Pereiti prie pagrindinio turinio

Peptidai kosmetikoje

Rūpinkitės savo grožiu ir elegantiškai sutikite brandų amžių! Peptidai užvaldė senėjimo procesus stabdančios kosmetikos pasaulį ir kartu su AHA rūgštimis bei retinoliu tapo vienu geidžiamiausių odą regeneruojančių, raukšles lyginančių ir efektyviai kolageno gamybą stimuliuojančių kosmetinių priemonių komponentų. Išbandykite jauninamąjį peptidų poveikį odai ir plaukams!

Kas yra peptidai?

Peptidai yra organinės, iš aminorūgčių sudarytos medžiagos, kurios reguliuoja įvairius biocheminius procesus ląstelėse, audiniuose ir organuose. Pagal aminorūgščių kiekį peptiduose skirstomi į polipeptidus, oligopeptidus ir baltymus, kurie yra tarsi odos statybinė medžiaga. Vieni iš labiausiai žinomų baltymų, kuriuos sudaro peptidai, yra kolagenas, keratinas arba elastinas.

Įprastai mūsų organizme yra nemažai peptidų, tačiau, kai jų kiekis sumažėja, mūsų oda suglemba, praranda elastingumą ir pradeda raukšlėtis. Dėl to kosmetines priemones rekomenduojama papildyti peptidais ir kitomis veikliosiomis medžiagomis, tokiomis kaip antioksidantai ir vitaminai, kurie palaiko mūsų odos gaivumą ir jaunatviškumą.

 

Peptidų savybės

Teigiamas peptidų poveikis odai ir plaukams išties didelis, nes skirtingas jų savybes nulemia kiekvienoje peptidų grandinėje esančių aminorūgščių skaičius, jų tipas ir išsidėstymas. Yra žinoma net apie 100 skirtingų aminorūgščių. Todėl ir kosmetikoje su peptidais randama daugiau nei vienos rūšies peptidai viename produkte.

Peptidų nauda odai

 • Padeda mažinti raukšles.
 • Minkština ir lygina odą.
 • Drėkina odą.
 • Jie skatina kolageno ir elastino gamybą bei suteikia odai stangrumo.
 • Skatina odos regeneraciją.

Peptidų nauda plaukams

 • Stiprina plaukų folikulus.
 • Jie aprūpina reikiamu drėkinimu galvos odą ir plaukų šaknis.
 • Skatina ne tik plaukų, bet ir antakių bei blakstienų augimą.

Peptidai kosmetikoje

Dėl teigiamo poveikio odai ir plaukams, peptidai naudojami daugelyje kosmetikos priemonių, pavyzdžiui odos serumuose, kremuose, dekoratyvinėje kosmetikoje, šampūnuose ir plaukų kaukėse. Kosmetikos priemonės su peptidais akivaizdžiai gerina odos būklę, skatina odos atsinaujinimą ir mažina senėjimo požymius. Dėl to, kad peptidų žmogaus organizme randama ir natūraliai, jie tinka ir labai jautriai odai.

Tarp populiariausių produktų su peptidais rasite:

 • Kremą su peptidais, kuris jaunina, drėkina ir maitina odą bei kurį naudojant susidaro mažiau raukšlių ir pasireiškia mažiau kitų senėjimo požymių. Oda atrodo skaistesnė, lygesnė ir jaunatviškesnė.
 • Serumą su peptidais galima naudoti ir dukart per dieną: jį reikia tepti prieš pasitepant savo įprastu mylimu dieniniu odos kremu. Intensyvios odos priežiūros priemonės, tokios kaip serumas su peptidais, padeda mažinti raukšles ir smulkias linijas bei užkerta kelią jų susidarymui.
 • Paakių kremas su peptidais skaistina paakių sritį, mažina patinimą ir tamsius ratilus po akimis, lygina smulkias linijas bei raukšles.
 • Saulės kosmetikoje esantys peptidai drėkina odą deginantis, regeneruoją ją ir padeda išvengti pigmentinių dėmių.
 • Blakstienų serumas su peptidais pamaitina blakstienas ir skatina jų augimą, tad jūsų blakstienos tampa dar nuostabesnėmis.

Užkirskite kelią raukšlėms! Intensyvus serumas ir kremas su peptidais lepina ir skaistina jūsų odą bei grąžina jai jaunatvišką spindesį! Išbandykite ir kitus senėjimą stabdančių kosmetikos priemonių komponentus, tokius kaip hialurono rūgštis, vitaminas E, kofermentas Q10 arba sraigių ekstraktas, ir mėgaukitės gaivia, puikiai sudrėkinta oda!

Žr. visą tekstą slėpti tekstą