Pereiti prie pagrindinio turinio

Privatumo politika

Įmonė Notino s.r.o., ID: 27609057, registruota adresu Londýnské náměstí 881/6, 63900 Brno, Čekijos Respublika (toliau - „Notino“ arba „mes“), administruojanti svetainę www.notino.lt, pareiškia, kad visa surinkta asmeninė informacija yra griežtai konfidenciali ir apdorojama laikantis visų galiojančių teisės aktų nuostatų dėl asmeninių duomenų apsaugos.

Jūsų asmeninių duomenų apsauga yra mūsų prioritetas. Todėl kreipiame didžiulį dėmesį asmens duomenų tvarkymui ir jų apsaugai. Šioje Privatumo politikoje (toliau - „politika“), rasite informaciją apie tai, kokius asmeninius duomenis apie jus surenkame, kokiais teisiniais pagrindais juos apdorojame, kokiais tikslais duomenis naudojame, kaip ilgai duomenis saugome ir kam juos galime perleisti. Šioje Politikoje taip pat informuojame apie jūsų teises, susijusias su asmeninių duomenų apdorojimu.

 

1.    Kokius asmeninius duomenis apdorojame?

Jei naudojatės mūsų elektroninės parduotuvės ar fizinės įstaigos (fizinės parduotuvės, atsiėmimo punkto) paslaugomis, surenkame ir apdorojame įvairius jūsų asmeninius duomenis.

 • 1.1. Jei atliekate pirkimą

Elementariausią informaciją apie save mums pateikiate pildydami prekių ar kitokių paslaugų užsakymo formą mūsų internetinės parduotuvės svetainėje. Iš esmės tai yra duomenys, būtini sėkmingam Pirkimo sutarties sudarymui.

Tai duomenys, būtini jūsų užsakymo apdorojimui. Šie duomenys skirstomi į:

  1. identifikacinius duomenis: pvz. vardas ir pavardė. Jei perka įmonė - įmonės pavadinimas, registracijos numeris, PVM mokėtojo kodas;
  2. kontaktinę informaciją: šie duomenys apima el. pašto adresus, siuntimo adresus, sąskaitos faktūros pristatymo adresus, telefono numerius, bankines ir mokėjimo detales;
  3. duomenis, sugeneruotus pirkimo sutarties galiojimo metu: informacija apie įsigytus produktus, suteiktų paslaugų apimtis ir pirkėjo segmentą.
 • 1.2. Jei esate registruotas pirkėjas

Jei norite mėgautis visais registruotam pirkėjui teikiamais privalumais, privalote užsiregistruoti mūsų internetinėje svetainėje arba tapti MyNotino klubo nariu. Pirkėjo (vartotojo) paskyra apsaugota jūsų pasirinktu slaptažodžiu. Mes neturime prieigos prie slaptažodžių, todėl jei jį pamiršite, mes negalėsime slaptažodžio priminti arba sugeneruoti naują slaptažodį.

Savo paskyroje turite neribotą prieigą prie savo asmeninių duomenų, įskaitant galimybę juos keisti. Paskyroje galite matyti užbaigtų ir neužbaigtų užsakymų istoriją ir užsakytus produktus. Paskyroje taip pat turite galimybę išsaugoti mokėjimo kortelės duomenis, valdyti naujienlaiškių siuntimą ir sudarinėti vadinamuosius „Norų sąrašus“, kuriuose galite išsaugoti mėgstamiausius produktus.

Paskyra taip pat suteikia prieigą prie MyNotino klubo, kurio nariams siūlome papildomų privilegijų. Daugiau informacijos apie narystę rasite MyNotino klubo taisyklėse ir sąlygose. Jei nenorite turėti paskyros, mūsų elektroninėje parduotuvėje galite pirkti ir be registracijos. MyNotino klubo narystę galite sustabdyti remiantis klubo Taisyklėmis ir sąlygomis.

Jei esate MyNotino klubo nariu, apdorojame šiuos jūsų duomenis

  1. identifikacinius duomenis: pvz. vardas ir pavardė. Jei perka įmonė - įmonės pavadinimas, registracijos numeris, PVM mokėtojo kodas;
  2. kontaktinę informaciją: šie duomenys apima el. pašto adresus, siuntimo adresus, sąskaitos faktūros pristatymo adresus, telefono numerius, bankines ir mokėjimo detales;
  3. demografinę informaciją: tai išvestiniai jūsų nustatymų ir elgsenos mūsų svetainėje duomenys, apimantys lytį, gimimo datą ir pageidaujamą kalbą;
  4. prisijungimo duomenis: jūsų vartotojo vardas ir slaptažodis. Prieigos prie tikrojo slaptažodžio mes neturime.
  5. duomenis, sugeneruotus pirkimo sutarties galiojimo metu: informacija apie įsigytus produktus, suteiktų paslaugų apimtis ir pirkėjo segmentą.
 • 1.3. jei prenumeruojate naujienlaiškį

Galite gauti mūsų naujienlaiškius, kuriuose rasite panašius produktus, kuriuos iš mūsų jau pirkote. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti pasinaudoję „Atsisakyti prenumeratos“ nuoroda, kurią rasite kiekvieno el. laiško apatinėje eilutėje. Jei esate registruotas pirkėjas, prenumeratos galite atsisakyti savo paskyroje.

Registruoti pirkėjai naujienlaiškius gali gauti tekstinėmis žinutėmis arba mūsų mobiliosios programėlės įspėjamaisiais pranešimais. Įspėjamuosius pranešimus apie naujienlaiškius taip pat galite gauti per Facebook ir Messenger platformas. Šiais atvejais duomenų apdorojimas vykdomas pagal konkretaus socialinio tinklo valdytojo nustatytas taisykles. Šiuose kanaluose taip pat visada galite atsisakyti naujienlaiškio prenumeratos.

Jei prenumeruojate tokius naujienlaiškius, apdorojame tokius asmeninius duomenis apie jus:

  1. identifikacinius duomenis: vardą;
  2. kontaktinę informaciją: jos dėka galime su jumis susisiekti el. paštu, o jei esate MyNotino klubo nariu - taip pat ir telefonu.
  3. demografinę informaciją: tai išvestiniai jūsų nustatymų ir elgsenos mūsų svetainėje duomenys, apimantys lytį, gimimo datą ir pageidaujamą kalbą;
 • 1.4. Jei lankotės mūsų svetainėje ar ten kuriate turinį

Apsilankius mūsų svetainėje, surenkame įvairius jūsų asmeninius duomenis, įskaitant IP adresą, naršyklės nustatymus, pageidaujamą kalbą ir aplankytas svetaines, įskaitant apsilankymo laiką. Taip pat stebime jūsų veiksmus mūsų svetainėje, pvz. spaudžiamas nuorodas, kad galėtume suasmeninti jums siūlomus produktus bei turinį.

Jums lankantis mūsų svetainėje, jūsų naršyklėje bei įrenginyje įdiegiame ir nuskaitome slapukus (angl. „cookies“); apie slapukų paskirtį skaitykite toliau.

Be slapukų, taip pat apdorojame informaciją apie jūsų elgseną svetainėje, IP adresą ir duomenis, kuriuos pateikia jūsų interneto naršyklė. Tai duomenys apie ekrano raišką ir operacinę sistemą, įskaitant versiją bei kalbos nustatymus.

Taip pat jus galime prijungti prie socialinių tinklų, įskaitant automatinį jūsų socialinio tinklo paskyros prijungimą. Šiam prijungimui naudojame vadinamuosius socialinius įskiepius mūsų svetainėje, įskaitant sąsają su įrašais tinklaraščiuose („bloguose“), dalinimosi (angl. „sharing“) mygtukais, kurių pagalba galite pasidalinti turiniu savo paskyroje. Prijungus matysite suasmenintus pasiūlymus ir tikslines reklamas, vedančias į mūsų internetinę svetainę socialiniuose tinkluose bei kitose svetainėse.

Norėdami jus dar daugiau įtraukti į grožio pasaulį, leidžiame jums aktyviai reikštis mūsų svetainėje ir kurti turinį, pvz. atsiliepimus ir įsigytų grožio prekių apžvalgas, taip pat komentarus po mūsų įrašais tinklaraščiuose. Šiam turiniui kurti pirkėjo paskyra nebūtina. Įrašuose gali būti naudojami jūsų vardas ir pavardė, kuriuos įvedėte registracijos formoje. Už elgseną ir įrašus mūsų svetainėje esate atsakingi jūs, todėl raginame nesidalinti asmenine informacija, kurios nenorite viešinti.

Mūsų internetinėje svetainėje gali būti talpinamos nuorodos į kitus puslapius, kurie, mūsų nuomone, gali būti praktiški ir naudingi. Atkreipiame dėmesį, kad tokie puslapiai gali priklausyti kitiems savininkams, kurie asmeninius duomenis kaupia ir apdoroja vadovaudamiesi savomis taisyklėmis. Mūsų įmonė nekontroliuoja ir neprisiima atsakomybės už tuose puslapiuose talpinamą informaciją, produktus ar paslaugas.

 • 1.5. Jei su mumis susisiekėte telefonu ar socialiniais tinklais

Jei nusprendėte susisiekti su mūsų klientų aptarnavimo komanda telefonu ar el. paštu, skambučiai yra įrašomi ir stebimi, o el. laiškai kaupiami.

Jei su mumis susisiekėte per mūsų internetinę svetainę ar per socialinių tinklų platformas, jūsų asmeniniai duomenys apdorojami išskirtinai pagal atitinkamo socialinio tinklo valdytojo numatytas taisykles.

 • 1.6. Jei lankotės mūsų fizinėje parduotuvėje

Mūsų parduotuvėse ir kitose erdvėse įdiegta vaizdo stebėjimo sistema. Taip siekiame apsaugoti mūsų teisėtus interesus, jūsų ir mūsų nuosavybę. Jei lankėtės mūsų parduotuvėje, mes apdorojame vaizdinę medžiagą, kurioje galite būti užfiksuotas ir jūs. Vaizdo kameromis stebimos erdvės visada aiškiai pažymėtos atitinkamais ženklais.

 • 1.7. Jei nustatėte prekių stebėjimo įspėjimą

Jei jūsų norimų produktų šiuo metu neturime, siūlome stebėti jų prieinamumą. Papildžius produktų atsargas, apie tai informuosime žinute į el. pašto adresą, kurį suteikėte. Dėl šios priežasties el. pašto adresą taip pat apdorojame.

 • 1.8. Jei mus įvertinate vertinimo svetainėse

Pristačius prekes, jūsų gali būti paprašyta įvertinti apsipirkimo patirtį atrinktose vertinimo svetainėse. Branginame bet kokius atsiliepimus, tačiau tik jūs pats sprendžiate dėl vertinimo. Jei paliekate vertinimą, atitinkamiems partneriams apdorojame ir perduodame šią informaciją:

  1. kontaktinius duomenis: el. pašto adresą, į kurį buvo atsiųstas prašymas palikti atsiliepimą;
  2. iš pirkimo sutarties atsirandančius duomenis: konkrečiai - įsigytus produktus.
 • 1.9. Jei dalyvaujate pirkėjams skirtame konkurse

Mūsų svetainėje ir socialiniuose tinkluose organizuojame patrauklius konkursus jums. Konkursų dalyvavimo taisykles galite rasti čia. Laimėtojo paskelbimas gali būti viešas. Tai reiškia, kad mes galime paskelbti atrinktą informaciją apie laimėtoją ir ją paskelbti mūsų internetinėje svetainėje arba socialiniuose tinkluose. Bet kokia veikla ar bendravimas su mumis socialiniais tinklais, įskaitant ir asmeninės informacijos apdorojimą, vyksta socialinio tinklo valdytojo numatytomis taisyklėmis.

Jei dalyvaujate konkurse, apdorojame šiuos asmeninius duomenis:

  1. identifikacinius duomenis: jūsų vardas ir pavardė;
  2. kontaktinę informaciją: konkrečiai - jūsų socialinio tinklo paskyros informaciją arba el. pašto adresą. Laimėjimo atveju - taip pat jūsų adresą, sąskaitos faktūros siuntimo adresą ir telefono numerį, bet tik laimėjimo pristatymo tikslais.
 • 1.10. Jei dalyvaujate vartotojų vertinimo ar kituose organizuotuose renginiuose

Jei dalyvaujate renginiuose, kuriuose prašome išbandyti produktus/paslaugas, apdorojame šiuos asmeninius duomenis:

  1. identifikacinius duomenis: jūsų vardas ir pavardė;
  2. kontaktinę informaciją: jūsų el. pašto adresas ir telefono numeris;
  3. vaizdo kameros įrašą: pvz. jūsų atsiliepimus.

Jums taip pat organizuojame įvairius renginius, kurių metu apdorojame šiuos duomenis:

  1. identifikacijos duomenis: Jūsų vardas ir pavardė arba įmonės registracijos numeris bei PVM mokėtojo kodas;
  2. kontaktinę informaciją: jūsų el. pašto adresas ir telefono numeris;

Kiekvieno renginio metu jus informuosime, kokius konkrečiai duomenis apdorosime.

2. Kokiais tikslais apdorojame asmeninę informaciją?

 • 2.1. Prekių ir paslaugų pirkimas

Dažniausiai jūsų asmeninius duomenis apdorojame, kad galėtume įvykdyti Pirkimo sutartį ir sėkmingai įvykdytume bei pristatytume užsakymą, pateiktą mūsų internetinėje svetainėje, mobiliojoje programėlėje ar susisiekus su mūsų klientų aptarnavimo komanda. El. pašto adresas ir telefono numeris naudojami išsiųsti pranešimus apie užsakymo patvirtinimą, gautą mokėjimą ar siunčiant elektroninę sąskaitą faktūrą. Taip pat siekiant jus informuoti apie užsakymo būsenos pasikeitimus ir vykdant asmeninį bendravimą, susijusį su jūsų užsakymo vykdymu.

 • 2.2. Vartotojo paskyra

Jei esate registruotas pirkėjas, jūsų duomenis apdorojame vykdydami MyNotino klubo susitarimus, pvz. palaikant jūsų vartotojo paskyrą, kurios pagalba teikiame įvairius pasiūlymus.

 • 2.3. Rinkodaros pasiūlymai

Jei davėte sutikimą, jums galime siųsti komercinius pranešimus. Jei sutikimo tiesioginei rinkodarai nedavėte, tačiau esame mūsų klientas, jums galime siųsti komercinius el. laiškus su panašiais produktais, kokius jau esate iš mūsų pirkę. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti pasinaudoję „Atsisakyti prenumeratos“ nuoroda, kurią rasite kiekvieno el. laiško apatinėje eilutėje. Jei esate registruotas pirkėjas ir davėte sutikimą, galite gauti komercinius pasiūlymus tekstinėmis žinutėmis arba mūsų mobiliosios programėlės įspėjamaisiais pranešimais. Įspėjamuosius pranešimus apie naujienlaiškius taip pat galite gauti per Facebook ir Messenger platformas. Šiais atvejais duomenų apdorojimas vykdomas pagal konkretaus socialinio tinklo valdytojo nustatytas taisykles. Jei atsisakėte komercinių pasiūlymų prenumeratos, jūsų elektroninių kontaktinių duomenų šiuo tikslu daugiau nebenaudosime.

 • 2.4. Suasmeninimas, turinio kūrimas, geresnio svetainės srauto užtikrinimas

Norime jus pateikti suasmenintą turinį ir siūlyti prekes, kurios jums būtų naudingos. Todėl surinktus asmeninius duomenis naudojame suasmenintam turiniui bei pasiūlymams pateikti mūsų svetainėje. Rinkodaros pasiūlymai kuriuos matote, jums gali būti teikiami remiantis papildoma informacija, kurią surinkome apie jus per ilgesnį laiką, naudodami kontaktinę ir demografinę informaciją, jūsų mėgstamus produktus, taip pat visą kitą informaciją, susijusią su mūsų svetainės naudojimu. Atkreipiame dėmesį, kad mes neatliekame visiškai automatinio duomenų apdorojimo, kuris galėtų turėti teisinių pasekmių jūsų atžvilgiu.

Renkame ir apdorojame informaciją apie jūsų elgseną mūsų internetinėje svetainėje. Taip galime surinkti duomenis, kurie mums padeda nuolatos tobulinti svetainę ir ją paversti vis patrauklesne vartotojams. Taip pat galime apdoroti jūsų asmeninius duomenis kaupdami statistinę informaciją, pvz. apie svetainės lankomumą, reklamos efektyvumą ar išbandant naujas funkcijas internetinėje svetainėje bei mobiliojoje programėlėje. Be kita ko, informacija apie jūsų elgseną svetainėje mums padeda užkirsti kelią kibernetiniams išpuoliams prieš mūsų internetinę parduotuvę.

Jūs taip pat galite kurti turinį mūsų svetainėje. Jei nuspręsite parašyti įsigytos prekės apžvalgą, jūsų asmeninius duomenis apdorosime, kad galėtume šią apžvalgą publikuoti. Jei nuspręsite dalyvauti diskusijose mūsų tinklaraštyje ar talpinti komentarus, jūsų asmeninius duomenis apdorosime, kad komentarą galėtume paskelbti.

 • 2.5. Pagalba klientams ir komunikacija

Mes nuolatos stengiamės gerinti klientų aptarnavimo komandos darbą, kad jūsų problemas išspręstume kaip galima greičiau ir efektyviau. Kad tai padarytume, privalome apdoroti jūsų asmeninius duomenis, pildydami Pirkimo sutartyje ar MyNotino klubo taisyklėse numatytas prievoles. Su mumis susisiekus telefonu, pokalbis įrašomas apie tai įspėjus iš anksto. Pokalbio įrašymas mums leidžia gerinti mūsų teikiamų paslaugų kokybę.

Surinktus asmeninius duomenis taip pat naudojame suasmenintam bendravimui su jumis. Pavyzdžiui, su jumis galime susisiekti telefonu, el. paštu, per mobiliąją programėlę ar kitaip priminti, kad jūsų prekių vis dar yra prekių, bei padėti užbaigti užsakymą. Be to, su jumis galime susisiekti primenant jūsų užklausos, užsakymo ar skundo būseną, taip pat gauti papildomos reikalingos informacijos iš jūsų. Be kita ko, jums galime priminti, jog būtina imtis veiksmų, kad vartotojo paskyra išlikti aktyvia.

 • 2.6. Vaizdo įrašai

Mūsų parduotuvėse ir kitose erdvėse įdiegta vaizdo stebėjimo sistema. Taip siekiame apsaugoti mūsų teisėtus interesus, jūsų ir mūsų nuosavybę.

 • 2.7. Pranešimai apie turimus produktus

Jei įjungėte prekių prieinamumo stebėjimo funkciją, apie gautą sandėlio papildymą informuosime jūsų nurodytu el. paštu.

 • 2.8. Patirties įvertinimas vertinimų portaluose

Apsipirkę mūsų elektroninėje parduotuvėje, galite būti paprašyti įvertinti apsipirkimo patirtį atrinktame vertinimo portale. Šiuo atveju duomenys apdorojami, siekiant įvertinti jūsų pasitenkinimą apsipirkimu.

 • 2.9. Konkursai vartotojams

Jei nuspręsite dalyvauti mūsų organizuojamuose konkursuose, jūsų asmeninius duomenis apdorosime sklandžiam konkurso organizavimui. Laimėjimo atveju, laimėtojas paskelbiamas viešai ir mes su juo susisiekiame.

 • 2.10. Bandymų programos vartotojams ir renginių organizavimas

Jei dalyvaujate mūsų siūlomoje bandymo (testavimo) programoje vartotojams, jūsų asmeninius duomenis apdorojame, kad išbandytume naujas arba jau esančias funkcijas mūsų sistemose.

Jei dalyvaujate mūsų organizuojamame renginyje, jūsų asmeninius duomenis apdorojame planuodami, organizuodami ir įvertindami renginį.

 • 2.11.    Paslaugų kokybės gerinimas

Jūsų asmeninius duomenis apdorojame nuolatos gerindami mūsų paslaugų ir sistemų kokybę bei veikimą, įskaitant ir naujų funkcijų įvedimą. Mes taip pat apdorojame jūsų asmeninius duomenis priimdami pamatuotus sprendimus, naudojant išsamią analitinę ir verslo informaciją. Šie veiksmai atliekami remiantis mūsų teisėtais interesais užsiimti verslu, gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir sėkmingai konkuruoti. Siekdami tinkamai apsaugoti jūsų teises ir privatumą, šiais tikslais naudojame kiek galima labiau nuasmenintus duomenis.

 • 2.12.     Apsauga, saugumas ir ginčų sprendimas

Jūsų asmeninius duomenis taip pat galime apdoroti siekdami užtikrinti mūsų pirkėjų ir sistemų saugumą, imdamiesi teisėtų veiksmų, siekdami užkirsti kelią apgavystėms ir sukčiavimui, spręsdami ginčus ar siekdami susitarimų vykdymo. Asmeninius duomenis taip pat galime apdoroti auditui, kurį vykdo valdžios institucijos.

3. Kokiais teisiniais pagrindais apdorojame asmeninę informaciją?

Įvairiomis apimtimis bei skirtingais tikslais renkame ir apdorojame asmeninę informaciją, kaip nurodyta šios politikos 1 ir 2 skirsniuose aukščiau:

a) be jūsų sutikimo, remiantis susitarimu, vykdant teisinius įsipareigojimus arba išpildant mūsų teisėtus verslo interesus; b) su jūsų sutikimu

Duomenų apdorojimo būdai be jūsų sutikimo gali skirtis priklausomai nuo apdorojimo paskirties ir nuo jūsų pozicijos bei veiksmų mūsų atžvilgiu - ar esate tik svetainės lankytojas, pirkėjas ar registruojatės. Jūsų asmeniniai duomenys taip pat gali būti apdoroti, jei esate galutinis prekių ar paslaugų gavėjas, jei bendravote su mumis ar apsilankėte mūsų parduotuvėje.

 • 3.1. Pirkimo sutarties įvykdymas ir MyNotino klubo sutartis

Perkant ar pateikiant užsakymą, jums pristatoma Pirkimo sutartis, kuri užbaigiama priimant mūsų pateiktą pasiūlymą išsiųsti užsakytus produktus. Kad Pirkimo ar bet kuri kita prekių ar paslaugų sutartis būtų įvykdyta, mums būtini jūsų asmeniniai duomenys, įvedant juos užsakymo formoje. Šiuo atveju konkretūs apdorojami duomenys išvardyti šios Politikos 1(1) ir (5) punktuose.

Jei esate registruotas vartotojas, jūsų asmeninius duomenis apdorojame vykdydami MyNotino klubo susitarimą, kad galėtume palaikyti jūsų vartotojo paskyrą. Susitarimas, kurio pagrindu apdorojami duomenys, įsigali sukuriant vartotojo paskyrą. Paskyrą panaikinant - nutraukiant MyNotino klubo susitarimą laikantis visų numatytų sąlygų - mes nutraukiame duomenų apdorojimą šiuo tikslu. Konkretūs apdorojami duomenys išvardyti šios Politikos 1(2) punkte.

 • 3.2. Teisinių įsipareigojimų vykdymas

Mes privalome vykdyti teisės aktuose nustatytus ir numatytus įsipareigojimus. Jei jūsų asmeniniai duomenys apdorojami vykdant teisinius įsipareigojimus, tokį apdorojimą galime vykdyti be jūsų sutikimo. Šiais atvejais mes apdorojame jūsų identifikacinius duomenis, kontaktinę informaciją ir jūsų užsakymo detales. Konkretūs apdorojami duomenys išvardyti šios Politikos 1(1) punkte.

 • 3.3. Sutikimas

Kad galėtume jums siųsti komercinį turinį el. paštu, jūsų asmeninius duomenis apdorojame su jūsų sutikimu. Jūsų duomenis apdorojame su jūsų sutikimu, nebent duomenų apdorojimo pagrindas yra MyNotino klubo susitarimo išpildymas arba teisėtų interesų atstovavimas. Sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu ir atsisakyti komercinio turinio prenumeratos. Konkretūs apdorojami duomenys išvardyti šios Politikos 1(3) punkte.

Jūsų sutikimo prašome net ir tuomet, kai planuojate paskelbti įsigytų prekių apžvalgą, paviešinti komentarą tinklaraštyje, įjungti prekių stebėjimo funkciją, dalyvauti vartotojų testavimo ar kituose renginiuose. Šiais atvejais, sutikimą, be jokios abejonės, taip pat galima atšaukti bet kuriuo metu. Konkretūs apdorojami duomenys išvardyti šios Politikos 1(4), (7) ir 10 punktuose.

 • 3.4. Teisėti interesai

Jūsų asmeninius duomenis taip pat apdorojame vykdydami savo teisėtus interesus, kad galėtume tobulinti ir keisti teikiamas paslaugas, sužinoti, ar užsakymo vykdymas jus tenkino bei siūlyti prekes ir paslaugas efektyviau. Šiais atvejais apdorojami Politikos 1(4) ir (5) straipsniuose išvardyti duomenys.

Įgyvendindami savo teisėtus interesus tiesioginės rinkodaros srityje, jums taip pat galime siųsti komercinius el. laiškus, siūlydami panašias prekes, kurias iš mūsų jau pirkote. Tai darome tik turėdami jūsų sutikimą duomenų apdorojimui. Jei esate mūsų registruotas klientas, komercines žinutes jums siųsime remiantis MyNotino klubo susitarimu. Konkretūs apdorojami duomenys šiuo atveju išvardyti šios Politikos 1(3) punkte.

Mūsų teisėti interesai taip pat apima teisinių pretenzijų apsaugą, vidinius įrašus ir tinkamą mūsų paslaugų teikimą. Šiuo atveju apdorojame visus asmeninius duomenis, išvardytus šios Politikos 1 skirsnyje.

Mūsų teisėti interesai taip pat apima prašymų įvertinti atrinktose vertinimo svetainėse siuntimą ar prašymą įvertinti mūsų organizuojamus konkursus. Konkretūs apdorojami duomenys šiuo atveju išvardyti šios Politikos 1(8) ir (9) punktuose.

Jūsų asmeniniai duomenys apdorojami įgyvendinant mūsų teisėtus interesus jums lankantis fizinėse parduotuvėse, kuriose įdiegtos vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos nuosavybės apsaugai. Turite teisę nesutikti su tokiu apdorojimu bet kuriuo metu. Konkretūs apdorojami duomenys šiuo atveju išvardyti šios Politikos 1(6) punkte.

4. Kam perduodame asmeninius duomenis?

Daugeliu atvejų asmeninius duomenis apdorojame ir valdome mes. Tai reiškia, kad daugeliu atveju mes nustatome anksčiau išvardytus duomenų apdorojimo tikslus, surinkimo ir tinkamus vykdymo būdus.

Jūsų asmeninius duomenis trečiosioms šalims perduodame tik jei tai yra būtina Pirkimo sutarties įgyvendinimui, pvz. mokėjimo ar pristatymo užtikrinimui; MyNotino klubo susitarimo įgyvendinimui; įgyvendinant mūsų teisėtus interesus arba turint išankstinį jūsų sutikimą duomenų perdavimui.

Jūsų asmeninius duomenis taip pat perduodame mūsų duomenų apdorotojams, kurie, be jokios abejonės, laikosi visų statutinių duomenų apsaugos reikalavimų. Šie apdorotojai duomenis apdoroja pagal mūsų instrukcijas ir šis procesas niekaip nepaveikia jūsų teisių. Turėdami jūsų sutikimą, jūsų asmeninius duomenis taip pat galime perduoti socialiniams tinklams ar rinkodaros įrankių valdytojams, kad kitose internetinėse svetainėse būtų rodomos suasmenintos reklamos.

 • 4.1. Gavėjų kategorijos

Jūsų asmeninius duomenis galime perduoti šiems subjektams:

  • Notino Group įmonėms ir duomenų apdorotojams, kad būtų užtikrintas Pirkimo sutarties ar MyNotino klubo susitarimo įgyvendinimas, vykdant vidines procedūras;
  • mokėjimo paslaugų įmonėms, kad būtų apdorojami mokėjimai už užsakymus ir įgyvendinama Pirkimo sutartis;
  • kurjeriams, kad būtų pristatytos jūsų užsakytos prekės ar paslaugos ir sprendžiami skundai, įskaitant ir Pirkimo sutarties atsisakymą;
  • prekių ar paslaugų teikėjų centrams, kad būtų sprendžiami skundai, susiję su jūsų prekių ar paslaugų užsakymais;
  • komercinę komunikaciją platinantiems partneriams, kurie susaistyti konfidencialumo reikalavimais ir neturi teisės jūsų asmeninių duomenų naudoti jokiais kitais tikslais;
  • rinkodaros įrankių operatoriams, kurie mums padeda suasmeninti pasiūlymus ir turinį;
  • socialiniams tinklams, jei jais naudojatės bendraujant su mumis ar dalijatės turiniu su mumis naudojant įskiepius;
  • klientų aptarnavimų linijų įrankių tiekėjams ar išoriniams skambučių centrams;
  • partneriams, kurie atlieka klientų pasitenkinimo apžvalgas;
  • technologijų pardavėjams ir debesijos paslaugų tiekėjams;
  • teisiniams, finansiniams atstovams arba teismams, kad būtų tinkamai apdorojami finansiniai dokumentai, atgautos skolos ar bet kokiems kitiems tikslams, kylantiems iš mūsų statutinių įsipareigojimų įvykdyti;
  • valdžios įstaigoms, esant būtinybei užtikrinti mūsų teisių apsaugą (pvz. policijai).

Jei trečiosios šalys jūsų asmeninius duomenis naudoja jų teisėtų interesų įgyvendinimui, mes nesame atsakingi už tokį apdorojimą. Toks galimas apdorojimas vykdomas išskirtinai pagal tų įmonių ar asmenų nustatytą privatumo politiką.

 • 4.2. Duomenų perdavimas už ES ribų

Perduodant jūsų asmeninius duomenis mūsų apdorotojams, kartais duomenis persiunčiame į trečiąsias šalis už Europos Sąjungos ribų. Tokios šalys nėra saistomos ES teisės ir ne visada užtikrina tinkamą asmeninių duomenų apsaugą. Tačiau tokį duomenų perdavimą atliekame tik tada, kai mūsų duomenų apdorotojas įsipareigoja laikyti standartų, kuriuos nustatė Europos Komisija. Šiuos standartus galima rasti čia.

5. Kaip ilgai apdorojame asmeninius duomenis ir kaip jie apsaugomi?

 • 5.1. Apdorojimo trukmė

Dažniausiai jūsų asmeninius duomenis apdorojame tik kol trunka sutartiniai įsipareigojimai, pvz. Pirkimo sutartis ar MyNotino klubo susitarimas. Esame įpareigoti apdoroti asmeninius duomenis, kurie yra būtini mūsų įsipareigojimų vykdymui, nesvarbu ar šie įpareigojimai kyla iš Pirkimo sutarties ar iš teisiškai įpareigojančio reguliavimo, teisiškai numatytą laikotarpį. Pvz. finansinės apskaitos atvejais, mes, kaip dokumentų valdytojas, esame įpareigoti saugoti duomenis apie jus mažiausiai 10 metų nuo dokumentų išdavimo datos.

Dažniausiai jūsų asmeninius duomenis apdorojame tik kol trunka sutartiniai įsipareigojimai, pvz. Pirkimo sutartis ar MyNotino klubo susitarimas. Be kita ko, mes apdorojame asmeninius duomenis tik griežtai numatytą laikotarpį, kuris būtinas mūsų įsipareigojimas įvykdyti, kai jie kyla iš Pirkimo sutarties ar bendrųjų įpareigojančių teisinių dokumentų. Pvz. finansinės apskaitos atvejais, mes, kaip dokumentų valdytojas, esame įpareigoti saugoti duomenis apie jus mažiausiai 10 metų nuo dokumentų išdavimo datos.

Vykdant jūsų prašymus ir teikiant kokybišką mūsų klientų aptarnavimą, jūsų asmeninius duomenis apdorojame nuo sutartinių santykių sudarymo įskaitant ir 1 metų laikotarpį po prekių garantinio laiko pabaigos. Tai darome siekiant lengviau spręsti galimus ginčus.

Jei bendraujate su mūsų klientų aptarnavimo komanda, komunikacijos asmeninius duomenis saugome dvejus metus, įskaitant ir pokalbio įrašą.

Jei davėte sutikimą komercinio pobūdžio komunikacijai, toks sutikimas galioja 4 metus arba iki kol yra atšaukiamas. Jei naudojame prekių stebėjimo funkciją ir davėte sutikimą jus informuoti, toks sutikimas galioja iki kol išsiunčiame įspėjimą, bet ne ilgiau nei 1 metus arba iki kol sutikimas atšaukiamas. Sutikimas, duotas siunčiant įsigytų prekių apžvalgas, galioja 6 metus arba iki atšaukimo. Jei mūsų tinklaraštyje kuriate turinį, sutikimas, duotas skelbiant komentarą, galioja 2 metus arba iki atšaukimo. Jei dalyvaujate vartotojų vertinimo (testavimo) ar kitame mūsų organizuojamame renginyje, jūsų asmeninius duomenis, įskaitant visus audiovizualinius įrašus, saugome 1 metus arba iki kol sutikimas atšaukiamas.

Jei dalyvaujate mūsų organizuojamame konkurse, jūsų asmeninius duomenis apdorojame 1 metus. Jei lankotės mūsų fizinėje parduotuvėje ar jos prieigose, kurios stebimos vaizdo stebėjimo sistemomis, įrašai saugomi 90 dienų, nuo jų padarymo datos.

Kitais atvejais, jūsų asmeninių duomenų apdorojimo trukmę lemia apdorojimo tikslas arba trukmė nustatoma teisiškai įpareigojančiais asmeninių duomenų apsaugos teisės aktais. Jūsų asmeniniai duomenys automatiškai ištrinami pasibaigus numatytai apdorojimo trukmei.

 • 5.2. Saugumas

Apie jus surinkta ir apdorojama asmeninė informacija mus pasiekia jau užšifruota SSL kriptografiniu protokolu (angl. „secure socket layer“). Toks šifravimas užtikrina jūsų asmeninių duomenų apsaugą, naršyklei keičiantis duomenimis su mūsų serveriais. Savo internetinės parduotuvės svetainę ir visas kitas darbines sistemas apsaugome adekvačiomis techninėmis ir organizacinėmis priemonėmis, kad būtų išvengta jūsų asmeninių duomenų praradimo, sunaikinimo, taip pat ir neteisėto duomenų pakeitimo ar nutekėjimo.

Nuolatos stipriname saugumo priemones ir reikalaujame, kad mūsų duomenų apdorotojai įrodytų, jog jų naudojamos sistemos atitinka ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (GDPR) nuostatas.

Jei užsiregistravote mūsų svetainėje, prieiga prie jūsų paskyros įmanoma tik įvedus jūsų pasirinktą slaptažodį. Neturime prieigos prie jūsų slaptažodžio, nes jis užšifruotas mums neprieinamu protokolu.

Saugumo vardan, raginame jus neatskleisti prisijungimo duomenų trečiosioms šalims. Po kiekvienos sesijos rekomenduoja atjungti vartotojo paskyrą, ypač įrenginiais dalijatės su kitais asmenimis. Pažymime, jog nesame atsakingi už netinkamą jūsų slaptažodžio naudojimą, nebent tokia situacija susidarė dėl mūsų tiesioginės kaltės.

6. Kaip naudojame slapukus?

Naudojame slapukus (angl. „cookies“) tinkamam mūsų svetainės veikimui, taip pat siūlydami jums naudingą, įdomų ir vartotojui draugišką turinį. Jūsų interneto naršyklė turi palaikyti mūsų naudojamus slapukus. Be slapukų, mūsų internetinė svetainė veikia itin ribotai ir joje negalėsite naudotis net ir kai kuriomis bazinėmis funkcijomis.

Slapukai yra standartinė priemonė talpinti informaciją apie naudojimąsi svetainėmis.

Slapukai yra mažos apimties tekstinės bylos, automatiškai sukuriamos kiekvieną kartą jums lankantis mūsų parduotuvės svetainėje. Slapukus talpina jūsų kompiuterio ar mobiliojo įrenginio interneto naršyklė. Slapukų dėka, galime sujungti jūsų veiksmus internetinėje svetainėje, iki kol neuždarysite naršyklės. Šie slapukai automatiškai ištrinami uždarius interneto naršyklę.

Tačiau kiti slapukai naršyklėje ar įrenginyje lieka nustatytą laikotarpį ir iš naujo aktyvuojami kiekvieną kartą jums lankantis mūsų svetainėje. Be slapukų, mes taip pat naudojame vadinamuosius Žiniatinklio švyturius (angl. „Web beacon“ arba „Tracking Pixel“). Tai maži, paprastiems vartotojams nematomi paveikslėliai, kurie veikia panašiu principu kaip ir slapukai. Slapukų buvimo laikas jūsų įrenginyje priklauso nuo jūsų interneto naršyklės ir pačių slapukų nustatymų. Slapukų pagalba gaunamą informaciją saugome ilgiausiai 1 metus.

 • 6.1. Kokius slapukus naudojame?

Mūsų internetinės parduotuvės svetainėje naudojami slapukai skirstomi į dvi pagrindines rūšis:

  • trumpalaikiai, vadinamieji „sesijos slapukai“, kurie ištrinami vos tik išeisite iš mūsų svetainės;
  • ilgalaikiai, arba „pastovūs slapukai“, kurie jūsų naršyklėje ar įrenginyje lieka numatytą laikotarpį arba kol jų neištrinate rankiniu būdu.

Slapukai taip pat gali būti skirstomi pagal jų funkcijas:

  • būtinieji slapukai, kurie yra techniškai reikalingi baziniam internetinės svetainės funkcionalumui užtikrinti. Be šių slapukų negalėtumėte pridėti prekių į krepšelį, pateikti užsakymo ar prisijungti prie savo vartotojo paskyros.
  • analitiniai slapukai, leidžiantis svetainę paversti patogesne vartotojui, analizuojant ir išsiaiškinant kaip vartotojas ja naudojasi. Tokie slapukai mums taip pat suteikia galimybę stebėti skirtingų prekybos kanalų našumą.
  • pakartotinės rinkodaros slapukai, kuriuos naudojame pateikdami suasmenintas reklamas atitinkamoms auditorijoms.

Praktikoje, anksčiau išvardytus slapukus naudojame, pvz.:

  • tinkamam prekių krepšelio veikimui, kad apsipirktumėte kaip galima greičiau ir paprasčiau;
  • jūsų prisijungimo duomenų prisiminimui, kad jų nereikėtų vesti dar kartą;
  • geriausiam mūsų svetainės prisitaikymui prie jūsų poreikių, kuriuos analizuojame stebėdami interneto srautą, jūsų judesius mūsų svetainėje ir naudojamas funkcijas;
  • norėdami sužinoti kokios reklamos jus domina, kad nerodytume jums nenaudingo ar neįdomaus turinio ateityje.

Kai kurie slapukai, įskaitant ir jų turinį, gali kaupti informaciją, kurią galiausiai gali naudoti trečiosios šalys, pvz. palaikančios mūsų reklamos kampanijas (vadinamieji „trečiųjų šalių slapukai“). Pavyzdžiui, informacija apie mūsų svetainėje įsigytas prekes gali būti rodoma kaip reklamos dalis kitose jūsų lankomų svetainių reklamjuostėse. Tačiau tokie slapukai trečiosioms šalims perduodami jau nuasmeninti ir iš tokių slapukų jūsų identifikuoti negalima.

 • 6.2. Kaip galite apriboti slapukus?

Slapukų naudojimą apibrėžia jūsų naudojama interneto naršyklė; daugelis naršyklių pagal nutylėjimą automatiškai priima slapukus. Naršyklės nustatymuose galite užblokuoti visus slapukus arba leisti tik tam tikras jų rūšis. Atkreipiame dėmesį, kad slapukų ribojimas taip pat apribos mūsų internetinės svetainės veikimą ir jūs negalėsite naudotis visomis mūsų siūlomomis funkcijomis, įskaitant ir prisijungimą prie savo vartotojo paskyros.

Kaip alternatyvą, galite naudoti anoniminį naršymą, kuris leidžia kai kuriuos slapukus, tačiau geriau nuasmenina slapukų duomenis ir nekaupia jūsų aplankytų svetainių istorijos.

Žemiau rasite įvairių interneto naršyklių slapukų nustatymus:

https://www.youronlinechoices.com/lt/ taip pat yra efektyvus slapukų valdymo įrankis internete.

7. Jūsų teisės ir kaip galite jomis pasinaudoti?

Kaip kad mes turime teisę apdoroti jūsų asmeninius duomenis, jūs taip pat turite tam tikras teises ir galite jomis pasinaudoti. Šios teisės yra:

 • 7.1. Teisė į prieigą prie informacijos

Turite teisę nemokamai pareikalauti informacijos apie jūsų asmeninių duomenų apdorojimą - kokius duomenis apie jus kaupiame, kokiu tikslu ir kaip ilgai, kur surenkame duomenis ir kam juos perduodame. Teisė į prieigą prie informacijos taip pat suteikia teisę prašyti struktūruotos, kompiuterinėmis priemonėmis nuskaitomo formato informacijos apie apdorotus duomenis. Mielai suteiksime jums sukauptų duomenų kopiją, prieš tai tinkamai patikrinę jūsų tapatybę. Jums tereikia kreiptis į mūsų Duomenų apsaugos pareigūną el. paštu [email protected].

 • 7.2. Teisė į duomenų taisymą

Jei pastebėjote, kad apdorota asmeninė informacija neteisinga, turite teisę prašyti jos ištaisymo. Mielai ir nedelsdami ištaisysime ar papildysime jūsų duomenis. Tiesiog kreipkitės į mūsų  Duomenų apsaugos pareigūną el. paštu [email protected].

 • 7.3. Teisė ištrinti informaciją

Tam tikrais atvejais, turite teisę prašyti ištrinti mūsų sukauptus asmeninius duomenis apie jus. Mes ištrinsime arba nuasmeninsime visą informaciją nedelsiant. Pažymime, kad ši teisė netaikoma asmeniniams duomenims, kurie būtini vykdant mūsų įstatyminius įsipareigojimus, įstatymų numatytų terminų atvejais (pvz. apdorojant jau pateiktą užsakymą) ar ginant mūsų teisėtus interesus. Asmeniniai duomenys taip pat bus sunaikinti, jei jie nebereikalingi tikslui, kuriam buvo kaupiami arba jei duomenys negali būti daugiau saugomi remiantis teisės aktų reikalavimais. Galite prašyti savo asmeninių duomenų ištrynimo, kreipdamiesi į mūsų Duomenų apsaugos pareigūną el. paštu [email protected].

 • 7.4. Teisė apriboti duomenų apdorojimą

Kai kuriais atvejais, galite pasinaudoti teise apriboti mūsų sukauptų asmeninių duomenų apdorojimą. Galite prašyti, kad jūsų nurodyti asmeniniai duomenys daugiau nebebūtų apdorojami ribotą laikotarpį. Norėdami apriboti asmeninių duomenų apdorojimą, kreipkitės į mūsų Duomenų apsaugos pareigūną, el. paštu [email protected].

 • 7.5. Teisė į duomenų perkeliamumą

Turite teisę iš mūsų gauti visą asmeninę informaciją, kurią mums pateikėte ir kurią mes apdorojome su jūsų sutikimu arba vykdydami susitarimą. Šiuos duomenis pateiksime struktūruota ir kompiuteriu nuskaitoma forma. Mielai sukursime jums asmeninių duomenų rinkmeną; tiesiog kreipkitės į mūsų Duomenų apsaugos pareigūną el. paštu [email protected].

 • 7.6. Teisė ginčyti duomenų apdorojimą

Turite teisę ginčyti asmeninių duomenų apdorojimą, kurį atliekame įgyvendindami savo teisėtus interesus. Jei toks duomenų apdorojimas vykdomas rinkodaros tikslais, apdorojimą nutrauksime nedelsiant. Atkreipiame dėmesį, kad kitais atvejais apdorojimą sustabdysime tik įvertinę savo teisėtus interesus, jūsų teises ir išsakytas priežastis. Duomenų apdorojimą galite ginčyti kreipęsi į mūsų Duomenų apsaugos pareigūną el. paštu [email protected].

 • 7.7. Teisė pateikti skundą

Anksčiau išvardytos teisės ir procedūros niekaip neriboja jūsų teisės pateikti skundą dėl asmeninių duomenų apdorojimo kompetentingoms valdžioms tarnyboms. Šia teise galite pasinaudoti, jei manote, kad jūsų asmeninius duomenis apdorojame be leidimo ar pažeisdami galiojančius teisės aktus. Tokius skundus priima ir vertina Lietuvos Respublikos valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (https://vdai.lrv.lt/).

8. Susisiekite su mumis

Jei turite klausimų, pastabų ar pageidavimų dėl šios Privatumo politikos ir jūsų asmeninių duomenų apdorojimo, susisiekite su mūsų Duomenų apsaugos pareigūnu bet kuriuo metu el. paštu [email protected]. Jūsų kreipimasis bus išnagrinėtas nedelsiant ir ne vėliau kaip per 30 dienų. Išskirtiniais atvejais, ypač jei jūsų kreipimasis kompleksiškas ir sudėtingas, šis laikotarpis gali būti prailgintas dar 2 papildomais mėnesiais. Apie galimą termino pratęsimą ir pratęsimo pagrindimą jus visada informuosime.

Su mumis taip pat galite susisiekti klientų aptarnavimo linija arba paštu, žemiau nurodytu adresu.

Kontaktinė informacija:Notino, s.r.o.

       Londýnské náměstí 881/6,

                                         63900 Brno

                                         Čekijos Respublika

Kliento aptarnavimo komanda: +370 697 95 600 arba [email protected] 

9. Galioja nuo:

Ši Privatumo politika galioja nuo 2020-08-15

Turite klausimų? Susisiekite su mumis.
Pateikdami jūs sutinkate, kad Notino International Limited tvarkytų jūsų duomenis siekdama įvykdyti jūsų užklausą ir vadovaudamasi teisėtu interesu. Pagal privatumo politiką galite prieštarauti tokiam jūsų asmens duomenų naudojimui.