Rausvos dėmelės, besilupanti tarsi žvyneliai oda ir nuolatinis niežėjimas. Tai nemalonios odos ligos, vadinamos seborėja, požymiai. Šia liga serga iki 5 % gyventojų. Tai lėtinė liga, todėl nėra vieno būdo, kaip kartą ir visiems laikams atsikratyti seborėjos. Vis dėlto galite palengvinti jos simptomus. Patarsime, kas tinka seborėjai gydyti.
Kas yra seborėja
Seborėja arba seborėjinis dermatitas (dermatitis seborrhoica) yra lėtinė odos liga, kuri gali pasireikšti bet kuriame amžiuje – tiek kūdikiams, tiek suaugusiesiems. Seborėjos vystymąsi sukelia grybelis Malassezia. Jis dažniausiai aptinkamas ant odos ir maitinasi odos riebalais. Kai grybelis perauga, prasideda uždegimas ir odos paviršiniame sluoksnyje ima greičiau formuotis naujos ląstelės. Tuo tarpu negyvos odos ląstelės tampa tipiškais seborėjos požymiais – pleiskanomis, žvyneliais, plutele ant odos.
Kaip atpažinti seborėjinį dermatitą?
Seborėja paprastai atsiranda tose vietose, kur yra daug riebalinių liaukų – ant galvos odos, krūtinės ir veido srityje virš antakių ar šalia nosies. Dažniausiai seborėjos simptomai – rausvos dėmelės ir besilupanti gelsvai rudais žvyneliais oda. Susirgus seborėja oda tampa lengvai sudirginama ir dažnai niežti.