Pereiti prie pagrindinio turinio

Patarimai būsimoms mamytėms

Kaip pasirūpinti savimi nėštumo metu, kaip pasiruošti gimdymui ir kas būtinai turi būti naujagimio krepšelyje? Visus atsakymus rasite mūsų patarimuose būsimoms mamytėms.

Aš laukiuosi

Sveikiname, po kelių mėnesių Jūs tapsite mama! Apžvelkime dalykus, kurie ypač svarbūs užtikrinti gerą Jūsų savijautą nėštumo metu.

Daugumą nėščiųjų vargina strijos, tačiau nerimauti dėl šių mažyčių randelių tikrai neverta. Verčiau pagalvokite apie tai, kad Jūsų kūnas iš vienos mažytės ląstelės per devynerius mėnesius sugeba išauginti nuostabų kūdikį! Na, o strijų galima išvengti kruopščiai drėkinant odą. Atidžiai rūpinkitės, kad Jūsų organizmas gautų pakankamai skysčių, o į randus linkusias vietas (pilvą, krūtinę, šlaunis ir sėdmenis) du kartus per dieną tepkite kremu nuo strijų .

 

Plaukai stojasi piestu pagalvojus apie tarpvietės prakirpimą? Epiziotomija yra įprasta chirurginė procedūra, siekiant palengvinti kūdikio gimimą. Vis dėlto gijimas gali būti sudėtingas, todėl norint išvengti prakirpimo, nėštumo metu masažuokite tarpvietę specialiu masažo aliejumi. Tai Jums padės pasiruošti neįprastam krūviui gimdymo pabaigoje ir galimai išvengti tarpvietės prakirpimo.

Kalbant apie kosmetiką nėščiosioms, turėtumėte atidžiai perskaityti kiekvieno gaminio sudėtį. Venkite retinolio, kuris dažnai randamas į spuogus linkusios odos produktuose. Didelė retinolio koncentracija neigiamai veikia vaisiaus vystymąsi. O vasarą, kaitindamos saulėje savo pilvuką, tepkite kremu su mineraliniu apsauginiu filtru.

Patarimas! Kada, jei ne jautriu nėštumo metu, pats laikas išbandyti minimalistinės sudėties natūralią kosmetiką?

Žr. visą tekstą slėpti tekstą

Važiuojame į gimdymo namus

Štai ir atėjo paskutinis trimestras, taigi... Atėjo metas krautis gimdyvės krepšelį! Pateikiame Jums reikalingų daiktų sąrašą.

Nors gimdymas yra šventė, tačiau prieš jį biurokratijos neišvengsite. Atvykus į gimdymo namus Jums reikės dokumentų! Nepamirškite:

  • nėščiosios kortelės;
  • asmens dokumento;
  • sveikatos draudimo;
  • gimdymo plano (jeigu esate paruošusi).

 

Sau į krepšelį įsidėkite asmens higienos reikmenis, bent du pakelius gimdyvei skirtų įklotų bei kelias poras specialių vienkartinių kelnaičių. Dauguma gimdymo namų aprūpina tualetiniu popieriumi, muilu, tačiau, jei po ranka turėsite savo, bus ramiau. Be to, Jums tikrai pravers subtilūs įdėklai į liemenėlę  pienui sugerti.

Patarimas! Rinkitės vienu dydžiu didesnes kelnaites nei įprastai nešiojate. Svarbiausia po gimdymo – patogiai jaustis, o ne gražiai atrodyti.

Žindymas yra tikras mokslas. Skausmas žindymo pradžioje yra įprastas dalykas, todėl Jūsų krūtų speneliai nusipelno ypatingos priežiūros. Reguliariai juos tepkite drėkinamuoju kremu, geriausia tokiu, kurio prieš žindant kūdikį nereikia nuplauti. Jeigu turite daug pieno, vertėtų įsigyti pientraukį, kurį naudojant, nebevargins apsunkusios krūtys ir taip išvengsite uždegimo, atsirandančio dėl pieno susikaupimo.

Na o kūdikiui į krepšelį įdėkite sauskelnių, vystymo paklotėlių, rūbelius ir žinduką  (tik dėl viso pikto!). Tikrai pravers ir naujagimio vokelis, kuris Jūsų mažyliui suteiks saugumo ir jaukumo pojūtį. Taip pat nepamirškite vaikiško aliejaus, kurį reikia tepti ant drėgnos odos, kad geriau įsigertų.

Patarimas! Neimkite rūbelių, kurie apvelkami per galvą. Taip pataria 11 iš 10 moterų.

Žr. visą tekstą slėpti tekstą

Aš jau mama

Pagaliau Jūs namuose kartu su kūdikiu, bandote prisitaikyti prie naujo gyvenimo. Šį įtemptą laikotarpį palengvins daugybė vaiko priežiūros priemonių. 

Sauskelnių keitimas kurį laiką bus Jūsų kasdienis užsiėmimas. Paprasčiausia ir saugiausia kūdikį prausti kriauklėje po tekančiu šiltu vandeniu. Išeinant iš namų būtinai pasiimkite drėgnų servetėlių. Pažeidžiamą ir linkusią sausėti kūdikio odelę būtina reguliariai vėdinti irtepti. Šiuo atžvilgiu puikus pagalbininkas yra klasikiniai vystyklai. Tai universalūs rankšluosčiai-šluostės vaikų priežiūrai.

Patarimas! Jautriai kūdikio odelei šluostyti pravartu įsigyti bambukinių sauskelnių. Jos daug minkštesnės už medvilnines.

 

Kol kūdikis miega, mama gali pasilepinti prabanga – dušu! Tiesiog įjunkite mobilią auklę ir laikykite prie savęs. Pogimdyviniu laikotarpiu ypač svarbu pasirūpinti intymios higienos priemonėmis, kurios švelniai puoselėja ir atkuria natūralų intymių vietų pH. O kaip Jūsų kūdikis? Maudynėms įsigykite specialaus aliejaus, ypač svarbu prižiūrėti kaklo raukšles, vietas už ausų, pažastis, tarpupirščius.

Maitinimo liemenėlė– patogiam žindymui ir stilingam įvaizdžiui. Nenusiminkite, jei negalite žindyti. Jums į pagalbą ateis šimtmečio išradimas - buteliukų šildytuvas, padedantis išlaikyti optimalią pieno mišinuko arba maisto temperatūrą. Jį naudosite dažnai ir ilgai. Gali būti naudojamas ne tik namuose, tačiau ir keliaujant!

Žr. visą tekstą slėpti tekstą

Na kaip, ar dabar esate labiau pasiruošusi tapti mama? Laikome kumščius ir linkime didžiausios sėkmės šiame naujame gyvenimo etape.<3