Depiliacija ir epiliacija

Perkamiausi

Viskas, ką turite žinoti apie depiliaciją ir epiliaciją

Egzistuoja daugybė veiksmingų plaukelių šalinimo būdų. Kai kurie šalina plaukelius kelias dienas, o kiti gali tuo užsiimti ištisas savaites. Tad kuo skiriasi įvairūs plaukelių šalinimo būdai ir kuris iš jų jums labiausiai tinka?

Depiliacija ar epiliacija?

 • Depiliacijos metu pašalinama tik matoma plaukelio dalis, o ne jo šaknis. Tai neskausmingas plaukelių šalinimo būdas, tačiau jo poveikiu džiaugsitės neilgai.
 • Epiliacijos metu pašalinamas ne tik plaukelis, bet ir jo šaknis, tad jūsų oda ilgiau išlieka glotni. Tačiau šie būdai (išskyrus fotoepiliaciją) įprastai sukelia šiek tiek skausmo.

Namų sąlygomis atliekamos depiliacijos būdai

 • Moterų plaukelių šalinimas naudojant skustuvą ar skutimosi mašinėlę yra populiarus būdas patogiai šalinti plaukus namų sąlygomis, o jo rezultatai yra greitai ir lengvai pasiekiami. Galite naudoti skustuvą su skustuvo peiliukais, vienkartinį skustuvą, naudojamą vieną ar kelis kartus, arba elektrinę skutimosi mašinėlę. Nepamirškite prieš naudodami skustuvą arba skutimosi mašinėlę suminkštinti kūno plaukų naudodami skutimosi putas, aliejų arba gelį. Taip palengvinsite plaukelių šalinimo procesą ir apsaugosite odą nuo sudirginimo.
 • Plaukelių šalinimo kremus lengva užtepti ir praėjus kelioms minutėms nuimti su plaukeliais naudojant mentelę. Jie yra švelnūs odai ir nekelia rizikos susižeisti. Jei jus dažnai kankina odos sudirgimai, išmėginkite itin švelnaus poveikio depiliacinį kremą, skirtą jautriai odai.

Namų sąlygomis atliekamos epiliacijos būdai

 • Plaukelių šalinimas vašku – lengvas būdas patogiai pašalinti nepageidaujamus plaukelius namų sąlygomis. Paprasčiausiai sušildykite vaško juostelę patrindami ją tarp delnų, užklijuokite ant odos, šiek tiek palaukite ir nulupkite. Skystasis vaškas naudojamas panašiai. Šis plaukelių šalinimo būdas yra greitas, tačiau, priklausomai nuo plaukelių šalinimo srities ir odos jautrumo, gali būti ganėtinai skausmingas.
 • Plaukelių šalinimas cukrumi yra populiarus jau daugybę metų. Cukrus dažnai yra naudojamas norint pašalinti jautriose srityse augančius plaukelius, nes jo poveikis yra švelnesnis ir mažiau skausmingas. Speciali cukraus pasta yra tepama prieš plaukelių augimo kryptį, o cukrui sukietėjus nulupama plaukelių augimo kryptimi.
 • Epiliatoriai – tai prietaisai, kurie šalina plaukelius ir pasižymi ilgai išliekančiu poveikiu:
  • fotoepiliatorius šalina plaukelius be skausmo ir naudodamas pulsinę šviesą, kuri sunaikina plaukų šaknis. Neskausmingas epiliatorius iki kelių savaičių atidės plaukelių augimą, todėl jis gali būti naudojamas namų sąlygomis atliekamam plaukelių šalinimui, kurio rezultatai labiausiai prilygsta ilgalaikio plaukelių šalinimo procedūroms;
  • įprastas pincetinis epiliatorius išrauna plaukelius kartu su šaknimis. Nors jo rezultatai yra ilgai išliekantys, ši procedūra gali būti skausminga. Su fotoepiliatoriumi atliekamos procedūros yra daug malonesnės. Priklausomai nuo srities, kurios plaukelius norite pašalinti, galite rinktis veido epiliatorių, kojų ar pažastų epiliatorių su skirtingais priedais.

Kada geriau rinktis depiliaciją ir epiliaciją?

Nežinote, ar jūsų poreikius geriau atitiks epiliacija ar depiliacija ir kokių priemonių jums reikės. Vadovaukitės šiomis paprastomis instrukcijomis:

 • jautriai veido odai dažniausiai reikia švelnesnių veido epiliacijos ir depiliacijos būdų. Jei norite pašalinti veido plaukelius, naudokite veido plaukelių šalinimo kremą arba veido epiliatorių;
 • kojų epiliaciją ir depiliaciją galima atlikti daugybe įvairių būdų. Vienas populiariausių būdų – įprastas skutimas. Kadangi jūsų kojų oda nėra tokia jautri, galite rinktis klasikinį epiliatorių arba vašką, kurio rezultatai išlieka ilgiau nei skutimosi;
 • intymių vietų plaukelių šalinimas gali būti atliekamas naudojant kokybišką skutimosi mašinėlę. Tačiau geriausius rezultatus be jokio skausmo pasieksite naudodami intymioms vietoms skirtą fotoepiliatorių;
 • jūsų pažastys yra labai jautrios, todėl rekomenduojame rinktis švelnius plaukelių šalinimo būdus. Išmėginkite plaukelių šalinimo kremą ar tinkamos formos skustuvą. Tik nepamirškite skutimosi putų;
 • skutamos jūsų rankos gali sudirgti, o ataugdami plaukeliai bus dar labiau pastebimi. Dėl to turėtumėte rinktis ilgalaikius rezultatus suteikiantį ir švelnų plaukelių šalinimo būdą, pvz., fotoepiliaciją ar plaukelių šalinimą cukrumi.

Dabar jau žinote, kaip tinkamai šalinti kūno plaukelius. Išsirinkite geriausias priemones namų sąlygomis atliekamai epiliacijai bei depiliacijai ir džiaukitės tobulai glotnia oda be plaukelių!