Ženkite į kvapų pasaulį ir išsirinkite savo kvepalus iš notino.lt. Turime tūkstančius dizainerių sukurtų kvepalų, tualetinių vandenų ir kvapų namams iš daugiau nei 200 pasaulinio garso prekių ženklų gamintojų.
Mes nuolat kuriame jums naujus kvapus ir kas savaitę pasiūlome dešimtis kvepalų ypač mažomis kainomis. Turime populiarių kvapų iš žinomų gamintojų, tokių kaip Calvin Klein, Hugo Boss, Yves Saint Laurent ir Armani, taip pat siūlome nišinių kvepalų, kuriuos tikrai įvertins net ir išrankiausi kvepalų žinovai.
Mes palengviname jūsų kvepalų pirkimo patirtį. Naudokite filtrą, kad surastumėte moteriškus, vyriškus ar unisex kvepalus, tinkančius bet kuriai lyčiai. Priklausomai nuo norimo intensyvumo ir to, kiek ilgai išlieka kvapas, rinkitės kvepalus, tualetinį vandenį, parfumuotą vandenį arba odekoloną.
Gal būt teikiate pirmenybę tam tikros rūšies kvapui? Tuomet spustelėkite ant filtro ir pasirinkite gėlių, vandens ar medienos aromatą. Išsirinkite sau tinkamiausius kvepalus. Neapsisprendžiantiems galime pasiūlyti mėginukų, kuriuos galėsite išbandyti prieš įsigydami gaminį.
Be parfumuoto ir tualetinio vandens, mes taip pat parduodame aromatizuotus higienos reikmenis ir gražiai supakuotus kvepalų dovanų rinkinius, kurie gali tapti puikia dovana moterims ar vyrams.
Kvepalai yra Notino firminė prekė. Išsirinkite sau tinkamiausius iš itin plataus mūsų siūlomo asortimento.
Kvepalai: viską, ką norėjote apie juos žinoti
Kvapai supa mus visą gyvenimą. Jie gali pakelti mūsų nuotaiką, sugrąžinti gražius prisiminimus ar pažadinti pojūčius. Geriausias aromatas gali suteikti jums pasitikėjimo savimi ir net tam tikrą nematomą aurą, kuri jus lydės, kad ir kur eisite. Tereikia išsirinkti tinkamą variantą.
Kaip išsirinkti kvepalus?
Metas naujam kvapui? Nesvarbu, ar ieškote naujų kvepalų sau, ar norite juos įsigyti dovanai. Viliamės, jog įvertinsite šią informaciją, kuri padės rasti kelią į kvapų pasaulį.
Kvepalų intensyvumas: tualetinis ar parfumuotas vanduo
Kvepalai, parfumuotas ar tualetinis vanduo? Skirtumas slypi kvapiųjų komponentų procente. Iš esmės, kuo didesnė kvapiųjų komponentų koncentracija, tuo intensyvesnis ir ilgiau išliekantis bus kvapas. Taip pat nepamirškite, kad kvapo intensyvumas ir ilgalaikiškumas priklauso nuo ingredientų kokybės ir kitų veiksnių. Gero dizainerio kurtas mažesnės koncentracijos kvapas gali išlikti kur kas ilgiau nei koncentruoti pigūs kvepalai. Tad kokia gi yra atskirų parfumerijos gaminių koncentracija?
- Kvepalai (Extrait de Parfum - P), kurių sudėtyje yra 15–30 % kvapnių ingredientų, yra stipriausia kvapo forma. Jums pakaks panaudoti nedidelį kiekį kvepalų ir jų kvapas gali išlikti kelias dešimtis valandų.
- Parfumuoto vandens (EdP) sudėtyje yra 8–15 % kvapiųjų esencijų ir maždaug 85 % etilo alkoholio. Kartu su tualetiniu vandeniu jis yra labiausiai paplitusi aromato forma. Jis išlieka ant jūsų odos apie 4–8 valandas.
- Tualetinis vanduo (EdT), kuriame yra 4–8 % kvapnių ingredientų ir apie 80 % etilo alkoholio, yra tinkamiausias kasdieniniam naudojimui. Jis išlieka maždaug 3–4 valandas ant odos, bet vėliau tokius kvepalus dažniausiai tenka naudoti dar kartą.
- Odekolono (EdC) sudėtyje yra 3-5 % kvapnių ingredientų, ištirpintų maždaug 70 % etilo alkoholio. Odekolonas išlieka apie 2 val., tai reiškia, kad juo kvėpintis teks itin dažnai. Odekolonas paprastai derinamas su vyrų po skutimosi priemonėmis, tačiau yra ir daugybė moterims skirtų odekolonų.
Kvepalai pagal vartotoją
Paprastai atpažįstame moteriškus, vyriškus, vaikiškus ir abiejų lyčių asmenims skirtus kvepalus. Kiekviena iš šių kategorijų turi jiems būdingus kvapų tipus:
- Moteriškuose kvepaluose dažnai būna gėlių natų, tokių kaip jazminas, rožė, apelsinų žiedai ar pakalnutė. Vaisių, dulkelių, vanilės ir prieskonių natos taip pat būdingos moteriškiems kvepalams.
- Vyriški kvepalai paprastai pasižymi intensyvia medienos nata, kuriai antrina šviežių citrusų bei prieskonių kvapai. Levandos, rytietiški aromatai, oda ir tabakas – tai dar viena populiari kvapų natų paletė, būdinga vyrų priemonėms po skutimosi.
- Abiejų lyčių asmenims skirti kvepalai yra universalūs kvepalai, skirti tiek moterims, tiek vyrams. Abiejų lyčių asmenims skirti kvepalai dažnai pasižymi stipriomis citrusinių vaisių ir medienos ar vandens bei žalumynų natomis.
- Kvepalai vaikams dažniausiai yra saldaus kvapo, su saldumynų, kramtomosios gumos, kolos, karamelės ar sultingų vaisių aromatu. Po to šios saldžios natos sumaišomos su subtiliu gėlių ar vaisių aromatu, pavyzdžiui, su kokosu.
Kvepalų kompozicija
Kvepalų galvos, širdies ir bazinė nata
Ar pastebėjote, jog pasikvėpinus, dauguma kvapų ilgainiui keičiasi? Taip yra dėl to, jog jie paprastai susideda iš trijų dalių komponentų sekos, sudarančios vadinamąją kvepalų piramidę:
- Kvepalų galvos nata (viršutinė nata) yra tai, ką galite užuosti iškart, vos pasikvėpinę. Paprastai tai yra lengvos citrusinės ar žolelių natos, kuriomis siekiama atkreipti jūsų dėmesį. Galvos nata išgaruoja per kelias sekundes ar minutes ir užleidžia vietą kvapo širdies natai.
- Kvepalų širdies nata (vidurinė nata) pradeda skleistis maždaug po 15 minučių ir išlieka 2-3 valandas. Širdies natoje dažniausiai yra gėlių, taip pat vaisių, prieskonių ar žalumynų natų.
- Kvepalų bazinę natą (pagrindinę natą) galima pajusti maždaug po 30 minučių ir ji išlieka daug valandų. Kvapo bazinėje natoje dažniausiai yra medienos komponentų, muskuso, gintaro (vadinamosios ambros) ir rytietiškų natų, pavyzdžiui, smilkalų ar vanilės.
Pagal šią kvepalų piramidės sistemą yra sukurta daug kvepalų, taip pat ir linijinės sudėties kvapiųjų medžiagų, kurios visą laiką kvepia vienodai.
Kvepalų tipai
Pagal jų aromatą išskiriame aldehidinius, aromatinius, citrusinius, medienos, šipro, pikantiškus, odinius, gėlių, rytietiškus, vaisių, vandenyno ir žalumynų kvapus. Šios pagrindinės grupės toliau skirstomos į pogrupius, tai reiškia, kad yra, pavyzdžiui, vaisiniai gėlių kvepalai, medienos šipro kvepalai, rytietiški aštrūs kvepalai ir kt. Tiesiog spustelėkite mūsų filtre tinkamą grupę ir atraskite geriausią kvapą pagal jo tipą.
Populiarios kvepalų natos
Nors paprastai ant pakuotės matote tik kelias sudedamąsias dalis, daugumoje kvapiųjų medžiagų jų yra nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų. Kai kurie iš ingredientų yra ryškesni, o kiti – vos užuodžiami neįgudusia nosimi. Tam tikri populiariausi kvepalų ingredientai, be jokios abejonės, yra jazminas, rožė, rainelė, oudmedis, vanilė ar žibutė. Pamilote kvepalų natą ir ieškote tokių kvepalų, kuriuose ji yra? Apsilankykite mūsų Kvepalų natose ir išsirinkite tinkamus kvepalus pagal jų sudėtį.
Išskirtinumo palytėti nišiniai kvepalai
Kvepėti kitaip nei dauguma – tokiu aromatu, kuris išryškins jūsų unikalumą? Tuomet išbandykite mūsų nišinių kvepalų kategoriją! Šie prabangūs kvepalai yra išskirtiniai ne tik dėl savo ingredientų kokybės, bet ir dėl neįprastų natų derinių, paliekančių neišdildomą įspūdį.
Kaip teisingai išbandyti kvepalus?
Nesvarbu, ar bandote kvepalų pavyzdžius namuose ar parduotuvėje, rekomenduojame laikytis šių pagrindinių taisyklių:
- Išbandykite kvapą ant savo odos. Kvapas reaguoja į jūsų odos pH, tad ant popieriaus juostelės ar kito žmogaus jis kvepės kitaip. Naudokite parfumerijos parduotuvėse popierines juosteles, kad susipažintumėte su keliais kvapais, o labiausiai patikusius vėliau išbandykite ant savo odos.
- Nepervertinkite pirmo įspūdžio. Šiek tiek palūkėkite, kad kvapas išsiskleistų. Viršutinės kvepalų natos išsilaiko vos kelias minutes, tačiau juk visi norime, kad kvapas nuo mūsų sklistų ilgą laiką.
- Nebandykite daugiau nei trijų kvepalų iš eilės. Jūsų uoslė negalės tinkamai atpažinti daugiau kvapų.
Kaip naudoti kvepalus?
Atradote labiausiai patikusius kvepalus? Tuomet pakalbėkime apie tai, kaip teisingai jais kvėpintis, kad jų kvapas išsiskleistų kuo geriau bei kaip juos saugoti, kad kuo ilgiau gardžiai kvepėtų.
Kaip naudoti kvepalus? Pagrindinės kvėpinimosi taisyklės
- Jei norite, kad kvepalai sklistų kiek įmanoma geriau, papurkškite jais pulsuojančius taškus, pvz., kaklo srityje, riešus, alkūnių ar kelių „duobutes“, arba ant odos už ausų. Jei purškiate kvepalus ant riešų, stenkitės jų netrinti, nes kvepalams šylant, gali suirti jų struktūra ir greičiau išgaruoti kvapas.
- Rekomenduojame patepti vazelinu, kremu ar aliejumi tas vietas, ant kurių norite papurkšti kvepalų. Tokiu būdu kvapas neįsigers į jūsų poras ir išliks žymiai ilgiau.
- Jei norite dar labiau sustiprinti savo kvepalų aromatą, naudokite juos kartu su kitais kvapiaisiais tos pačios linijos kosmetikos gaminiais, pavyzdžiui, su kvapiuoju kūno losjonu, dušo žėle ar dezodorantu. Įsigykite kvepalų dovanų rinkinius, kuriuose visi šie produktai yra vienoje pakuotėje.
- Šilti pulsuojantys taškai paskatins jūsų kvepalus sklisti intensyviau, tačiau labai ilgai neišsilaikys. Štai kodėl taip pat turėtumėte jų papurkšti ant kai kurių vėsesnių kūno vietų, pavyzdžiui, ausų spenelių ar kelių. Tuomet kvepalai išsilaikys daug ilgiau.
- Taip pat kvepalai gali išsilaikyti ilgiau, juos papurškus ant plaukų bent 15 centimetrų atstumu. Tačiau būkite atsargūs – dažnai purškiant kvepalus ant plaukų, šie gali išsausėti, todėl verčiau rinkitės specialius plaukų kvepalus.
- Jeigu nenorite purkšti kvepalų tiesiai ant odos arba nenorite, kad jie per stipriai skleistų aromatą, galite papurkšti juos į orą priešais save ir tuomet tiesiog praeiti per šį kvepalų debesį.
- Jei žinote, kad jūsų parfumuotas vanduo ar tualetinis vanduo neišsilaiko visą dieną, galite rankinėje nešiotis miniatiūrinius kvepalus, pakartotinai užpildomą kvepalų buteliuką ar kvepalų mėgintuvėlį ir esant būtinybei atnaujinti aromatą.
Kvapai pagal progą ir sezoną
Kvėpinimasis yra tam tikras menas, neapsiribojantis vien tik teisingu purškimu. Būtina atrasti tinkamą kvapą atitinkamai progai ir netgi metų laikui. Štai kaip galite išsirinkti aromatą kiekvienam paros metui:
- Dienos metui rinkitės lengvesnį, gaivesnį aromatą. Geriausia rinktis citrusų ar gėlių aromato tualetinį vandenį arba odekoloną, nes šios priemonės intensyviau skleidžia kvapą.
- Vakaras tiesiog prašyte prašosi būti paryškintas sunkesniu, intensyvesniu ir aistringesniu aromatu. Parfumuotas vanduo vakare yra tiesiog idealus pasirinkimas.
Kaip lengvesni kvepalai geriau tinka dienai, o sunkesni – vakarui, kiekvienas sezonas taip pat turi savo kvepalų tipą. Apskritai, kuo šalčiau, tuo intensyvesnius, saldesnius ir pikantiškesnius kvepalus galite naudoti – ir atvirkščiai:
- įprasti pavasario kvapai yra tokie patys kaip ir pats pavasaris – lengvi, gaivūs ir kupini pavasario gėlių natų, tokių kaip pakalnutės ar jazminai.
- Geriausi vasaros kvepalai turėtų kvepėti šviežiai ir gaivinančiai vasaros karštyje. Idealiai tiks švieži citrusų aromatai ir vandenyno bei žalumynų natos.
- Rudens kvapai suteikia aštresnių, sunkesnių ir saldesnių aromatų. Tipiškos rudens natos yra vanilė arba kardamonas, taip pat retos medienos rūšys, tokios kaip sandalmedis ar kedras.
- Žiemos kvapai yra patys sunkiausi ir jausmingiausi. Jie sujungia rytietiškas natas ir saldžius bei gurmaniškus aromatus.
Geriausi kvepalai bet kokiai progai visada yra tie, kurie atitinka jūsų asmeninį skonį ir esamą nuotaiką. Atminkite – svarbiausia, kad pasikvėpinę jaustumėtės gerai.
Kaip laikyti kvepalus, kad jie būtų tinkami vartoti kuo ilgiau?
Savo mėgstamą aromatą laikote vonios lentynoje ar net ant palangės? Klaida. Šiluma, drėgmė ir net saulės šviesa gali pakenkti jūsų kvepalams. Kad jie tarnautų kuo ilgiau, laikykite juos sausoje, tamsioje ir šaltoje vietoje. Juos galite laikyti originalioje dėžutėje ir patalpoje, kurioje temperatūra neviršija 20 °C.
Geriausiai parduodami kvepalai notino.lt: