Atraskite jaunatviško grožio paslaptį, kuria naudotasi jau Antikoje! Universalūs veido aliejai yra kupini naudingų natūralių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Jie padeda regeneruoti, pamaitinti ir sudrėkinti odą. Be to, veido aliejuose esantys riebalai yra labai panašūs į natūralius odoje esančius riebalus, todėl galite rasti bet kokiam odos tipui tinkančių aliejų. Notino asortimente tikrai išsirinksite geriausią odos aliejų pagal savo poreikius.
Veido aliejaus privalumai
- Intensyviai maitina ir drėkina odą.
- Lengvai įsigeria ir palaipsniui prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius.
- Padeda apsaugoti odą nuo aplinkos teršalų.
- Minkština ir glotnina odą, ji tampa švelni lyg šilkas.
- Turi antioksidacinių savybių, jame yra daug odai naudingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų.
- Skatina natūralią odos regeneraciją.
- Padeda sulėtinti senėjimo procesus, mažina raukšles ir atkuria odos elastingumą.
Odos priežiūros priemonės su aliejumi
Veido aliejuose yra aliejų ir kitų veikliųjų medžiagų mišinys ir viename buteliuke galite rasti net keleto naudingų aliejų derinį. Odos aliejai gali būti skysti, tačiau galite rasti ir kietųjų aliejų, kurie dar vadinami augaliniu sviestu.
Kaip išsirinkti tinkamą veido odos aliejų?
Odos aliejų rinkitės pagal savo odos tipą, norimą pasiekti efektą ir komedogeniškumo laipsnį. Odos aliejai paprastai skirstomi pagal komedogeniškumo laipsnį (nuo 0 iki 5), kuris parodo porų užsikimšimo riziką ir galimą spuogų susidarymą. Sausai odai tinka aukštesnio komegogeniškumo laipsnio aliejai (komedogeniniai aliejai), tačiau jei jūsų oda riebi ar probleminė, verčiau rinkitės žemiausio komedogeniškumo laipsnio, vadinamąjį nekomedogeninį aliejų.
Aliejus sausai ir į padidėjusį jautrumą linkusiai odai
Sausai odai svarbus ne tik tinkamas drėkinimas, bet ir natūralaus odos barjero stiprinimas.
- Veidui skirtame arganų aliejuje gausu vitaminų A ir E bei riebalų rūgščių omega-6 bei omega-9 – šie ingredientai padeda apsaugoti odą nuo išsausėjimo ir intensyviai ją minkština.
- Ricinos aliejus tinka sausai ir įsitempusiai odai, nes puikiai ramina odos sudirginimą ir paraudimą.
- Abrikosų aliejus švelniai regeneruoja ir atgaivina odą bei suteikia jai jaunatviškumo. Aliejus taip pat saugo nuo odos įsitempimo ir ramina sudirgusią odą.
- Kokosų aliejaus sudėtyje gausu antioksidantų, jis puikiai ramina sudirgusią odą bei ją pamaitina ir sudrėkina.
- Alyvuogių aliejus minkština ir giliai drėkina odą.
- Rožių aliejus efektyviai ramina odos sudirgimus.
Aliejus riebiai ir probleminei odai
Turint probleminę ar riebią odą geriausia naudoti žemo komedogeniškumo laipsnio aliejų, kuris padeda išvengti spuogų ir tuo pačiu sudrėkina odą.
- Simondsijų aliejus mažina odoje esančių riebalų gamybą, giliai regeneruoja odą ir mažina spuogų atsiradimo riziką.
- Erškėtuogių aliejus padeda švelninti spuogų paliktas žymes ir puikiai regeneruoja.
- Kanapių aliejuje gausu riebalų rūgščių, kurios puikiai maitina, drėkina ir regeneruoja odą, be to, efektyviai ramina odos sudirginimą ir saugo nuo niežulio.
- Arganų aliejus puikiai regeneruoja odą.
- Nimbamedžių aliejus efektyviai ramina ir regeneruoja odą.
- Levandų aliejus mažina spuogų atsiradimo riziką ir ramina odą.
Aliejus mišriai odai
Rūpinantis mišria oda svarbu suteikti tam tikroms veido vietoms reikiamą intensyvų drėkinimą ir tuo pat metu neapkrauti odos, kad nesusidarytų spuogeliai.
- Nakvišų aliejus vienodina odos atspalvį, skaistina odą ir intensyviai regeneruoja giliuosius odos sluoksnius.
- Vynuogių aliejus lengvai įsigeria, puikiai sudrėkina ir palaiko reikiamą drėgmę.
- Simondsijų aliejus yra išties universalus ir puikiai tinka visų tipų odai. Jis stiprina natūralią odos apsaugą ir mažina riebalų gamybą.
Aliejus brandžiai odai
Odos aliejai veikia kaip senėjimą stabdanti prevencinė priemonė nuo priešlaikinio odos senėjimo. Jie taip pat yra veiksmingi pagalbininkai kovojant su raukšlėmis, pigmentinėmis dėmėmis ir odos senėjimu.
- Arganų aliejus padeda sumažinti senėjimo požymius ir lygina smulkias raukšleles, taip pat skatina odai reikalingo kolageno ir elastino gamybą.
- Erškėtuogių aliejus atgaivina pavargusią ir senėjimo požymių turinčią odą.
- Avokadų aliejus aprūpina odą svarbiais vitaminais ir stiprina jos atsparumą neigiamiems išoriniams veiksniams.
- Makadamijų aliejus skatina odos gyvybingumą, o jame esantys mineralai (cinkas ir selenas) bei vitaminai A, B ir E regeneruoti odą ir naikina mimikos raukšles.
- Šaltalankių aliejus odai padeda sumažinti pigmentinių dėmių atsiradimo riziką, skaistina odą, o jame esantys vitaminai A ir E gerina odos elastingumą.
- Migdolų aliejus rūpinasi oda ir ji tampa švelnesnė. Aliejus taip pat neleidžia odai išsausėti ir kovoja su senėjimo požymiais.
- Moringų aliejus kovoja su raukšlėmis ir lygina odos atspalvį.
Kas yra nekomedogeniniai aliejai?
Vadinamieji nekomedogeniniai aliejai yra žemiausio komedogeniškumo lygio, dažniausiai 0 arba 1. Itin lengvos tekstūros aliejai neužkemša porų, netgi priešingai – jie švelniai gaivina odą ir padeda kovoti su spuogais. Populiariausi nekomedogeniniai aliejai yra arganų, kanapių, saulėgrąžų, šaltalankių, simondsijų ar vynuogių.
Kas yra sausas veido odos aliejus?
Sausas aliejus – tai speciali aliejaus rūšis, kurio sudėtyje yra keleto augalinių aliejų ir vitaminų mišinys., Jis ypač greitai susigeria, nepalieka ant odos riebios plėvelės ir netepa drabužių. Šio tipo aliejus yra išties universalus ir gali būti naudojamas veido ir kūno odai, tačiau taip pat puikiai maitina ir stiprina ir plaukus bei nagus.
Kaip naudoti veido odos aliejų?
- Aliejų visuomet tepkite ant drėgnos odos. Sudrėkinti odą galite, pavyzdžiui, gėlių vandeniu ar hialurono serumu. Veido aliejų sudėtyje beveik nėra vandens, tačiau jie puikiai sudrėkina ir išsaugo odoje esančią drėgmę.
- Odai sudrėkinti nenaudokite šilto čiaupo vandens – padidėjęs jame esančio chloro ir mineralų kiekis gali sukelti įvairių odos problemų.
- Užtenka naudoti vos kelis veido aliejaus lašelius – juos pirštais švelniai įmasažuokite į kaktos, skruostų ir smakro odą, visuomet tepkite nuo veido centro link kraštų.
- Praėjus kelioms minutėms po aliejaus užtepimo galite pasitepti savo mėgstamomis dieninės ar naktinės priežiūros priemonėmis, pavyzdžiui kremu. Jei norite pasidaryti makiažą, po aliejaus užtepimo palaukite bent 10 minučių.
- Aliejų galite sumaišyti su veido kremu ir šį mišinį naudoti rūpinantis savo oda šaltuoju žiemos metu.
- Odos aliejus tinka kasdienei odos priežiūrai, jį galite naudoti tiek ryte, tiek vakare. Išbandykite ir reguliarius veido masažus, aliejų galite naudoti kaip veido kaukę, kaip makiažo šalinimo priemonę ar gydant kaklo bei dekoltė sritis.
- Visi aliejai turi būti laikomi tamsoje, o kai kurie – šaltyje, kad neapkarstų (pvz., nakvišų ir kanapių aliejai).
Mūsų patarimas: sustiprinkite veido aliejaus poveikį gua sha akmenų masažu ir suteikite savo veidui skaistumo.
Naudokite maitinamuosius odos aliejus ir mėgaukitės akivaizdžiai švelnesne, sveikiau atrodančia ir nuo išorinių aplinkos veiksnių apsaugota oda!