Pereiti prie pagrindinio turinio

Retinolis

Retinolis arba vitaminas A yra laikomas natūraliu stebuklu ir yra viena veiksmingiausių medžiagų kovojant su raukšlėmis ir odos senėjimo požymiais. Pirmiausia retinolis buvo naudojamas aknei gydyti, tačiau dėl teigiamų ir greitų šalutinių poveikių, įskaitant odos senėjimo lėtinimą, jis tapo populiaria senėjimą lėtinančių odos priemonių sudedamąja dalimi.

Retinolis – stiprus antioksidantas, padedantis greitai pašalinti negyvas odos ląsteles ir skatinantis kolageno skaidulų gamybą bei pasižymintis eksfolijuojamosiomis savybėmis. Retinolis gali būti ne tik augalinės ar gyvūninės kilmės (jo gausu žuvyje, aliejuje, kiaušiniuose, mėsoje), bet ir išgaunamas dirbtiniu būdu. Ši medžiaga itin dažnai naudojama kosmetikos ir farmacijos pramonėje.

 

Retinolio savybės

Retinolis kartais vadinamas jaunystės eliksyru. Jo eksfolijuojamosios savybės greitai glotnina odos tekstūrą suteikdamos jaunatvišką ir sveiką išvaizdą. Retinolis tinka visiems odos tipams, tačiau jo poveikis yra itin intensyvus, todėl geriausia palaipsniui papildyti savo grožio ritualus priemonėmis su retinoliu. Rezultatus pastebėsite akimirksniu.

Retinolio nauda odai

  • Padeda atkurti odos pH pusiausvyrą ir sutraukia išsiplėtusias poras suteikdamas odai gaivesnę ir skaistesnę išvaizdą.
  • Gerina odos eksfoliaciją ir prasiskverbia į giliuosius odos sluoksnius skatindamas kolageno skaidulų ir elastino gamybą lėtindamas odos senėjimo požymių atsiradimą, glotnindamas raukšles ir atkurdamas elastingesnę bei švelnesnę odos tekstūrą.
  • Veikia kaip stiprus antioksidantas ir skatina natūralią odos ląstelių regeneraciją bei augimą padėdamas greičiau gyti randams bei glotnindamas ir stangrindamas odą.
  • Veiksmingai kovoja su akne ir valo užsikimšusias poras.
  • Mažina tamsių dėmelių pastebimumą bei apsaugo nuo jų susidarymo skatindamas melanino gamybą.

Grožio priemonės su retinoliu

Retinolis laikomas viena populiariausių medžiagų, kuri kovoja su raukšlėmis ir odos senėjimo požymiais. Jis tinka visiems odos tipams ir pasižymi itin greitu poveikiu. Jūs teturite atkreipti dėmesį į šios medžiagos koncentraciją, kuri svyruoja nuo 0,1 % (paakių kremuose su retinoliu arba kremuose su retinoliu išsiplėtusioms poroms) iki 1 % (stipraus poveikio retinolio serumuose nuo raukšlių, aknės ir hiperpigmentacinių dėmių).

Jei tik pradedate naudoti priemones su retinoliu, rekomenduojame rinktis tas, kuriose retinolio koncentracija mažiausia, nes pradedant naudoti šią sudedamąją dalį dažnai pasireiškia nedidelis odos sudirgimas. Pradėkite nuo kremo, tada palaipsniui rinkitės vis stipresnę priemonę tol, kol galėsite naudoti stipriausią retinolio serumą. Pirmiausia kremą su retinoliu naudokite kas tris dienas, praėjus dviems savaitėms – kas dvi dienas, o po mėnesio – kiekvieną vakarą. Tuo pat metu turėtumėte pamatyti pirmuosius pastebimus rezultatus.

Retinolis skatina odos eksfoliaciją, todėl turėtumėte naudoti šią priemonę tik prieš eidami miegoti, o dienos metu visuomet saugoti odą nuo nepageidaujamos pažaidos naudodami priemonę su aukštu SPF faktoriumi (30–50).

Atraskite jaunystės eliksyrą internetinėje parduotuvėje notino.lt ir papildykite savo grožio ritualus brandžiai odai skirtu retinolio serumu, kremu su retinoliu ar kitomis senėjimą lėtinančiomis priemonėmis su retinoliu. Įsitikinkite grožį pabrėžiančiu retinolio poveikiu patys!

Žr. visą tekstą slėpti tekstą