Pereiti prie pagrindinio turinio

Bakučiolis kosmetikoje

Kadaise retinolis garsėjo kaip stebuklingas kovos su raukšlėmis komponentas. Dabar jo vietą užėmė bakučiolis. Bakučiolis yra natūrali alternatyva klasikiniam retinoliui (vitaminui A), nors ir yra kitokios cheminės struktūros. Ši medžiaga pasižymi žinomais retinolio privalumais, t. y., mažina spuoguotumą ir lėtina odos senėjimą. Retinolis yra gana agresyvi medžiaga ir neretai dirgina odą (ypač jautrią). Tačiau bakuchiol odos nedirgina. Būtent dėl to pastaruoju metu jis yra vienas iš vis paklausiausių kosmetikos priemonių komponentų.

Bakučiolis išgaunamas iš augalo Psoralea corylifolia lapų ir sėklų, todėl jis naudojamas ir veganiškose kosmetikos priemonėse. Kiti privalumai!

Bakučiolio savybės

Kaip ir retinolis, bakučiolis yra stiprus, plataus spektro antioksidantas. Jis yra fotostabilus, todėl tinka naudoti ir dienos metu. Neabejotinas jo pranašumas yra tai, kad jis tinka visų tipų odai – net ir sausai bei jautriai.

 

Bakučiolio poveikis odai

  • Akivaizdžiai mažina hiperpigmentaciją, subalansuoja ir suvienodina odos atspalvį.
  • Padeda lyginti raukšles ir gerina odos tekstūrą.
  • Skatina kolageno gamybą ir stiprina veido kontūrų odą.
  • Pasižymi efektyviu raminamuoju poveikiu odai.
  • Padeda apsaugoti odą nuo oksidacinio streso ir aktyvina senėjimą stabdančius genus.

Kosmetika su bakuchiol

Jei jūsų oda suglebusi, nelygios tekstūros, su raukšlėmis ar spuogais, taip pat, jei sausa ar jautri, ieškokite produktų su bakučioliu.

Tarp populiariausių produktų rasite senėjimą stabdantį serumą su bakučioliu, kremą brandžiai odai, taip pat odą patempiantį paakių kremą, kitus serumus ir kaukes su bakučioliu.

Galite rasti ir produktų, kuriuose bus ir bakučiolio, ir retinolio. Kodėl? Bakučiolis padeda stabilizuoti retinolį, ilgiau išlaiko jo veiksmingumą ir suteikia galimybę odai toleruoti didesnį retinolio kiekį.

Kaip įtraukti bakučiolį į savo kasdienę odos priežiūros rutiną

Odos priežiūros priemones su bakučioliu naudokite vieną ar du kartus per dieną, prieš tai kruopščiai nuvalę ir tonizavę odą. Pirmiausia užtepkite serumo su bakučioliu, leiskite jam susigerti, o tuomet tepkite drėkinamąjį kremą su bakučioliu.

Jei priemones su bakučioliu naudojate ryte, po to nepamirškite pasitepti kremu su SPF – rinkitės 30 ar didesnio koeficiento kremą. Kam to reikia, jei bakučiolis fotostabilus? Todėl, kad kaip ir naudojant bet kurį senėjimą stabdantį komponentą, kasdienė apsauga nuo UV spindulių būtina, norint pasiekti (ir išlaikyti) geriausius įmanomus rezultatus.

Išbandykite produktus su bakučioliu ir įtraukite juos į savo kasdienę odos priežiūros rutiną jau šiandien. Jūsų oda jums atsidėkos! Galite pamiršti šalutinį poveikį.

Patarimas: norėdami pasiekti dar geresnių rezultatų, išbandykite hialurono rūgštį arba peptidus.

Žr. visą tekstą slėpti tekstą