Pereiti prie pagrindinio turinio

Sviestmedžių aliejus

Sviestmedžių aliejus, neoficialiai dar vadinamas „karité“, iš pirmo žvilgsnio primena beformę, gelsvos spalvos riebalų masę. Nesileiskite apgaunami jo išvaizdos, nes šis Afrikos auksu vadinamas aliejus, kuris yra išgaunamas iš šventais laikomų Afrikos medžių riešutų ir pasižymi nuostabiu teigiamu poveikiu, užtikrintai turi tapti jūsų grožio ritualų dalimi.

Sviestmedžių aliejus jau nuo seno naudojamas odos priežiūros priemonių gamyboje. Karalienės Nefertitės, kuri naudojo sviestmedžių aliejų kaip priemonę, suteikiančią odai šilko švelnumo, laikais, šis aliejus kainuodavo tiek aukso, kiek sverdavo pats sviestmedžių aliejus. Jis yra naudojamas ne tik grožio bet ir maisto pramonėje, nes neapdorotame sviestmedžių aliejuje gausu maistinių medžiagų, sočiųjų riebalų rūgščių ir vitaminų. Dėl šių priežasčių sviestmedžių aliejus turi daugybę panaudojimo būdų.

 

Sviestmedžių aliejaus savybės

Sviestmedžių aliejus yra laikomas vienu didžiausių gamtos lobių, nes jam būdinga tokia grožį atkuriančių savybių dermė, kurią sunku rasti vienoje medžiagoje. Dėl didelio sočiųjų riebalų rūgščių kiekio šis aliejus pasižymi teigiamu poveikiu odai, o jame slypintys vitaminai padeda išsaugoti odos elastingumą ir atitolinti raukšlių susiformavimą. Katechinai ir antioksidantai greitina randų gijimą ir padeda atsikratyti įvairių odos problemų.

Sviestmedžių aliejaus nauda odai

 • Aliejuje esantis vitaminas A, pasižymintis veiksmingai naudojamas kovoje su raukšlėmis, padeda atkurti odos ląsteles ir skatinakolageno gamybą.
 • Didelis sočiųjų riebalų rūgščių kiekis atkuria odos elastingumą ir standumą.
 • Vitaminas E suteikia nedidelę apsaugą nuo saulės spindulių (SPF 3–4).
 • Padeda atsikratytiaknės ir atkuria natūralų odos grožį.
 • Spartina randų gijimą, mažina nudegimus, vabzdžių įkandimus ir ramina alergines odos reakcijas.
 • Rekomenduojama tiems, kuriuos kankina žvynelinė, dermatitas ir atopinis dermatitas.
 • Žiemos metu sviestmedžių aliejus veikia kaip apsauginis sluoksnis nuo šalčio ir drėgmės, neužkemša porų ir tinka kasdieniam naudojimui.

Sviestmedžių aliejaus nauda plaukams

 • Skatina spartesnį plaukų augimą ir maitina plaukų folikulus.
 • Šalina pleiskanas ir pasižymi teigiamu poveikiu sausai galvos odai.
 • Padeda atkurti tinkamą itin riebių plaukų ir galvos odos drėgmės pusiausvyrą.
 • Suteikia plaukams sveiką žvilgesį ir rūpinasi lūžinėjančiais galiukais.
 • Sukuria filtrą, apsaugantį plaukus nuo žalingo saulės spindulių poveikio.
 • Žiemos metu saugo plaukus nuo šalčio ir drėgmės.
 • Rūpinasi plaukais, kuriuos dažnai alina džiovinimas džiovintuvu arba tiesinimas.

Grožio priemonės su sviestmedžių aliejumi

Sviestmedžių aliejus tinka visų tipų odai, įskaitant sausą, normalią, riebią ar itin į aknę linkusią veido odą. Jis yra nejuntamas ant odos, neužkemša porų, todėl yra tinkamas kasdieniam naudojimui. Svarbiausia užduotis – pasirinkti kiekvienam odos tipui tinkančių priemonių rūšis ir kiekį.

Visuomet tepkite gryną sviestmedžių aliejų ant šlapios odos. Kuo riebesnė jūsų oda, tuo mažiau sviestmedžių aliejaus turite naudoti. Galite naudoti nerafinuotą sviestmedžių aliejų arba rafinuotą ekologišką sviestmedžių aliejų, kuris buvo išvalytas, suminkštintas ir patogiau paskirstomas ant odos. Galite išmėginti Saloos sviestmedžių aliejų, kuris parduodamas patogioje ir kelionėms tinkamoje pakuotėje.

Veido ir kūno kremai su sviestmedžių aliejumi turi būti tepami bent du kartus per dieną, nes taip padėsite priemonei paskatinti kolageno ir elastino, išsaugančio odos elastingumą, gamybą. Atsinaujinusios baltymų struktūros sulėtina ląstelių senėjimo procesus. Kūno prausikliai ir skystieji rankų muilai su sviestmedžių aliejumi veiksmingai prižiūri ir drėkina kūną dušo metu ar dažnai plaunamas rankas.

Maitinamosios plaukų kaukės su sviestmedžių aliejumi pasirūpins sausais ir pažeistais plaukais vos po pirmojo naudojimo. Šios priemonės dažnai yra praturtintos kitomis retomis medžiagomis, kurios prisideda prie sveikos plaukų būklės išsaugojimo. Jūs taip pat turėtumėte įsigyti lūpų priemonę su sviestmedžių aliejumi, kuri padės pasirūpinti jautria lūpų oda. Galite išmėginti Purity Vision lūpų sviestą su sviestmedžių aliejumi.

Notino.lt rasite gausų priemonių su sviestmedžių aliejumi asortimentą, tad išbandykite jas ir patys įsitikinkite stebuklingu sviestmedžių aliejaus poveikiu!

Žr. visą tekstą slėpti tekstą