Pereiti prie pagrindinio turinio

Šiais metais pažvelkite į Tarptautinę moters dieną kiek kitaip. Švęskite moteriškumą!

2023-02-22

Jana Potuznik

Skaitinys 6 minutėms

Tikrasis mūsų moteriškumas slypi viduje. Tai – mūsų stiprybė, energija, išmintis, šiluma ir tikėjimas savimi. Na, o geriausias laikas prisiminti, kokia nuostabi yra ši vidinė mūsų energija – tai Tarptautinė moters diena.

Kiekviena iš mūsų stengiasi kuo geriau atlikti savo vaidmenis gyvenime

Tačiau, ar žinote, kas vienija visų amžiaus grupių, profesijų ir tautybių moteris? Mes neįtikėtinos! Daug darbų vienu metu sugenančios atlikti burtininkės. Bitės darbininkės. Pasiaukojančios motinos, patikimos bendradarbės, ištikimos draugės. Mylimosios. Žmonos. Partnerės ir širdies draugės. 

Gyvenime turime daugybę vaidmenų ir visus juos stengiamės atlikti kuo geriau. Mielai dalinamės patarimais, šypsenomis ir savo idėjomis. Galime būti ne tik puikios atlikėjos, bet ir iniciatorės -– mums nėra neišsprendžiamų problemų ar neįveikiamų kliūčių. Kai spindime, ryškiau nušvinta ir mus supantis pasaulis. O tam, kad suspindėtume, turime pažinti, suprasti ir pasitelkti vidinę moteriškumo energiją. Kaip tai padaryti?

1. Pamilkite save tokias, kokios esate

Mylėkite save ne vien už tai, kad galite įveikti pačius didžiausius sunkumus. Bet ir už tai, jog esate emocingos, pažeidžiamos, trapios. Mokate akimirksniu pražysti šypsena arba pulti į ašaras. Galite greitai užsidegti nauja idėja, bet pritrūkti atkaklumo ją įgyvendinti. Mylėkite ne tik savo stiprybę, bet ir silpnąsias puses. Nes tobulų žmonių nebūna.

Nepamirškite svajoti ir tvirtai tikėkite, kad vieną dieną svajonės išsipildys. Turėkite savo viziją ir pasistenkite įžvelgti logiką iš pirmo žvilgsnio nepaaiškinamuose dalykuose. Išmokite džiaugtis smulkmenomis – rytiniais saulės spinduliais, poilsio akimirka su gera knyga ar tiesiog kvapiosios žvakės liepsna. 

2. Tikėkite meile

Tokia, kuri trunka visą gyvenimą ir aplanko iš pirmo žvilgsnio. Tikėkite meile, net jeigu jos dar nesate patyrusios. O taip pat tikėkite meile sau. Pamilkite amžiną vaiką savo viduje – spontanišką ir veržlią mūsų asmenybės pusę. Juk kiekviena iš mūsų yra tikras lobis. O meilę gali dovanoti ne tik mylimasis.

3. Gyvenkite meile

Mes dažnai pastebime savo trūkumus ir silpnybes, tačiau pamirštame gerąsias savybes ir neįvertiname savo potencialo. Negailėkite sau komplimentų! Žerkite juo sau kiekviena, net ir menkiausia, proga. Būkite sau atlaidžios, kaip esate atlaidžios savo vaikams ar geriausioms draugėms. Išmokite atjausti save. Nesigėdykite savo silpnumo ir nepeikite savęs už vieną ar kitą emociją. Visos jos – jūsų. 

Kuo pasilepinti moters dieną?

4. Nusibrėžkite aiškiais ribas... 

...ir neleiskite ten žmonių, kurie jus skaudina. Išmokite atpažinti manipuliavimą. Jei dažnai girdite: „Aš tik norėjau, kad tau būtų geriau!“, veikiausiai jumyse norima pažadinti kaltės jausmą. Tik jūs pačios žinote, kas geriausia jums. Žmogus, besistengiantis pasinaudoti jumis, kad pasiektų savo tikslų, yra jūsų negerbiantis emocinis manipuliatorius. 

5. Pasikliaukite savo intuicija

Nusibrėžti aiškias ribas reiškia pasitikėti savo širdimi. Tikėti, kad jūsų sumanymas yra puikus, jūsų receptas geresnis už tą, kurį gavote iš močiutės, o jūsų verslo planas pavyks, net jei verslo imsitės pirmą kartą arba jog įstosite į universitetą užsienyje, nors mokytis anglų kalbos pradėjote „ką tik“. 

Merginos privalo daryti tai, ką liepia širdis. Net jei tai reikštų norą kvėpintis seniai nebemadingais kvepalais  užuot pirkus pačius madingiausius. Arba valgyti tai, ką iš tiesų mėgstate. 

Darydamos tai, kas mums atrodo teisinga, o ne tai, ką sako kiti, mes pasisemiame seksualios moteriškos energijos. Tą patį galima pasakyti apie drabužius, makiažą, mėgstamus serialus ar muzikos grupes. 

Kodėl taip yra? Pasitikinčios moterys vilioja ir traukia aplinkinius, todėl tikėjimas savimi yra daug svarbiau nei rankinės prekės ženklas, plaukų spalva ar drabužių dydis. Tikėjimas savimi suteikia mums neatremiamo patrauklumo. 

6. Mylėkite savo kūną

Savivertė neatsiejama nuo to, kaip vertiname savo kūną. Jums atrodo, kad jūsų kūnas nesimetriškas? Esate per žema? Turite strijų? Nepageidaujamų plaukelių? Pradeda ryškėti pirmosios raukšlės? Kurgi ne! Jūsų kūnas yra toks, koks turi būti. Galbūt jam teko patirti nemažai pokyčių, o gal niekuomet neturėjote idealių kūno formų. Bet kam tai turėtų rūpėti? 

Kad kūnu laisvai tekėtų energija, turite pakankamai judėti ir gerai maitintis. Vertinkite savo kūną tokį, koks jis yra, ir nepamirškite, kad jam reikalingas fizinis kontaktas – prisilietimai (savo pačių ir artimųjų), apkabinimai, bučiniai ir glamonės. Nes tik taip jausitės laimingos savo kūne. Ir tik taip galėsite mėgautis savo moteriškumu bei gyventi pilnavertį gyvenimą. Gyvenkite darnoje su savo kūnu.

7. Būkite dėkingos

Nepamirškite kiekvieną dieną padėkoti už viską, kas jums suteikė džiaugsmo. Šį veiksmą atlikite prieš užmigdamos, jaukioje kambario tamsoje. Arba išdėstykite savo mintis ant popieriaus ir tęskite darbus. Padėkokite už mažus dalykus, kurie jums tądien suteikė ramybę, kurie atrodo įprasti, tačiau nėra savaime suprantami. Padėkokite už gyvenimą. Žodžiais „esu dėkinga“ turėtų prasidėti jūsų kasdienė mantra. Dar vienas būdas, kaip puoselėti tyrą moterišką energiją.

Suprantame, kad nors šie dalykai atrodo paprasti, tačiau įgyvendinti juos gali būti nelengva. Tačiau nepasiduokite. Vardan moteriško grožio, moteriškumo ir nuostabios energijos, kurią tikrai pajus jūsų aplinkiniai. Gražios jums Tarptautinės moters dienos, mielosios!