Domėdamiesi SPF filtrais, susiduriate su tokiais terminais kaip „cheminis“, „mineralinis“ ar „fizinis“ filtras. Kuo jie skiriasi? Ar kuris nors iš jų yra geresnis?Norėdami jums dar šiek tiek „susukti galvą“, pateiksime jums tikslius įdegio filtrų pavadinimus.
Mineralinis filtras, dar vadinamas fiziniu arba neorganiniu filtru, įgijo tokį pavadinimą dėl to, kad jo sudėtyje yra cinko oksido arba titano dioksido. Kita apsauginių filtrų grupė, dėl sudėtyje esančių anglies ir kitų cheminių junginių, yra vadinama organiniais arba cheminiais filtrais.
Kaip iš tiesų SPF veikia mūsų odą?
Apsauginis kremas nuo saulės neleidžia UV spinduliams patekti į giliuosius mūsų odos sluoksnius ir apsaugo ją nuo pažeidimų. SPF sudėtyje esantys komponentai sugeria UV spinduliuotę ir paverčia ją nedideliu kiekiu šiluminės energijos. Išsiskiria nedidelis kiekis šilumos, taigi jis nedaro įtakos bendrai mūsų kūno temperatūrai. Tačiau kūno perkaitimo rizika gali atsirasti tuomet, jei po tiesioginiais saulės spinduliais praleidžiame ilgą laiką. Tad vasarą neturėtumėte pamiršti kuo daugiau laiko praleisti pavėsyje.
Cheminiai UV filtrai sugeria ir šiluma paverčia 100 % saulės spinduliuotės, o fiziniai UV filtrai apie 5–10 % UV spinduliuotės gali atspindėti nuo odos paviršiaus tarsi veidrodis. Likusią spinduliuotės dalį apsauginis kremas nuo saulės su mineraliniu filtru apdoroja taip pat, kaip ir cheminis.
Kaip žinoti, kiek kremo su SPF reikia tepti?
Reikiamą apsaugos nuo saulės laipsnį (t. y., SPF 20, SPF 30, ar SPF 50 ) pajusite tik užsitepę pakankamą produkto kiekį. Paprastai prireikia didesnio kiekio kremo, nei manoma. Vienam kvadratiniam centimetrui odos prireiks 2 mg kremo. Įsivaizduokite, pavyzdžiui, kiek įprastai sunaudojate drėkinamojo kremo. Tokio kiekio kremo nuo saulės tikrai nepakaks. :)
Kad būtų paprasčiau įsivaizduoti, panaudokite savo plaštaką kaip matavimo priemonę. Jei SPF kremu ketinate tepti visą veidą, paakių sritį ir ausis, naudokite tiek kremo, kokio pločio yra atstumas tarp jūsų rodomojo ir viduriniojo piršto. Jei nuo saulės spindulių norite apsaugoti ir kaklą, kremo liniją pratęskite per dar vieną pirštą. Tepant kremu su SPF visą kūną, jo taip pat reikėtų nepagailėti.
Kokios yra skirtingų UV filtrų savybės ir kurį pasirinkti?
Cheminiai (organiniai) UV filtrai
- Šis filtras profilaktiškai apsaugo nuo pigmentinių dėmių atsiradimo.
- Jis puikiai įsigeria.
- Ant odos beveik nelieka jokios balsvos plėvelės.
- Tekstūra gali pasirodyti lipni, bet yra itin drėkinanti.
- Dažnai tinka rupesnės tekstūros odai (tačiau iš esmės tinka visų tipų odai).
- Puikiai tinka ir naudojant makiažą.
- Šiame kreme gali būti daugiau kosmetikos priemonėse esančių ingredientų, todėl prieš naudojimą, būtinai išbandykite nedidelį kiekį kremo ant odos tam, kad išvengtumėte nepageidaujamos reakcijos.
Notino patarimas naudojant SPF kremą su cheminiu filtru:
- Jei ieškote puikios apsaugos nuo UV spindulių priemonės, kuri nesugadintų jūsų makiažo, kremas La Roche-Posay Anthelios SHAKA pradžiugins jus savo skysta ir greitai įsigeriančia tekstūra!
- Kremas Vichy Capital Soleil UV-Age Daily puikiai tiks jūsų odai ne tik kaip apsauga nuo saulės, bet, dėl itin puikios sudėties, taip pat apsaugos jūsų odą nuo raukšlių ir pigmentinių dėmių atsiradimo.
- Jūsų oda riebi ir linkusi į aknę? Naudokite kremą Sun Oil Control od Eucerin. Jo gelinė tekstūra apsaugos jūsų odą nuo nepageidaujamo saulės spindulių poveikio ir taip pat sumažins odos riebalavimąsi.
- Apsauga nuo saulės, drėkinimas ir odos raminimas viename – tai Nuxe Sun.