Pereiti prie pagrindinio turinio

Kalėdos be streso? Išjunkite orkaitę ir socialinius tinklus, įjunkite kalėdinę muziką ir lakuokitės nagus!

2022-11-09

Notino

Skaitinys 5 minutėms

Ar norite sėdėti prie Kūčių stalo susikrimtę ir suirzę dėl nuovargio po sunkių darbų, kuriuos jums kainavo Kalėdos, ar norite patirti tą stebuklingą šventinę nuotaiką, kupiną ramybės? Jei renkatės antrąjį variantą, bus malonu šį tą ką pakeisti ir ruošą organizuoti kitaip, nei ankstesniais metais. Kaip?

Pasakiška Kalėdų magija?

Spindintis laimingų, gražių ir idiliškų Kalėdų su sniego pusnimis už langų įvaizdis yra tarsi „visuotinė svajonė“, kurią perėmėme iš pasakų, o vėliau iš romantinių filmų. Tarsi kažkas gerokai anksčiau nei socialiniuose tinkluose jau būtų pasidalijęs pagražintomis nuotraukomis ir pasakęs, kad taip ir turi būti. Taip neturi būti. Ir negali būti. Nes tobulų Kalėdų siekis kelia mums stresą, o būdami sudirgę idiliškos nuotaikos nesukursite. 

Išjunkite Instagramą, peržiūrėkite senas nuotraukas

„Nustoti stebėti pagražintą socialinių tinklų tikrovę yra pirmas žingsnis siekiant ramiai išgyventi adventą. „Instagram“ nuotraukos mus verčia lygintis su kitais, sukelia FOMO (angl. Fear of Missing out) baimę, kad kažką praleisime, kad kažko nepastebėsime, ir visi dalykai, kurie atrodo tobuli, nes yra pagražinti, bet neatskleidžia tikrovės, mus graužia", – teigia ugdančioji vadovė ir mentorė Martina Fau. Tiesiog išjunkite socialinius tinklus ir pasileiskite kalėdinę muziką, o užuot sekę virtualioje tikrovėje pateikiamus vaizdelius, peržiūrėkite vaikystės nuotraukas, nes ten Kalėdų džiaugsmas buvo nesumeluotas!

Nusilakuokite nagus ir sėskitės ant rogučių

Užuot apsipirkinėję, skirkite laiko manikiūrui, ar su artimaisiais nueikite į teatrą žiūrėti kalėdinių pasakų, čiuožinėti rogutėmis ant kalno. Ne, tai visai negėda, net jei pasą turite jau daugelį metų. O tada apsipirkite internetu, galbūt pasinaudoję mūsų kalėdiniais patarimais.

„Išmokite ištrūkti iš įprastos rutinos, kuri daugeliui iš mūsų prasideda jau rugsėjį karštligiškai sudarinėjant darbų sąrašą. Net jei juos visus pažymėsite kaip atliktus, tai nepadarys jūsų laimingesniais, nes gali ištuštėti siela. Geriau sustokite ir pagalvokite, kas ruošiantis Kalėdoms jus iš tikrųjų džiugina pataria ugdančioji vadovė.

Laikykitės šios nuostatos. O visa kita pamirškite. Tai jūsų laikas, jūsų energija, todėl turite teisę ją naudoti taip, kad jaustumėtės gera

Elkitės su savo laiku atsakingai

Atminkite, kad Kalėdos tetrunka savaitę. Ir kai suvoksite, kad dėl septynių dienų jaudinatės daugybę mėnesių, tai bus akivaizdu, kad tai neprasminga. Atsisakykite tų tradicijų, kurių net kilmės nežinote. Neverta nervintis ir tikrai neverta patirti nuovargio, kurio pasekmė gali būti nemiga. 

Kuo ilgiau būkite lauke ir raskite laiko kurti, skaityti, piešti. Galva, pavargusi nuo ištisus metus trunkančio bėgimo, tai tikrai įvertins. Visiškai persijunkite. Gal geriau kukliau papuošti namus ir mažiau dėmesio skirti kruopščiam valymui ir plovimui (juk vos išsiurbi kambarį, vėl gali pradėti valyti iš naujo!)

Kepti su kalėdinio punčo taure rankoje 

Surenkite kepimo vakarėlį: paruoškite punšo, nesibaigiančių kalėdinės muzikos grojaraščių ir smagiai praleiskite laiką. Arba suorganizuokite komandinį kepimo vakarą ir susitarkite, kad jūs iškepsite dvigubą smėlinių sausainių porciją, o jūsų draugas ar kaimynas keps dvigubą vanilinių ragelių kiekį. Net ir skaniausias saldumynas apkars, jei vargsite virtuvėje iki 1 val. nakties. 

Kalėdinių saldumynų galite ir nusipirkti. Yra daug labdaros organizacijų, kurioms kalėdinių saldumynų kepimas yra svarbus pajamų šaltinis, taigi išlošite dvigubai. O kad jūsų namai pakviptų Kalėdomis, pakaks tinkamai parinktų kvapiųjų žvakių!

Išbandykite, užsidekite

Nepraraskite pusiausvyros

Kalėdos yra tuo pačiu metu, kai natūraliai suvedinėjame metų darbų sąskaitas. O tai nėra lengva, kai stresas laužo nugarą ir esate pesimistinės nuovargio sukeltos nuotaikos. Dėl to viskas atrodys blogiau, nei yra iš tiesų.

„Tokiu momentu, nusilpę nuo visų metų nuovargio, dažnai suklystame priimdami dar radikalesnius sprendimus. Dar gerokai prieš priimdami naujametinius pasižadėjimus“, aiškina ugdančioji vadovė Martina Fau ir rekomenduoja svarbiausius sprendimus palikti tam laikui, kai jausitės žvalūs. Tai, kas jus neramina, tiesiog kuriam laikui „atidėkite į šalį“. Kai būsite ramūs, tai atrodys visiškai kitaip. 

Skolintis dovanoms nėra išmintinga

Todėl svarbu pasakyti: neišleiskite daugiau, nei būtina. Skolintis dovanoms niekada nebuvo išmintinga, o ekonomikos krizės metu netgi neatsakinga. Jei jaučiate spaudimą, paieškokite patarimų, kaip parinkti pigesnes dovanas (daugelis jų tikrai yra šaunios!) ir, svarbiausia, pasikalbėkite apie tai su tais, su kuriais ruošiatės švęsti Kalėdas. Net nereikia sakyti „negaliu sau to leisti“, tiesiog suorganizuokite dovanų apsikeitimo žaidimą ir susitarkite, kad neviršysite dvylikos eurų už dovaną. 

Svarbiausia, per Kalėdas išlikti ramiems. Tai tik septynios dienos, kurias reikia ne išgyventi, o jomis mėgautis!