Pereiti prie pagrindinio turinio

Kaktos šonuose slenkantys plaukai ir bepasirodanti plikė? Laimei, vyrų plaukų slinkimas yra išsprendžiama problema!

2023-01-03

Jana Potuznik

Skaitinys 4 minutėms

Plaukams nepradėjus slinkti jie niekuomet to nepripažins. Tačiau savo plaukais vyrai džiaugiasi taip pat, kaip ir mes, moterys. Vis dėlto dėl netinkamo gyvenimo būdo ar genetikos plaukų slinkimas daug dažniau aplanko vyrus. Ką daryti, kad plaukų kaktos šonuose slenkantys plaukai ir bepasirodanti plikė atsirastų kuo vėliau?

Natūralus plaukų kritimas nesiskaito

Tiesą sakant, kasdien kiekvienas iš mūsų – tiek vyrai, tiek moterys – praranda dešimtis savo plaukų. Jų gali būti iki šimto per dieną. Iškrenta plaukai, kurių gyvavimo ciklas baigėsi ir jie atsidūrė vadinamojoje telogeninėje, kitaip sakant, ramybės fazėje. Šiuo metu baigęs augti plaukai ruošiasi iškristi iš plauko folikulo. Tad panikuoti dėl keleto šukose ar duše rastų plaukų tikrai neverta. 

Dėmesio, gausus plaukų slinkimas!

Tačiau ką daryti tuo atveju, jei plaukų vyrams iškrenta pernelyg daug? Ir jei tai tęsiasi ilgesnį laiką bei yra akivaizdu, kad prasidėjo plaukų slinkimas? Tuomet reikia pradėti ieškoti priežasties. Rekomenduojame kreiptis į dermatologą arba dar geriau – į trichologą – specialistą, kuris sprendžia plaukų ir galvos odos problemas. 

Jei visko itin daug, tai irgi kenkia...

Perteklinis rūpinimasis plaukais irgi gali prisidėti prie jų slinkimo. Pavyzdžiui, jei nuolat formuojate plaukus. Arba netinkamai naudojate karštus plaukų formavimo prietaisus. Dažnai nešiojate kepurę ar šalmą ir panašiai. Iš pažiūros šios priežastys banalios, tačiau jos tikrai gali pakenkti jūsų plaukams. 

Paveldimumas? Hormonai? Kalti gali būti abu!

„Klasikinis“ plikimas neretai yra susijęs su amžiumi (senstant plaukai tampa silpnesni ir daug greičiau slenka) ir paveldimumu. Tačiau tai nėra vienintelė vyrų plaukų slinkimo priežastis. Tai gali būti ir dėl lytinių hormonų. Vyrams plaukai ima slinkti dėl vadinamosios androgeninės alopecijos, kuri neretai prasideda perkopus tridešimtmetį. (tačiau kartais tai įvyksta net ir iki 20-ojo gimtadienio). Slinkimą paskatina procesas, kurio metu testosteronas virsta dihidrotestosteronu. Jis paveikia plaukų folikulus – šie susilpnėja ir plaukai ima kristi. 

Yra ir kitų alopecijos tipų

Yra keletas šios ligos potipių, skiriasi ir ją sukeliančios priežastys (neretai kalbama apie autoimunines ligas) ir šios ligos paveiktų vyrų plaukų slinkimo eiga. Nors sergantiems androgenine alopecija prasideda tipiškas kaktos šonuose esančių plaukų slinkimas, kitų šios 

Prevencinės priemonės siekiant išsaugoti sveikus jūsų plaukus

  1. Atidžiai stebėkite patiriamo streso lygį. Rūpinkitės savimi: ilsėkitės, gerai išsimiegokite, o jei su darbe patiriamu stresu nepavyksta susitvarkyti, išbandykite koučingą. 
  2. Skirkite dėmesio kokybiškam maitinimuisi. Plaukams taip pat reikia magnio, biotino (t. y. vitamino H), B grupės vitaminų, cinko, vario, seleno, silicio... Svarbu, kad valgytumėte ankštinius bei pilno grūdo produktų, taip pat omega rūgščių turinčių riešutų ir sėklų bei jūros žuvies, taip pat ryžių, šviežių vaisių ir daržovių.
  3. Įsitikinkite ir tuo, ar vartojate pakankamai skysčių. Svarbu nevartoti saldžių gėrimų, bet gerti daug vandens. 

Išbandykite nuo plaukų slinkimo saugančias kosmetikos priemones

Problemiški plaukai reikalauja tinkamos priežiūros

Rūpinantis plaukais plovimo metu ir po jo svarbu nepamiršti produktų, kurie stiprina galvos odą ir skatina naujų plaukų augimą. Ideali prieš plaukų slinkimą nukreipta plaukų priežiūra apima ne tik specialius plaukų augimą skatinančius šampūnus (įprastai juose rasite stimuliuojančio kofeino), bet ir plaukų būklei itin svarbius nuo plaukų slinkimo saugančius toniką ar serumą. Tinka ir ilgalaikės plaukų priežiūros procedūros. 

Išsiaiškinote viską, ką norėjote sužinoti apie vyrų (ir ne tik) plaukų slinkimą? Puiku!