Dažniausiai minimi Kėgelio pratimai – tai valingas dubens dugno raumenų įtempimas, panašiai kaip šlapinantis… Ar tai tiesa?
Aš asmeniškai vartoju terminą „įtraukti ir suspausti“ dubens dugno raumenis. Taip pat galima įsivaizduoti gėlę, kuri „vėl susiskleidžia į pumpurą“. Mankštinantis reikia švelniai suspausti ir pakelti raumenis apie išeinamąją angą, makštį ir šlaplę. Ar teisingai atliekamas judesys galime patikrinti, pavyzdžiui, šluostantis tualetiniu popieriumi. Kėgelio pratimai atliekami įvairiose padėtyse, tačiau lengviausia pradėti gulint.
Sakoma, kad Kėgelio pratimus galima atlikti bet kuriuo metu… Kiek kartų per dieną juos reikia kartoti?
Taip, mankštintis galima stovint eilėje, sėdint prie kompiuterio darbe ir pan. Šiuos pratimus reikėtų kartoti 1–3 kartus per dieną, po 3–5 „įtraukimus ir suspaudimus“. Jei raumenys nusilpę, pakartojimų skaičių galima palaipsniui didinti iki 30–80 suspaudimų per dieną, svarbu nepervargti ir tinkamai pailsėti tarp atskirų pratimų serijų.
Ar klausyti patarimo „pabandykite sutraukti raumenis šlapinantis“?
Jokiu būdu! Taip galite padidinti šlapimo takų infekcijų riziką.
Veneros kamuoliukai puikiai tinka dubens dugno raumenims stiprinti. Tiesiog mėginkite „išlaikyti juos savo viduje“?
Būtent taip, bandant išlaikyti kamuoliukus, aktyvuojami gilieji dubens dugno raumenys.
O jei man dar neteko naudoti vaginalinių kamuoliukų? Ką turėčiau daryti?
Įkiškite kamuoliukus į makštį ir atsistokite, galite pamėginti pakelti vieną koją, pritūpti ar pašokti, užsiimti bet kokia buitine veikla, pavyzdžiui, kelias minutes tvarkytis namuose, sąmoningai stengiantis, kad jie neiškristų. Pacientėms rekomenduoju išbandyti makšties kūgius arba svarelius, kurių būna įvairaus svorio ir dydžio. Moteris turi atrasti mankštos priemonę, kuri atitinka jos raumenų jėgą ir palaipsniui didinti apkrovą.