Pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip išrinkti geriausią kremą nuo saulės vaikams, kaip dažnai ir kokį kiekį kremo reikia tepti?

2023-05-10

Iva Davies

Skaitinys 4 minutėms

Nesvarbu, ar turite dar visai mažą, ar vyresnio amžiaus vaiką – jūsų užduotis atostogų metu, ilsintis prie jūros ar išvykoje, yra saugoti juos nuo saulės spindulių. Juk jie patys apsauginiu kremu nepasiteps. O jei ir taip, gi nebūtinai teisingai. Kaip išsirinkti geriausią kremą su SPF vaikams? Į ką reikia atsižvelgti jį perkant ir kaip tepti?

Ar žinojote, kad didžiausią žalą savo odai padarome dar nesulaukę dvidešimties? Kalbame apie nudegimų saulėje pasekmes. Juk mama ne visada būna šalia jums lakstant lauke, o kas galvoja apie kremą muzikos festivalyje? Turime omenyje tokį, kuris vyksta atviroje erdvėje.

Ir visų šių nudegimų padariniai išryškės daug vėliau, kai jūs to visiškai nesitikėsite ir reguliariai tepsitės kremu nuo saulės. O kad jūsų vaikai to išvengtų, verčiau nuo mažens įpratinkite juos naudoti vaikiškus kremus nuo saulės ir paaiškinkite jiems, kodėl taip svarbu saugotis saulės. Nes ką išmoksi būdamas mažas…

Koks yra pats geriausias kremas nuo saulės vaikams?

Žinoma, kad geriausias kremas su SPF yra tas, kurį mielai naudosite jūs ir jūsų vaikai. Todėl rinkitės sau tinkamiausios tekstūros priemonę, nesvarbu, ar tai būtų kremas, pienelis, purškalas ar rutulinis kremas.

Svarbiausia, kad tai būtų kremas su SPF, skirtas būtent vaikų odai.

Jo sudėtyje turėtų būti:

Plataus veikimo spektro apsaugos filtrai

Dermatologai kaskart pabrėžia, kad plataus veikimo spektro kremai yra būtini siekiant apsisaugoti nuo saulės keliamos žalos. Jie turėtų saugoti ne tik nuo UVB spindulių, kurie sukelia saulės nudegimus ir gali lemti odos vėžį, bet ir nuo UVA spindulių. Pastarieji nenudegins odos, tačiau taip pat gali sukelti vėžį, be to, jie anksčiau laiko sendina odą. Ant pakuotės turi būti užrašas „plataus veikimo spektro“, ženklas PA+++ arba UVB+UVA.

Kremai su SPF vaikams

Aukštas apsaugos faktorius

Kadangi dažniausiai naudojamas per mažas kiekis kremo su SPF, gaunama apsauga nėra tokia stipri, kaip žadama ant pakuotės. Veidui apsaugoti reikia arbatinio šaukštelio, o visam kūnui – tokio kiekio kremo, kuris tilptų stikliuke. Taigi tikrai nemažai. Todėl saugiau naudoti kremą, kurio apsaugos koeficientas yra 30 ar daugiau. 

Atsparumas vandeniui

Vaikai didžiąją dalį atostogų ir vasaros praleidžia vandenyje. Štai kodėl niekaip neapsieisite be vandeniui atsparaus kremo. Toks kremas su SPF išlaiko savo apsaugos lygį net vaikui žaidžiant vandenyje ar prakaituojant. Nepaisant to, nepamirškite, kad kremo sluoksnį būtina atnaujinti kas dvi valandas. Ir būtinai po kiekvienų maudynių.

Vaikiškos priemonės su SPF

Kiti patarimai

  • Nepamirškite tepti nosies, ausų, rankų ir kojų.
  • Reikia pakartotinai tepti apsauginį kremą nuo saulės bent kas dvi valandas, taip pat po maudymosi.
  • Jaunesnių nei 6 mėnesių amžiaus kūdikių apskritai neturėtų pasiekti tiesioginiai saulės spinduliai. Nupirkite jiems specialius drabužius su SPF apsauga (ir maudynėms) bei kepuraitę nuo saulės ir būkite su jais pavėsyje.
  • Jei turite vaikų, kurių oda jautri arba kurių oda greitai nudega, parūpinkite jiems ir drabužius su SPF. Tai šimtaprocentinė apsauga.
  • Stenkitės, kad vaikai (kaip ir jūs patys) nuo 11 iki 15 val būtų pavėsyje.
  • Net jei jums labiau patinka kremai ar losjonai nuo saulės, į paplūdimio krepšį įmeskite purškalą su SPF, kuriuo galėsite išpurkšti savo vaikus, šiems lakstant kaip tikriems nindzėms.

Naudojant tinkamą SPF apsaugą, jums visiškai nereikia bijoti vasariškos (o taip pat ištisus metus šviečiančios) saulės. Ir nepamirškite, kad saulės spinduliai veikia ne tik mažylių odą!