Pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip formuoti trumpus plaukus? Žinome, kodėl reikia pamilti plaukų formavimo pastas

2023-10-09

Jana Potuznik

Skaitinys 5 minutėms

Trumpų plaukų formavimas yra iššūkis. Kad šukuosena laikytųsi, bet atrodytų natūraliai. Kad plaukai neprarastų blizgesio ir kartu neatrodytų susiriebalavę. Sprendimas? Vienareikšmiškai plaukų formavimo pastos, kurios jau seniai nebėra tik vyrų plaukų priežiūros priemonė, bet puikiai atsako į moterų klausimą „Kaip formuoti trumpus plaukus?“!

Plaukų formavimo pastos visiems

Gali atrodyti, kad trumpus plaukus lengva prižiūrėti, bet tinkamai juos sušukuoti retai kam pavyksta. Puikiai tai moka Emma Watson. „Gucci“ kvepalų kampanijoje nusifilmavusi Miley Cyrus taip pat nešiojo „pixie mullet“ stiliaus šukuoseną. Zoe Kravitz, Michelle Williams taip pat turi stilingas trumpų plaukų šukuosenas. O jei pažvelgsite į Chriso Hemswortho instagramo profilį, pamatysite, kaip atrodo tobula su plaukų formavimo pasta suformuota vyriška šukuosena. 

Tačiau atrodyti puikiai reiškia ne tik tinkamai rūpintis trumpais plaukais, bet ir mokėti juos stilingai sušukuoti – ir čia jau kurį laiką karaliauja plaukų formavimo pastos! Iš pradžių plaukų formavimo pastos puikiai tiko formuoti vyriškas šukuosenas. Tačiau šiandien niekam lytis nebesvarbi. Jei turite trumpus plaukus (maksimalus „pixie“ šukuosenos ilgis ar dar trumpesnis kirpimas), tuomet plaukų formavimo pastos tikrai jums tiks. Kodėl?

Kuri plaukų pasta geriausiai tiks jūsų plaukams

Toliau pateikiamos 7 priežastys, kodėl jums patiks plaukų formavimo pastos.

 1. Tinka visų tipų plaukams, net ir patiems ploniausiems. Kadangi plaukų formavimo pastos yra sukurtos vandens pagrindu, atskiros sruogos neapsunksta (plaukai nepraranda savo apimties).
 2. Kadangi plaukų formavimo pastos yra sukurtos vandens pagrindu, jos taip pat puikiai nusiplauna. 
 3. Plaukų formavimo pastos tiesius plaukus išlaiko teisius, nelieka jausmo, kad plaukai tarsi šalmas ir palietus juos ranka yra kieti, kaip būna naudojant plaukų laką. Plaukų formavimo pastos banguotiems plaukams suteikia tekstūros ir palaiko natūralią jų formą. 
 4. Plaukų formavimo pastos ne tik pakankami stipriai fiksuoja (dėl sudėtyje esančio natūralaus bičių vaško, grūdų ar bambuko baltymų), bet ir suteikia plaukams apimties.
 5. Nedidelis aliejaus kiekis plaukus maitina. 
 6. Užtepus plaukų formavimo pastos, nelieka jokio „atspalvio“, plaukų formavimo pastos negadina spalvos ir neprideda „žilumo“, ką galbūt pastebėjote užpurškę nekokybiškų sausų šampūnų. 
 7. Galite rinktis tokias, kurias panaudojus plaukai natūraliai blizga ir neatrodo susiriebalavę, arba tiesiog matinę plaukų formavimo pastą, kuri sukuria aksominio glotnumo įspūdį. 

Kas yra plaukų modeliavimo molis?

Be plaukų formavimo pastos trumpų plaukų šukuosenoms taip pat naudojamas plaukų modeliavimo molis. Jo pagrindas yra būtent molis, kuris suteikia plaukams papildomų mineralų. Molis yra grynas, natūralios kilmės, be to, jis stipriau fiksuoja plaukus nei plaukų formavimo pasta!

Žaismingumas kaip privalumas

Žaismingumas yra tai, ką jums suteiks plaukų formavimo pastos. Su plaukų formavimo pastomis šukuoseną galite keisti dienos metu. Bet kuriuo metu, kadangi naudoti labai paprasta.

Kaip formuoti trumpus plaukus su plaukų formavimo pasta

 • Jūsų plaukai turi būti idealiai sausi. 
 • Atidarykite plaukų formavimo pastos dėžutę, smiliumi paimkite migdolo ar pusės graikinio riešuto dydžio plaukų formavimo pastos kiekio. Jei pasirinkote purškiamą plaukų formavimo pastą, pradėkite nuo vieno gero dozatoriaus paspaudimo. Kuo daugiau plaukų formavimo pastos, tuo ilgiau šukuosena laikysis, bet dažnai norime, kad šukuosena būtų gaivi. Ypač ploniems plaukams naudokite mažesnį kiekį, prireikus užtepkite / papurkškite daugiau.
 • Plaukų formavimo pasta ne visada, bet dažniausiai būna gana standi. Todėl lėtai paskleiskite plaukų formavimo pastą ant vieno delno, tada priglauskite kitą delną ir trinkite delnus tarsi norėdami sušilti. Nuo karščio suminkštėjusi plaukų formavimo pasta tolygiai pasiskirstys ant abiejų delnų. 
 • Tada abiem delnais braukite per plaukus nuo šaknų iki plaukų galiukų, pirštais braukdami per plaukus suformuosite norimą plaukų formą. Kai tik pasta nebegauna šilumos trinant delnus, ji vėl sukietėja – natūraliai fiksuoja plaukų apimtį ir formą. 

Ką jūs renkatės? Žinoma, atkreipkite dėmesį į atsiliepimus apie pasirinktą plaukų formavimo pastą. Vartotojų patirtis iš pirmųjų lūpų nepakeičiama, todėl sunkiai apsiriksite! Kalbant apie šukuosenų formavimą, plaukų formavimo pasta yra bene universaliausia pagalbininkė!