Pereiti prie pagrindinio turinio

Apžvalga. Aromatizuotos dantų pastos: gal pageidaujate arbūzų, citrinų ar cinamonų skonio dantų pastos?

2023-01-05

Jana Uhlir

Skaitinys 6 minutėms

Cinamonai, persikai ir abrikosai, pistacijos, pieno kokteiliai, arbūzai, citrinos ir alavijai... Jau praalkote ir galvojate, ką pasirinkti? Dėmesio – šį kartą kalbame ne apie maistą, o apie dantų pastas. Išbandėme aromatizuotas dantų pastas, kad galėtumėte rekomenduoti geriausias. Ką rekomenduotume?

Mėta – dantų pastos skonio karalienė

Mėtos jau daugiau nei šimtmetį yra vienas pagrindinių aromatizuotų dantų pastų ingredientų ir mums asocijuojasi su gaiviu burnos kvapu. Bet ar verta apsiriboti vieno skonio dantų pasta, kai jų yra tiek daug? Dažniausiai gaminamos šviežių vaisių skonio ir aromato ar aromatiniais prieskoniais gardintos dantų pastos, kurios puikiai tiks ne tik mūsų dantims, bet ir pamalonins mūsų jusles. 

Cinamonas nuo toksinų, citrina – gaivumui

Visame pasaulyje populiarėja iš natūralių ingredientų pagamintos dantų pastos (ypač renkant dantų pastą vaikams). Gamtiniai ingredientai naudojami dantų pastose ne tik dėl puikaus skonio: veiksmingos natūralios medžiagos puikiai išvalo dantis, padeda išlaikyti dantis ir dantenas sveikus bei spindinčius, be to, apsaugo nuo apnašų susidarymo ir užtikrina gaivų burnos kvapą. Tokios dantų pastos taip pat stiprina dantų emalį ir padeda išvengti dantų akmenų susidarymo. 

„Mėtos jau daugiau nei šimtmetį yra populiariausias pasaulyje dantų pastų ingredientas. Asocijuojame jas su švara ir gaivumu.“

Pavyzdžiui, cinamonai puikiai pašalina iš dantenų toksinus, kokosų aliejus dezinfekuoja ir balina dantis, citrinos užtikrina dantų baltumą ir švarą, o mėtos, be visų kitų privalumų, taip pat švelniai puoselėja dantenas. Be to, vaikams skirtos aromatizuotos dantų pastos skatina vaikus valytis dantis ilgiau ir paverčia šią procedūrą maloniu užsiėmimu. 

Kokio skonio dantų pastos valo geriausiai?

Curaprox BE YOU Gervuogės + saldymedis 

Kas man labiausiai patiko: Pokyčiai! Pagaliau kažkas susiprato, kad ir suaugusieji trokšta pokyčių ir retkarčiais norėtų išbandyti ne tik mėtų skonio dantų pastą.

Privalumai: Dantų pastos Curaprox BE YOU Gervuogės + saldymedis sudėtyje nėra nereikalingų cheminių medžiagų, o puikus skonis primena vasarą, tarsi ragautumėte dar neišbandyto skonio ledus. Dantų pastų BE YOU asortimente yra 6 aromatizuotos dantų pastos. Išbandžiusi gervuogių ir saldymedžių (kurių kvapo nejusite – šie ingredientai „atsakingi“ tik už jautrios dantų gleivinės priežiūrą, be to, jų antiseptinis poveikis padeda išvengti dantų ėduonies) dar norėčiau pabandyti greipfrutų ir bergamočių skonio dantų pastą. Patinka, kad dantų pastos gaivumą nulemia ne tik mėtos ar mentolis, bet, dantų apnašas nuvalo net ir nedidelis kiekis šios dantų pastos. Atkreipkite dėmesį, kad šios dantų pastos pakuotės nereikia spausti ypač stipriai.

Trūkumai: Švelni sudėtis daro įtaką ir putojimui. Gali reikėti laiko priprasti prie to, kad ši dantų pasta putoja išties mažai.

Jana P., (42 m.), nuotoliniu būdu dirbanti redaktorė

Curaprox Kids 6+ CURKIDK_KTPS01

Kas man labiausiai patiko: Dantų pastos Curaprox Kids 6+skonis išties kaip arbūzo.

Privalumai: Ji gana skysta, išspausti iš pakuotės ypač lengva. Man labai patiko pakuotė.

Trūkumai: Mano nuomone, pasta mažai putojo.

Tina D. (9 metai)

Ohlala Toothpaste Pistachio and mint

Kas man labiausiai patiko: Aromatas, naujas skonis.

Privalumai: Esu įpratusi naudoti mėtines dantų pastas. Patinka kvapas ir ilgai išliekantis burnos gaivumas. Dantų pastoje Ohlala Toothpase Pistachio and mintjusti ir pistacijų skonis. Kaskart valydamasi dantis, jaučiuosi taip, tarsi valgyčiau pistacijų kremą, kuriuo dažnai mėgaujuosi atostogaudama Sicilijoje. 

Trūkumai: Šiek tiek pasiilgau mėtinės dantų pastos suteikiamo gaivumo. Tačiau papildomos gaivos man suteikia burnos skalavimo skystis.

Alice, rinkodaros vadovė

Mes tai išbandėme už jus

MEDIBLANC KIDS Raspberry

Kas man labiausiai patiko: Puikus skonis. Labai mėgstu avietes!

Privalumai:  Mėgstamų skonių aromatizuotų dantų pastų yra labai mažai. Jos turi būti saldžios – geriausia, jei skonis panašus į braškių ar aviečių. Aviečių skonio Mediblanc Kids Raspberry dantų pasta išties puiki. Išsivalius dantis, malonus aviečių skonis ilgai išlieka, be to, su šia pasta dantis valausi išties ilgai! Mama tuo labai džiaugiasi!

Trūkumai: Nėra.

Adina K. (10 metų)

Marvis The Mints Cinnamon

Kas man labiausiai patiko: Nustebino išsivalius dantis išliekantis šviežumo pojūtis ir puikus skonis!

Privalumai: Cinamonų skonio dantų pasta Marvis The Mints Cinnamon mane išties maloniai nustebino. Prieš išbandydama, šią dantų pastą vertinau skeptiškai, maniau, kad ji bus nemaloniai saldi, tačiau taip nėra. Dantų pasta maloniai putoja, yra išties nesaldi ir maloniai gaivi, be to, burnos gaivumas išlieka net ir po dantų valymo. Nuostabiausia – aromatas! Rekomenduoju išbandyti: ši aromatizuota dantų pasta yra išties puiki!

Trūkumai: Neatradau jokių, tačiau kai kam kaina gali pasirodyti didoka. 

Lenka, nuotoliniu būdu dirbanti turinio redaktorė

Jack N’ Jill Toothpaste

Kas man labiausiai patiko: Mane, kaip dviejų vaikų mamą, itin džiugina dantų pastos kvapas, malonus skonis ir šauni pakuotė.

Privalumai: Natūralios dantų pastos vaikams Jack N’ Jill sudėtyje nėra fluorido, ir tai man yra dar vienas privalumas. Man labai patiko, kad gaminio ir jo pakuotės sudėtinės dalys yra natūralios. Išspaudimo anga nėra labai didelė, todėl pastą patogu naudoti. Tūbelė yra siauresnė, todėl vaikui patogu laikyti delne. Pasta maloniai kvepia ir yra saugi, net jei vaikas ją netyčia nuris, todėl ja valome ne tik vienerių metų dukrelės dantenas ir pirmuosius dantukus, bet galime naudoti ir vyresnėlės trejų metų dukros dantų priežiūrai. Jai labai patinka pastos skonis! Būtinai išbandysime ir kitus skonius.

Trūkumai: Jų nėra. 

Zuzana, Projektų vadovė

Ar jau nusprendėte, kokio skonio dantų pastą išbandysite? Rytinis ir vakarinis dantų valymosi ritualas gali būti išties malonus, tad pasimėgaukite. 

Būti įkvėptam