Sauskelnės visur, kur tik pažvelgsite
Jei nesate medvilninių vystyklų šalininkai, tikriausiai pradėsite domėtis sauskelnėmis dar negimus kūdikiui. Esate labiau praktiški žmonės, teikiantys pirmenybę vienkartinių sauskelnių privalumui, ar jums svarbiau ekologija ir renkatės medžiaginius vystyklus? Jei negalite apsispręsti dėl pasirinkimo, galite derinti abu tipus pagal poreikį ir situaciją arba išbandyti vienkartines EKO sauskelnes. Sauskelnės pagamintos iš bambuko, todėl nekenkia aplinkai ir pasižymi privalumu – jas patogu ir lengva pakeisti ir nereikia skalbti bei prižiūrėti.
Pervystykite kūdikį pagal poreikį – vidutiniškai kas 3-4 valandas. Kai kūdikis paaugs ir pradės vaikščioti, sauskelnes pakeisti jam gulint bus sunkiau, todėl daugelis tėvų ilgainiui pereina prie sauskelnių-kelnaičių, kurias nesunku apvilkti kūdikiui stovint. Pakeitę sauskelnes, įdėkite jas į sauskelnių maišelį arba išmeskite į specialią šiukšliadėžę, kuri izoliuoja sauskelnių viduje esančius kvapus.
Žr. visą tekstą
Drėgnos servetėlės kaip geriausias pagalbininkas
Odos priežiūra
Pakeitus sauskelnes, visada rekomenduojame naudoti kremą nuo iššutimo, kuris apsaugo odelę nuo sudirgimo. Jei vis tiek nuo sauskelnių išsivysto dermatitas, visada turėkite cinko tepalo paveiktiems odelės plotams patepti. Jis ramina ir vėsina paraudusias vietas, taip pat juo galima tepti ir ant kūno atsiradusias egzemas.
Vaikų odelė yra žymiai plonesnė, švelnesnė ir mažiau apsaugota nei suaugusiųjų. Todėl svarbu sustiprinti apsauginį odos barjerą ir ją puoselėti. Taip pat turėtumėte įsigyti prausimo aliejų arba kreminį prausiamąjį gelį, kurio sudėtyje nėra muilo, drėkinamąjį kremą kūdikiams arba masažinį kūno aliejų. Juo galite patepti odelę, pavyzdžiui, vakarinės priežiūros metu – darant atpalaiduojantį pilvo ir kūno masažą.