Pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip atsikratyti pagurklio? Tepti, standinti, masažuoti

2023-03-03

Jana Potuznik

Skaitinys 5 minutėms

Ypač žvelgiant iš profilio, pagurklis, regis, tiesiog pavagia jaunatvišką išvaizdą. Viskas, ko norisi, tai – jo atsikratyti. Ir tai įmanoma! Tinkamai kasdien prižiūrėdami, galite pastebimai sumažinti pagurklį. O jei nuspręsite investuoti į apsilankymą estetinės medicinos klinikoje, galite netgi kartą ir visiems laikams (be skalpelio!) atsikratyti šio nepageidaujamo „papuošalo“.

Pagurklis susiformuoja dėl keleto priežasčių

Kaip apskritai susiformuoja pagurklis? „Kai kuriais atvejais tai lemia išimtinai genetika. Žmogus gali gimti su specifine apatinio žandikaulio padėtimi ir raumenų išsidėstymu, kurie lemia, kad jis visą gyvenimą turės pagurklį“, – teigia estetinės medicinos klinikos „Formosita“ įkūrėja Ivana Pokorná ir priduria: 

„Kartais pakanka to, kad bėgant metams su amžiumi leidžiasi veido kontūrai, sensta poodiniai audiniai, taip pat ir riebaliniai, ir tai, be kita ko, turi įtakos smakro srities formoms. Taip nutiks ir net labai lieknoms moterims, sulaukusioms daugiau nei 45 metų. Iki trisdešimties pagurklis dažnai susiformuoja dėl antsvorio ir netinkamos gyvensenos.“

Pagurklis kelia problemų ir labai lieknoms moterims. Su amžiumi leidžiasi veido kontūrai, sensta poodiniai audiniai, taip pat ir riebaliniai, ir tai, be kita ko, turi įtakos smakro srities formoms.

4 žingsniai, kaip atsikratyti pagurklio

1. Tepimo niekada nebūna per daug

Pirmasis žingsnis turėtų būti visapusiška kaklo ir iškirptės srities odos priežiūra. Todėl jums pravers pasmakrę stangrinantis arba veido kontūrus formuojantis kremas. Nusipelnėte pagyrimo, jei jau naudojate specialų kremą kaklui ir iškirptės sričiai. 

Tokių produktų veikliosios medžiagos ne tik drėkina odą, bet ir skatina, pavyzdžiui, kolageno gamybą, kad oda taptų elastingesnė, arba stabdo poodinių riebalų kaupimąsi.

Geriausi kremai kaklui, iškirptės sričiai ir pasmakrei

Norite sustiprinti jų poveikį? Išmokite atlikti pasmakrės ir apatinės veido dalies manualinį masažą. 

  • Tepkite kremą priešinga žemės traukai kryptimi. Pradėkite nuo apatinės kaklo dalies ir kilkite smakro ir veido kraštais aukštyn.
  • Abi rankas priglauskite prie smakro linijos taip, kad tarp nykščio ir smiliaus galėtumėte „sugnybti“ apatinės veido linijos odą. Visuomet pradėkite nuo smakro vidurio ir abiem rankomis sinchroniškais, ne itin skausmingais „gnybiamaisiais“ sinchroniniais judesiais masažuokite į šonus, link ausų.
  • Po to pirštus sulenkite smilių ir nykštį ir jais suimkite smakro liniją. Pradėdami nuo smakro vidurio, sulenktais pirštais vėl masažuokite ta pačia kryptimi. Lėtais, sklandžiais judesiais.

2. Išbandykite pratimus, skirtus pagurkliui

Ketinate imtis pasmakrei skirtų pratimų? TAIP! Kaip? Tam skirta veido joga. „Netgi pasmakrėje yra daug raumenų ir riebalų, kuriuos reikia pašalinti, o raumenis sustiprinti. Taip pat, kaip ir visame kūne. Veido joga gal ir nepadės atsikratyti riebalų, bet tikrai padės sustiprinti smakro srities raumenis“, – aiškina Ivana Pokorná. Privalumas tas, kad šiuos pratimus greitai išmoksite – jie nesudėtingi, o rezultatus pamatysite netrukus. 

Vienas veiksmingiausių veido jogos pratimų yra paprasčiausiai iškišti liežuvį.

Pamėginkite taip kaip vaikystėje paišdykauti! Stipriai iškišę liežuvį, galite pajusti, kaip įsitempia pasmakrės raumenys. Taigi pabandykite tiesiai iškišti liežuvį ir lenkti patį liežuvio galiuką link nosies. Kartokite abu veiksmus 5 kartus, pageidautina – kiekvieną rytą.

3. Stangrinamasis ir lyginamasis masažai

Kuo ryškesnė pagurklio problema, tuo intensyvesnių jo atsikratymo būdų reikia ieškoti. Todėl nepamirškite galimybių, kurias suteikia masažo ir stangrinimo priemonės

„Reguliariai ir ilgai naudojamos tinkamos priemonės iš tikrųjų gali padėti sustiprinti giluminius šios srities raumenis“, – priduria Ivana Pokorná, kuri rekomenduoja pasmakrės priežiūrai namuose derinti visus tris šios problemos galimo sprendimo žingsnius, o įtaisus pasitelkti į pagalbą siūlo kaip prevencinę priemonę. „Iš esmės, vos peržengus 40 metų ribą, galima sakyti, kad jau beveik per vėlu užkirsti kelią šiai problemai!“ teigia ji. 

Jei norite išvengti dėl senėjimo susiformuojančio pagurklio, apie prevenciją turite pagalvoti dar iki keturiasdešimties.

Geriausios masažo ir stangrinimo priemonės

4. Estetinės medicinos klinika

Kokias priemones siūlo estetikos klinikos esant pagurkliui? Jų yra ne viena, todėl visada pravartu konsultuotis su specialistu.

„Išties turite keletą galimybių. Lipolitikų injekcijos padeda sumažinti poodinių riebalų kiekį. Šios priemonės trūkumas: nėra garantijos, kad rezultatas visada atitiks lūkesčius, be to, gana dažnai šiek tiek pakrinta oda tose vietose, kur buvo atliktos injekcijos. Todėl, norint palaikyti rezultatą, reikia stangrinti odą ir poodinį audinį bei pratimais palaikyti veido kontūrą. Pratimai ir kremo tepimas yra savaime suprantami dalykai“, – pataria Ivana Pokorná. 

Jei ieškote būdo, kaip visam laikui panaikinti pagurklį, toks būdas taip pat egzistuoja. „Tai galėtų būti invazyvesnė ir rizikingesnė vietinė liposakcija, tačiau ji tinka ne visiems. Tai vadinamasis endoliftas, kurio metu gydytojas į poodinį audinį įveda ploną nanooptinį siūlelį, su gale esančiu lazerio spinduliu. Jis stangrina ir tankina odą bei poodinį audinį, ir tuo pačiu metu mažina riebalinio audinio kiekį. Atliekant lipolizę, riebalinės ląstelės tik priverčiamos atpalaiduoti savo turinį, o atliekant endoliftą jos panaikinamos“, – apibendrina estetinės medicinos klinikos „Formositas“ įkūrėja Ivana Pokorná.

Turite pagurklį, bet nenorite atlikti visų mūsų rekomenduojamų veiksmų? Galite jį vizualiai paslėpti kontūruodama šią veido sritį. Norime paklausti: ar jau turite savo kontūravimo paletę