Skvalanas kosmetikoje
Jei kada nors savo naudojamų kosmetikos priemonių sudėtyje pastebėjote komponentą vadinamą „squalane“ ir ieškojote informacijos apie ją, galbūt susidūrėte su terminais „skvalanas“ ir „skvalenas“. Jei manėte, kad tai vienas ir tas pats ingredientas, klydote. Vos viena raidė turi didelę įtaką junginio stabilumui. Todėl prieš pradėdami pasakoti apie skvalano poveikį, pirmiausia išsiaiškinkime skirtumą tarp skvalano ir skvaleno.
Skvalanas (kitaip „squalane“) yra hidrinta skvaleno forma. Skvalenas yra lipidas (riebalas), natūraliai aptinkamas odoje ir išskiriamas mūsų riebalinių liaukų. Tačiau skvalenas nėra itin stabilus junginys ir tam, kad galėtume jį naudoti odos priežiūros priemonėse, jis yra modifikuojamas. Modifikuotas skvalenas vadinamas skvalanu – jo ir rasite odos ir plaukų priežiūros priemonėse.
Skvalano savybės
Kadangi kosmetikos priemonėse esantis skvalanas imituoja natūralius mūsų odoje esančius aliejus, jis yra išties efektyvus. Tai – aukštos kokybės su senėjimo požymiais kovojantis ir odą drėkinantis kosmetikos priemonių ingredientas, tinkantis visų tipų odai. Šis labai lengvas aliejus puikiai papildo odos priežiūros rutiną. Aliejus neriebina ir neapsunkina odos ir puikiai ją drėkina – kitaip nei kai kurie kiti aliejai ir aliejaus pagrindu pagaminti produktai.
Skvalano poveikis odai
- Minkština ir lygina odą.
- Stiprina natūralų apsauginį odos barjerą.
- Ramina sausą ir sudirgusią odą bei padeda išvengti odos paraudimo.
- Sukurdamas apsauginį odos barjerą, drėkina odą ir sulaiko drėgmę.
- Reguliuoja riebalų išsiskyrimą, todėl tinka ir esant riebiai, į spuogų susidarymą linkusiai odai.
- Dėl stiprių antioksidacinių savybių, skvalanas lygina odos atspalvį ir blukina tamsias odos dėmes.
Skvalano poveikis plaukams
- Puikiai drėkina sausus plaukus ir jų neapsunkina.
- Apsaugo plaukus nuo žalingo karščio poveikio tiesinant ar garbanojant, taip pat – nuo saulės spindulių.
- Stiprina plaukus ir suteikia jiems žvilgesio.
Kosmetika su skvalanu
Populiariausias odos priežiūros produktas yra skvalano aliejus. Visuomet rinkitės 100 % skvalano aliejų ir venkite nereikalingų priedų. Labai populiarūs yra ir odos serumai, kaukės ar paakių kremai su skvalanu. Skvalaną galite drąsiai naudoti ir kasdien; geriausia – ant švarios ir tonizuotos odos. Jei įtraukiate jį į savo rytinę odos priežiūros rutiną, nepamirškite vėliau pasitepti kremu su SPF.
Skvalanas puikiai tinka sausai, sudirgusiai ir jautriai odai bei sausiems plaukams. Kadangi tai nekomedogeninis aliejus, jis tinka bet kokio tipo odai, įskaitant ir riebią bei probleminę.
Patarimas: jei naudojate retinolį, prieš jį tepdami, pasitepkite skvalanu. Taip sumažinsite galimybę sukelti odos sudirgimą.
Anksčiau skvalano naudojimas kosmetikos pramonėje buvo vertinamas prieštaringai, nes jam išgauti buvo naudojamas ryklių kepenų aliejus. Dauguma kosmetikos priemones gaminančių įmonių dabar naudoja tik augalines skvalano formas, išgaunamas iš alyvuogių, ryžių ar cukranendrių. Taigi, mūsų laikais skvalanas yra veganiškas komponentas.
Susigrąžinkite savo odos švelnumą ir apsaugokite ją nuo neigiamo išorinio aplinkos poveikio su skvalanu! Pasimėgaukite ir kitais kosmetikos priemonių komponentais, tokiais kaip niacinamidas, peptidai arba keramidai.