Pereiti prie pagrindinio turinio

Keramidai

Keramidai – tai lipidai, dar vadinami riebalais. Tai riebalų rūgšties ir sfingozino junginiai – dvi pagrindinės ląstelės membranos dalys mūsų odoje. Nors jie yra natūrali mūsų odos dalis, senstant jų kiekis mažėja, o sulaukus 40-ies naujų keramidų gamyba praktiškai nutrūksta.

 

Keramidai padeda apsaugoti odą nuo senėjimo ir raukšlių, todėl jie turi būti tiekiami kosmetikos gaminiuose. Jų trūkumas odoje gali pasireikšti per nemalonų niežėjimą, tempimą ir dirginimą. Keramidai padeda išlaikyti drėgmę plaukuose bei odoje ir sukuria apsauginį barjerą, todėl dažnai naudojami sausiems plaukams ir odai skirtuose produktuose arba egzemai, dermatitui ar psoriazei gydyti skirtuose gaminiuose.

Keramidų savybės

Keramidai daro didžiulę įtaką mūsų odos išvaizdai ir bendrai savijautai, be to, jie veikia mūsų jautrumą kenksmingiems išorės veiksniams (stresoriams ir patogenams). Jie padeda išlaikyti odos stangrumą, pilnumą ir drėgmę. Jie netgi geba regeneruoti odą iki molekulinio lygmens.

Keramidų poveikis odai

  • Saugo odą nuo aplinkos veiksnių (centrinio šildymo, oro kondicionavimo, užterštumo, UV apšvietimo) sukeliamo išsausėjimo.
  • Atkuria odos tekstūrą ir saugo ją nuo plonėjimo ir elastingumo praradimo.
  • Regeneruoja odą ir apsaugo nuo naujų raukšlių ir kitų odos senėjimo požymių atsiradimo.
  • Jų sukuriamas apsauginis sluoksnis saugo nuo kenksmingų laisvųjų radikalų, mikroorganizmų ir alergenų poveikio.

Keramidų poveikis plaukams

  • Jie suaktyvina regeneracinius procesus išoriniame plauko sluoksnyje, taip atstatydami ląstelių sanglaudą ir užsandarindami plaukus nuo šaknų iki galiukų.
  • Pasirūpinkite galvos oda ir plaukų šaknimis, sukurkite apsauginį sluoksnį nuo sausėjimo ir kenksmingo išorės veiksnių poveikio.
  • Tegul plaukai būna stiprūs, atsparūs, žvilgantys ir nepleiskanoti.

Kosmetikos priemonės su keramidais

Senstant mūsų natūrali odos apsauga silpnėja, o organizmas pamažu nustoja gaminti keramidus, kurie paprastai užpildo erdvę tarp ląstelių, kad padėtų mūsų odai atrodyti jauniau, be akivaizdžių senėjimo požymių. Odos priežiūra su keramidais yra svarbi profilaktikai, todėl ją reikia reguliariai naudoti sulaukus 30-ies. O po 40-ies mūsų oda netenka daugiau kaip 60 proc. keramidų, ji tampa šiurkštesnė, ryškėja raukšlės.

Keramidai yra natūrali mūsų odos dalis, todėl tinka visų tipų odai, įskaitant ir labai jautrią odą, linkusią į spuogus. Išbandykite paakių kremą su keramidais ir palepinkite subtilią odą aplink akis, kad išvengtumėte tamsių ratilų, arba pasimėgaukite drėkinančiais serumais ir keramido kremais sausai odai.

Keramidai intensyviose plaukų kaukėse, plaukų priemonėse ir kondicionieriuose padeda atstatyti pažeistas plaukų skaidulas, tuo pačiu apsaugant jūsų plaukus nuo dažno dažymo ir formavimo karščiu nepageidaujamo poveikio.

Nemalonus įtempimo, niežėjimo pojūtis, matomos raukšlės ir blankūs, be gyvybės plaukai gali būti keramidų trūkumo organizme požymiai. Notino.lt svetainėje pateikiami kosmetikos gaminiai su keramidais akių zonai, taip pat drėkinančiai veido ir kūno odos priežiūrai. Išbandykite juos dabar ir kuo ilgiau mėgaukitės gražia oda be senėjimo požymių.

Žr. visą tekstą slėpti tekstą