Lanolinas yra unikalus geltonai rudas vaškas, kurį gamina avių riebalinės liaukos. Juk pavadinimas, sudarytas iš lotyniškų žodžių lana („vilna“) ir oleum („aliejus“), kalba pats už save. Ant avies vilnos susidaro apsauginė plėvelė, kuri apsaugo ją nuo drėgmės, šalčio ir bakterijų. Kaip avių, taip ir žmogaus odą apgaubia tarsi medvilninis kokonas, kuris intensyviai drėkina, saugo ir ramina.
Lanolino savybės
Lanolino sudėtis labai primena tarpląstelinius lipidus (riebalus) žmogaus odoje. Todėl lengvai ir intensyviai drėkina odą. Tačiau tai dar ne viskas, ką gali avių vilnos lanolinas!
Lanolino poveikis veido ir kūno odai
- Labai veiksmingai suriebalina, minkština ir švelnina odą.
- Neleidžia odai prarasti vandens, todėl ji ilgai išlieka sudrėkinta.
- Padeda palaikyti natūralų odos pH.
- Jis gydo ir maitina labai sausą, įtrūkusią, pleiskanojančią ir šiurkščią odą.
- Skatina paviršinių žaizdų, egzemos, psoriazės, įbrėžimų ir nudegimų regeneraciją.
- Ant odos paviršiaus sukuria vandeniui atsparų skydą, kuris apsaugo odą nuo išorinių poveikių. Ypač įvertinsite šį produktą žiemą, kai šaltas ir ledinis vėjas išsausina ir dirgina odą.
Lanolino poveikis plaukams
- Plaukų priemonės su lanolinu drėkina, suteikia plaukams žvilgesio, apimties ir švelnumo.
- Padengia plaukus apsaugine plėvele ir neleidžia prarasti natūralios drėgmės.
- Lanolinas tinka sausiems, lūžinėjantiems ir pažeistiems plaukams. Sumažina žalą ir apsaugo nuo tolesnės žalos rizikos.
- Palaiko natūralų plaukų ir galvos odos pH.
Lanolinas kosmetikoje
Nesijaudinkite, ekstrahuojant lanoliną iš avių vilnos, avims nieko nenutinka. Avys iš pradžių tvarkingai nukerpamos,vėliau iš gautos vilnos lanolinas daug kartų spaudžiamas, distiliuojamas ir išgryninamas, kad atitiktų kosmetinę kokybę. Valant pašalinamas specifinis avies kvapas, o spalva pasikeičia nuo gelsvai rudos iki šviesiai geltonos. Šis visiškai švarus lanolinas yra hipoalerginis ir gali būti naudojamas net jautriausiai odai, įskaitant ir gležną kūdikio odelę.
Kosmetinė formulė yra tik nežymiai komedogeniška. Tai reiškia, kad beveik neužkemša porų. Tačiau jei jūsų oda riebi, linkusi į spuogus, lanolino venkite.
Vienas iš populiariausių lanolino naudojimo būdų kosmetikoje yra lanolino spenelių tepalas, skirtas maitinančioms motinoms. Lanolinas maitina spenelius, juos drėkina, malšina žindymo sukeltą dirginimą ir yra saugus kūdikiui.
Universalų lanolino kremą ar balzamą galite naudoti speneliams gydyti, taip pat esant egzemai, dermatitui ir sausai odai. Tepalas su lanolinu ramina, maitina ir atpalaiduoja pažeistą ir suragėjusią odą. Kūdikiams lanolinas naudojamas kaip tepalas nuo iššutimų, kuris ne tik gydo, bet ir apsaugo.
Lanoliną puikiai galite naudoti ir lūpoms. Lanolino lūpų balzamas akimirksniu apramina sausas, šiurkščias ir suskilinėjusias lūpas, saugo jas nuo tolesnio išsausėjimo.
Ne mažiau svarbu paminėti, kad lanolinas yra visiškai natūralus, todėl lengvai suyra aplinkoje.
Išsirinkite geriausią lanolino kremą, lanolino tepalą ar lūpų balzamą ir atsisveikinkite su šiurkščia, suskilinėjusia ir sausa oda!
Ar jus sudomino avių lanolinas? Paskaitykite taip pat apie bičių vaško ar ožkos pieno poveikį kosmetikoje.