Pereiti prie pagrindinio turinio

Glikolio rūgštis

Glikolio rūgštis – paprasčiausia iš alfa hidroksirūgščių (AHA), kuri dažnai sutinkama vaisiuose ir cukriniuose augaluose (pvz., cukranendrėse). Mažos šios rūgšties molekulės lengvai prasiskverbia į odą ir dėl šios priežasties yra dažnai naudojamos odos priežiūros priemonių gamyboje. Glikolio rūgštis dažniausiai pasitelkiama cheminiuose šveitikliuose, kurie yra naudojami dermatologinių procedūrų metu arba namų sąlygomis. Ši rūgštis pasirenkama dėl raukšles glotninančio, aknės randus mažinančio ar odos išvaizdą koreguojančio poveikio. Ji taip pat naudojama norint pašviesinti pigmentus, susikaupusius hiperpigmentacinių dėmių ar kitų odos sutrikimų atveju.

Glikolio rūgšties savybės

Glikolio rūgštis mažina odos ląstelių sukibimą apsaugodama nuo suragėjusio odos sluoksnio susidarymo. Ją galima laikyti natūraliu cheminiu šveitikliu, kuris lengvai kaupia didelį kiekį vandens ląstelėse taip švelnindamas ir drėkindamas odą.

Glikolio rūgšties poveikis odai

  • Ji atkuria ir drėkina odą bei vienodina jos atspalvį.
  • Ji padeda glotninti raukšles, skatina kolageno gamybą ir sumažina bendruosius senėjimo požymius.
  • Naudojant glikolio rūgštį aknės randai ir hiperpigementacinės dėmės tampa mažiau pastebimos.
  • Ji kovoja su akne ir inkštirais bei veiksmingai sutraukia poras.
  • Ji padeda kovoti su strijomis, nes pasižymi eksfolijuojamosiomis savybėmis, kurios greitai pašalina negyvas odos ląsteles ir gerina odos tekstūrą.

Glikolio rūgštis kosmetikos priemonėse

Glikolio rūgštis pasižymi įvairiais privalumais, dėl kurių ši medžiaga dažnai yra naudojama odos ir kūno priežiūros priemonėse, įskaitant priemones nuo strijų ar makiažą. Glikolio rūgštis yra labai naudinga odai, o ją naudoti visiškai saugu. Tačiau jei jūsų oda pasižymi dideliu jautrumu, prieš naudodami priemones, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su dermatologu.

Jau šiandien pasilepinkite švelnaus poveikio glikolio rūgšties šveitikliu! Išmėginkite jauninamąjį kremą su glikoliu, eksfolijuojamąjį serumą, intensyvaus poveikio per naktį paliekamas ampules nuo hiperpigmentacinių dėmių arba glikolio rūgšties toniką nuo aknės ir džiaukitės nuostabiai švelnia, švaria ar tolygaus atspalvio oda.

Sudomino glikolio rūgštis? Pasidomėkite ir kitomis kosmetikos priemonių sudedamosiomis dalimis, pvz., arbatmedžių aliejumi arba vitaminu E.