Bendriausia prasme kvepalai gali būti skirstomi į lengvus ir sunkius. Lengvesnieji dažniausiai yra gaivūs, labiau vaisinio ar gėlių aromato, o sunkesniuose kvepaluose galime išskirti muskuso, prieskonių, odos, medienos natas... Kvepalų intensyvumas priklauso nuo sudėtyje esančių kvapniųjų medžiagų koncentracijos.
Kvepalų kompozicija
Kiekvieni kvepalai ir apskritai kiekvienas mūsų užuodžiamas kvapas susideda iš trijų pagrindinių dalių – tai taip vadinama kvapo kompozicija. Vos užuodę kvapą, visų pirma pajuntame viršutines arba galvos natas. Tai labai intensyvus komponentas, pagal kurį toliau skirstome kvepalus. Nustatyti, ar tai vaisinis, gėlių, ar medienos aromatas, pavyksta gana lengvai. Šiuos aromatus nesudėtingai galime atpažinti vien savo uoslės pagalba.
Išsisklaidžius viršutinėms kvepalų natoms, pradeda ryškėti vidurinės (širdies) natos. Šis komponentas pilnai atsiskleidžia kvepalams ant rūbų ar odos pabuvus kelias minutes. Vidurinės natos intensyviai kvepia net keletą valandų.
Paskutinė kompozicijos dalis – bazinės arba pagrindinės natos. Šis komponentas yra jaučiamas ilgiausiai. Jei produktas pažymėtas kaip „parfum“ (kvepalai), tai reiškia, kad jo bazinės natos bus jaučiamos net keletą dienų. Įdomu tai, kad kvepalų bazė, susiliejusi su skirtingų žmonių asmeniniu kvapu, konkretaus žmogaus muskusu, skleidžia šiek tiek skirtingus kvapus.
Gėlių kvapas
Kiti labai mėgstami gėlių kvepalai yra Armani My Way. Šio kvapo pagrindas – kedro medienos ir baltojo muskuso natos, kurios švelniai pereina į svaiginantį gėlių, saldų jazminų ir tuberozių aromatą.
Labai populiarūs gėlių kvepalai yra ir Novellista Rose Chant. Beje, tai „unisex“ kvepalai, tinkantys tiek moterims, tiek vyrams. Kvepalų galvą ir širdį sukuria gėlių tonai (vilkdalgiai, rožės, jazminai). Išskirtinis akcentas – cinamono aromatas, suteikiantis šiems kvepalams pikantišką atspalvį.