Pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip išsirinkti kvepalus?

2022-05-09

Notino

Skaitinys 5 minutėms

Turime galimybę rinktis iš nesuskaičiuojamos daugybės skirtingų gamintojų kvepalų, todėl susiorientuoti kvepalų pasaulyje iš pirmo žvilgsnio gali būti sunkoka. Kaip išsirinkti mėgstamus kvepalus, kurie tobulai pabrėžtų jūsų stilių? Įkvėpimo ieškokite šiame straipsnyje, kuriame pagal pagrindines sudedamąsias dalis pristatysiu kultinius kvepalus.

Bendriausia prasme kvepalai gali būti skirstomi į lengvus ir sunkius. Lengvesnieji dažniausiai yra gaivūs, labiau vaisinio ar gėlių aromato, o sunkesniuose kvepaluose galime išskirti muskuso, prieskonių, odos, medienos natas... Kvepalų intensyvumas priklauso nuo sudėtyje esančių kvapniųjų medžiagų koncentracijos.

Kvepalų kompozicija

Kiekvieni kvepalai ir apskritai kiekvienas mūsų užuodžiamas kvapas susideda iš trijų pagrindinių dalių – tai taip vadinama kvapo kompozicija. Vos užuodę kvapą, visų pirma pajuntame viršutines arba galvos natas. Tai labai intensyvus komponentas, pagal kurį toliau skirstome kvepalus. Nustatyti, ar tai vaisinis, gėlių, ar medienos aromatas, pavyksta gana lengvai. Šiuos aromatus nesudėtingai galime atpažinti vien savo uoslės pagalba.

Išsisklaidžius viršutinėms kvepalų natoms, pradeda ryškėti vidurinės (širdies) natos. Šis komponentas pilnai atsiskleidžia kvepalams ant rūbų ar odos pabuvus kelias minutes. Vidurinės natos intensyviai kvepia net keletą valandų.

Paskutinė kompozicijos dalis – bazinės arba pagrindinės natos. Šis komponentas yra jaučiamas ilgiausiai. Jei produktas pažymėtas kaip „parfum“ (kvepalai), tai reiškia, kad jo bazinės natos bus jaučiamos net keletą dienų. Įdomu tai, kad kvepalų bazė, susiliejusi su skirtingų žmonių asmeniniu kvapu, konkretaus žmogaus muskusu, skleidžia šiek tiek skirtingus kvapus.

Gėlių kvapas

Kiti labai mėgstami gėlių kvepalai yra Armani My Way. Šio kvapo pagrindas – kedro medienos ir baltojo muskuso natos, kurios švelniai pereina į svaiginantį gėlių, saldų jazminų ir tuberozių aromatą.

Labai populiarūs gėlių kvepalai yra ir Novellista Rose Chant. Beje, tai „unisex“ kvepalai, tinkantys tiek moterims, tiek vyrams. Kvepalų galvą ir širdį sukuria gėlių tonai (vilkdalgiai, rožės, jazminai). Išskirtinis akcentas – cinamono aromatas, suteikiantis šiems kvepalams pikantišką atspalvį.

Produktai

Vaisių kvapas

Vaisių kvapus dažniausiai sudaro intensyvūs citrusų tonai: apelsinas, mandarinas, citrina. Citrusinės kvapiosios medžiagos suteikia šiems kvapams tipišką, rūgščiai gaivų charakterį. Kvepalai su obuolių, kriaušių ar persikų natomis taip pat yra mėgstami.

Štai, pavyzdžiui, tikrai visiems pažįstami nuostabūs kvepalai Dolce & Gabbana Light Blue. Jų pagrindą sudaro kedro aromatas, o pradžioje pasklindantis kvapas atpažįstamas būtent iš obuolių ir citrinmedžio medienos natų. Tai visiškai unikalus kvapas, sulaukęs išskirtinio dėmesio.

Dar vieni puikūs „unisex“ kvepalai yra Atelier Cologne Orange Sanguine. Kaip jau turbūt nuspėjote iš pavadinimo, tai citrusiniai kvepalai, kur dominuojanti pozicija priklauso apelsino natoms. Beje, tai puikus pasirinkimas vasarai.

Produktai

Medienos kvapas 

Medienos kvepaluose dažnai juntame sandalmedžio, kedro, sakų natas. Gryni medienos kvapai pasižymi šiltesniu ir sunkesniu aromatu nei vaisiniai bei gėlių kvapai. Tačiau medienos tonai dažnai į šiuos kvapus taip pat įjungiami.

Vieni iš populiariausių kvepalų yra Chloé Nomade Absolu de Parfum. Jų pagrindą kuria sodrus samanoto ąžuolo aromatas, kuris palaipsniui pereina į geltonosios slyvos ir reto augalo, davanos, tonus.

Dieviški, vyrams skirti medienos kvepalai Versace Eros Flame savo sodriu kvapu sužavės savimi pasitikinčius vyrus. Jų sudėtyje yra net keletas išskirtinių komponentų. Verta paminėti pipirmedį, pelargoniją, juoduosius pipirus bei itališkus vaisius: mandarinus, citrinas ir apelsinus.

Produktai

Rytietiškas kvapas

Rytietiški, pikantiški kvapai būna sunkesni, sukelia prabangos ir egzotikos įspūdį. Šie kvapai puikiai tiks išskirtinėms progoms ir vakarėliams. Rytietiškiems kvapams sukurti naudojami sandalmedžio ir kedro tonai bei įvairių prieskonių, pavyzdžiui, muškato riešuto, cinamono, gvazdikėlių, vanilės aromatai.

Jei ieškote rytietiško kvapo, rekomenduočiau Narciso Rodriguez Narciso Ambrée. Tai egzotiški kvepalai, kurių išskirtinumą kuria kedro medžio tonai, muskusas ir kvapiųjų kanangų (ylang-ylang) žiedai.

Vyrams patiks pikantiško kvapo Giorgio Armani Code Profumo – nepaprastai gundantys ir jausmingi kvepalai. Viršutinėms jų natoms naudojamas ryškus kardamonų, mandarinų ir obuolių aromatas. Pagrindą kuria muškato riešuto ir levandų kvapai. Šiuos kvepalus garantuotai pamėgs tiek vyrai, tiek moterys.

Produktai

Išsirinkite tokius kvepalus, kuriuos įsimylėtumėte vos pirmą kartą užuodę ir kurie atskleistų jūsų išskirtinį stilių. Tikiu, kad šis straipsnis padės tokius kvepalus atrasti.