Magnio sulfato arba Epsom druskos pavadinimas kildinimas iš Epsomo miesto Anglijoje, kur XVII a. buvo pirmą kartą aptikta ši unikali druska. Šis išskirtinis mineralas, dar vadinamas karčiąja druska arba epsomitu, natūraliai randamas gamtoje – ežeruose ar kalkakmenio kasyklose.
Kas yra Epsom druska ir kodėl ji tokia mėgstama?
Epsom druska yra mineralas, sudarytas iš deguonies, magnio ir sulfato. Jo poveikį lemia sulfato jonai, kurie prisideda prie normalios ląstelių veiklos, ir magnio jonai, kurių organizme stokoja nemaža dalis gyventojų. Magnio papildai teigiamai veikia raumenis, širdies veiklą ir kraujagyslių sistemą bei mažina stresą ir suteikia kokybišką poilsį.
Nors pavadinimas gali šiek tiek klaidinti, Epsom druska, skirtingai nei valgomoji druska, netinka maistui pagardinti, nes ji yra labai kartaus skonio. Tačiau ją galite panaudoti kitur – karčioji druska puikiai tinka kaip vonios druska, plaukams, kaip kūno šveitiklis ir netgi kaip trąša augalams.
Epsom druska veikia išoriškai
Kai naudojama išoriškai, karčioji druska, daugelio nuomone, turi labai teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Kaip gali padėti Epsom druska?
- Detoksikuoja organizmą
- Malšina raumenų ir sąnarių skausmą
- Reguliuoja širdies ritmą ir kraujospūdį
- Padeda sausai odai ir turint odos problemų
- Nuo streso ir gerina miegą
- Nuo migrenos
Kadangi moksliniai tyrimai dar nenustatė, ar epsomito magnis ir kitos naudingos medžiagos yra absorbuojamos per odą, daugelis žmonių nepritaria Epsom druskos naudojimui.
Epsom druską galima naudoti įvairiai
Kūnui
- Vonios druska. Epsom vonios druska mažina patinimus ir atpalaiduoja raumenis po sporto. Epsom druska taip pat gali padėti sumažinti stresą ir atpalaiduoja. Dozavimas voniai. Kiekvienam 25–30 kg jūsų svorio į karštą vandenį įberkite maždaug pusę puodelio (arba 1 dcl) karčiosios druskos. Puikiai tirpsta vandenyje. Rekomenduojama vonioje su Epsom druska pagulėti bent 40 minučių, norint maksimalaus teigiamo poveikio.
- Kūno šveitimas. Karčiąją druską taip pat galima naudoti kaip šveitiklį, kuris minkština ir skaistina viso kūno odą. Šveitiklio gaminimas. Sumaišykite epsomitą su alyvuogių aliejumi, kad susidarytų tiršta pasta, ir turėsite puikų natūralų kūno šveitiklį! Sukamaisiais judesiais švelniai įmasažuokite šveitiklį į kūną, po to nuplaukite. Jūsų oda bus švari ir švelni – kaip naujai gimus.
- Veido odos šveitimas. Panašiai šveičia ir veido odą. Savo mėgstamą odos valymo gelį pakeiskite alyvuogių aliejumi ir turėsite puikų veido odos šveitiklį.
- Vonelė pėdoms. Dar vienas būdas, kaip panaudoti Epsom druską – pėdų vonelė. Dozavimas pėdų vonelei. Ištirpinkite pusę puodelio (1 dcl) Epsom druskos inde su karštu vandeniu, panardinkite kojas, pajauskite, kaip dingsta sunkumas, patinimas ir nuovargis. Magnio druska neutralizuoja ir naikina blogą kvapą, todėl puikiai tinka pėdoms.
Plaukams
- Riebiems plaukams. Epsom druską galite naudoti plaukams. Įberkite druskos į šampūną ir naudokite, kaip esate įpratę. Plaukai mažiau riebaluosis.
- Plaukų apimčiai didinti. Į kondicionierių galite įberti karčiosios druskos – ji suteiks apimties slenkantiems plaukams.
Buityje ir sode
- Kaip valiklis. Magnio sulfatas gali būti naudojamas kaip puikus valiklis virtuvėje ar vonios kambaryje. Sumaišius su muilu susidaro rupi pasta, kuri puikiai pašalina nešvarumus nuo paviršių.
- Kaip ekologiškos trąšos. Magnio sulfatas naudingas augalams ir medžiams. Trąšos vadinasi karčioji druska, kurią galite ištirpinti laistytuve, apipurkšti augalus ar tiesiog pabarstyti. Tai natūralus mineralas, todėl karčiąją druską gali naudoti ir ekologiją propaguojantys sodininkai – druska padeda atbaidyti šliužus.
Vidiniam vartojimui kaip vidurius laisvinančią priemonę
- Nuo vidurių užkietėjimo. Atsargiai – vidiniam vartojimui turite ieškoti maistinės Epsom druskos. Norėdami palengvinti vidurių užkietėjimą, ištirpinkite 2–6 arbatinius šaukštelius maistinės Epsom druskos didelėje stiklinėje vandens ir išgerkite. Vidurius laisvinantis poveikis turėtų pasireikšti maždaug nuo 30 minučių iki kelių valandų. Suvartojus didesnį kiekį arba neišgėrus pakankamai skysčių, Epsom druska gali sukelti neigiamą poveikį, todėl prieš vartodami druską visada pasitarkite su gydytoju.
Naudodami Epsom druską su žolelėmis ir kitais priedais, maudysitės svajonių vonioje
Vonios druską puikiai tinka derinti su žolelėmis, eteriniais aliejais ar vitaminais. Išbandykite siūlomus mišinius ir mėgaukitės kvapnia atpalaiduojančia vonia. Pavyzdžiui:
- Epsom druska su levandomis ne tik skaniai kvepia. Levandos mažina stresą ir gerina miegą.
- Epsom druska su mėtomis gerina kvėpavimo takų pralaidumą.
- Epsom druska su vitaminu C regeneruoja odą ir turi jauninantį poveikį.
- Epsom druska su ramunėlėmis lengvina peršalimo simptomus ir švelniai rūpinasi oda.
Nesvarbu, ar renkatės maudytis vonioje, šveisti kūną ar plauti plaukus, Epsom druska yra universalus gamtos stebuklas. Kviečiame patiems įsitikinti teigiamais Epsom druskos privalumais!