Pereiti prie pagrindinio turinio

Vanilės kvepalai

Visi žino saldų, gaivinantį ir jaudinantį vanilės aromatą, kuris nuo seno naudojamas ir meilės vilionių ritualuose. Jis pakelia nuotaiką, žadina euforijos pojūtį ir mažina stresą. Vanilė gaunama iš vanilės ankščių, kurios randamos ant nuostabios geltonais žiedais žydinčios orchidėjos. Iš Meksikos kilusios ir toltekų bei actekų kultūrų pamėgtos vanilės dabar taip pat galima rasti Karibų jūros regione, Indonezijoje ir Madagaskare, kuris laikomas didžiausiu pasaulyje vanilės eksportuotoju.

 

Vanilės aromato charakteristika:

Saldus ir skanus gurmaniškas kvapas. Burbono vanilė pasižymi švelniu medienos ir dūmų aromatu.

Kaip išgaunamas vanilės aromatas:

Vanilės ankštys renkamos dar nesubrendusios, maždaug po 8 mėnesių. Tada jos paliekamos džiūti ir fermentuojamos, kad susidarytų smulkūs aromatinio vanilino kristalai, kurie ir yra saldaus vanilės kvapo ir skonio šaltinis. Visas šis procesas yra labai sudėtingas ir brangus, todėl šiandien vanilės esencijos dažniausiai išgaunamos dirbtiniu būdu ir yra sintetinės.

Vanilės aromatai yra labai viliojantys, tačiau jokiu būdu nesukeliantys pigaus produkto įspūdžio. Atsiduokite jų šiltam aromatui ir atraskite geriausius vanilės kvepalus jau šiandien!

Žr. visą tekstą slėpti tekstą