Menstruacinės taurelės
Patogi menstruacinė taurelė menstruacijų metu
Pasinaudokite menstruacine taurele, kuri yra patogi, patikima, tausojanti gamtą ir visada paruošta naudoti. Menstruacinė taurelė gali būti naudojama daug kartų ir užtikrina pakankamą komfortą visą menstruacijų laikotarpį, net sportuojant, baseine ar naktį. Sužinokite, kaip išsirinkti geriausią menstruacinę taurelę, kaip tinkamai ją įsidėti ir prižiūrėti.
Kas yra menstruacinė taurelė
Menstruacinė taurelė – tai menstruacinė higieninė priemonė, pagaminta iš itin patvarios medžiagos, savo forma primenanti piltuvėlį. Taurelė įkišama į makštį, kur surenkamas menstruacinis kraujas. Dėl vakuumo ji puikiai laikosi vietoje ir nepraleidžia skysčio. Taurelę galima keisti tamponais ar higieninėmis servetėlėmis arba naudoti pakartotinai per menstruacijas.
Menstruacinės taurelės privalumai
- Ją galima pakartotinai naudoti nuo 5 iki 10 metų. Tai tausoja ir gamtą ir jūsų piniginę.
- Ji patogi – prisitaiko prie kūno.
- Sulaiko daugiau skysčių nei tamponas ar įklotas ir jo nereikia taip dažnai keisti.
- Ji visiškai bekvapė ir joje nėra cheminių medžiagų, kurios galėtų sutrikdyti natūralią makšties mikroflorą.
- Maudantis neišmirksta vandenyje.
- Išmokus greitai įsidėti, menstruacine taurele naudotis tampa labai paprasta.
- Menstruacinė taurelė tinka dažnai tamponus naudojančioms merginoms ir moterims.
- Ji nekelia opų pavojaus, nesausina gleivinės, taip pat tinka jautrią odą turinčioms, linkusioms į mikozę moterims.
- Ji visuomet po ranka ir paruošta naudoti.
Kaip išsirinkti menstruacinę taurelę
Renkantis menstruacinę taurelę, atsižvelkite į jos dydį, tvirtumą ir medžiagą. Be to, taurelės pateikiamos įvairių gražių spalvų kartu su sterilizavimo puodeliais arba medvilniniais laikymo maišeliais, todėl kiekvienas gali pasirinkti.
Kaip pasirinkti menstruacinės taurelės dydį
Menstruacinės taurelės, priklausomai nuo gamintojo, yra dviejų arba trijų dydžių. Dėl šios priežasties galite lengvai išsirinkti jums labiausiai tinkančią taurelę. Tiesiog pasirenkate taurelės dydį (apimtį) pagal naudojamų tamponų dydį, įprastą menstruacijų stiprumą ir dubens dugno būseną.
- Dydis 1 arba S/M – mažesnė taurelė, tinkanti moterims ir merginoms iki 28 metų, dar natūraliai negimdžiusioms ir kurių mėnesinės yra silpnos ar vidutiniškai gausios.
- Dydis 2 arba L / XL – didesnė taurelė, tinkanti pagimdžiusioms ir vyresnėms nei 28 metų moterims, kurių mėnesines gausesnės ar turinčioms nestiprų dubens dugną.
Menstruacinių taurelių medžiagos
Menstruacinių taurelių medžiagos neskatina bakterijų dauginimosi, jas lengva valyti ir tarnauja kaip naujos keletą metų. Medžiagos stiprumas nurodomas reikšme „tvirtumas“ ir kuo ši vertė mažesnė, tuo naudojama medžiaga minkštesnė. Apskritai kietos taurelės ypač tinka sportininkėms su tvirtu dubens dugnu. Menstruacinėms taurelėms gaminti dažniausiai naudojami šie produktai:
- medicininis silikonas
- lateksas
- termoplastikas
Kaip įsidėti menstruacinę taurelę
Norint tinkamai įvesti menstruacinę taurelę, reikės priprasti, tačiau po kelių bandymų tai padaryti gali tikrai kiekviena ir tikrai verta turėti šiek tiek kantrybės naudojimosi pradžioje. Taigi, kaip naudoti menstruacinę taurelę?
- Taurelė įkišama rankomis tiesiai į makštį, kur vakuumo pagalba „prisiurbia“ prie makšties gleivinės ir neleidžia kraujui pratekėti.
- Priklausomai nuo kraujavimo intensyvumo, po 4–12 valandų tiesiog patraukite taurelę už kotelio, išpilkite skystį, gerai nuplaukite vandeniu ir įsidėkite atgal.
- Jei taurelė nepakankamai slysta, tiesiog suvilgykite ją vandeniu arba naudokite vandens pagrindo lubrikantą.
- Esant poreikiui, kotelį, kuris yra kiekvienos taurelės dalis, galite apipjaustyti, kad jaustumėtės maksimaliai patogiai.
- Tikslią menstruacinės taurelės naudojimo procedūrą ir pasirinktą tipą visada rasite pridedamame gaminio vadove.
Mūsų patarimas: Menstruacijų metu labai svarbu kruopščiai laikytis intymios higienos, kuriai palaikyti išbandykite švelnius prausimosi gelius ar intymios higienos servetėles, kurias galite diskretiškai naudoti dieną, kai esate ne namuose ir norite pajusti malonų švaros jausmą.
Kaip išvalyti menstruacinę taurelę
Menstruacijų metu po kiekvieno išėmimo užtenka taurelę kruopščiai išskalauti. Prieš ir po menstruacijų būtina sterilizuoti virinant 5 minutes ir po to ją laikyti medvilniniame maišelyje arba laikymo dėžutėje. Menstruacinę taurelę galima sterilizuoti ir naudojant specialias menstruacinėms taurelėms skirtas tabletes.
Mūsų patarimas: jei nerimaujate dėl mėnesinių taurelės valymo ne namuose, visada turėkite buteliuką švaraus vandens, kuris jums atstoti kriauklę.
Atraskite jums tinkamos ir ekologiškos menstruacinės taurelės privalumus. Visą informaciją apie patogias mėnesines ir intymią higieną, bei higienos poreikius rasite notino.lt!