Pereiti prie pagrindinio turinio

Propolis kosmetikoje

Propoliu vadinamas sakų konsistencijos medžiagų, bičių vaško ir nuostabiu kvapu pasižyminčių eterinių aliejų mišinys. Tai medžiaga, kurią gamina bitės iš medžio ir įvairių augalų nektaro. Nenuostabu, kad senovės egiptiečiai vertino regeneruojamąjį propolio poveikį, nes jo sudėtyje slypi daugiau nei 300 medžiagų, žinomų dėl savo antioksidacinio poveikio, bei vitaminų B, mineralų, taninų ir kitų naudingų sudedamųjų dalių.

Propolio savybės

Profolis – tobula sudedamųjų dalių pusiausvyra pasižyminti medžiaga, žinoma dėl savo regeneruojamojo poveikio veido ir viso kūno odai bei plaukams.

 

Propolio poveikis odai

  • Regeneruoja suskilusią odą, maitina sausą odą.
  • Šalina inkštirus ir puoselėja probleminę odą.
  • Padeda kovoti su egzema ir akne.
  • Gerina odos būklę, pasižymi regeneruojamuoju poveikiu.

Propolio poveikis plaukams

  • Maitina galvos odą ir puoselėja plaukų šaknis.
  • Saugo nuo gausaus plaukų slinkimo.
  • Gerina bendrąją plaukų būklę, glotnina plaukų paviršių nuo šaknų iki galiukų ir suteikia jiems žvilgesio.
  • Šalina pleiskanas.

Kosmetikos priemonės su propoliu

Propolis dažniausiai sutinkamas priemonėse, kurios skirtos išsaugoti ir reguliuoti natūralią odos florą. Jis taip pat plačiai naudojamas gaminant įvairias priemones kaip natūrali kvapioji medžiaga, nes daugeliui žmonių patinka gaivus jo aromatas, primenantis žydinčias pievas.

Iš esmės propolis yra nekenksmingas, tinkantis visiems odos tipams ir gali būti naudojamas ilgą laiką. Tačiau jei esate alergiški bičių produktams, propolis gali sukelti nemalonią odos reakciją.

Propolis itin dažnai naudojamas kuriant natūralias ir ekologiškas kosmetikos priemones kaip kitų natūralių medžiagų dalis arba kaip viena pagrindinių sudedamųjų dalių (propolio tinktūra). Notino.lt siūlo įsigyti kremų nuo aknės bei riebiai ir probleminei odai skirtų valomųjų tonikų su propoliu liniją.

Propolis pasižymi gydomuoju poveikiu, kuris itin naudingas burnos opoms ir pūslelėms . Jis taip pat dažnai naudojamas gaminant burnos higienos priemones, o dantų pastos su propoliu laikomos itin populiariomis. Jei vėsesniuoju metų laiku jūsų lūpos dažnai skilinėja ar pasidengia pūslelėmis, įsigykite lūpų balzamą su propoliu ir naudokite jį pagal poreikį. Propolio tepalas puikiai tinka suskilusiai rankų odai, o šampūnas su propoliu padės kovojant su pleiskanomis.

Mokslininkai tiki, kad kai kurios šios nuostabios natūralios medžiagos naudingosios savybės vis dar nėra atrastos. Bičių pikis visuomet nustebins jus galingu ir universaliu poveikiu. Išmėginkite jį jau šiandien!

Žr. visą tekstą slėpti tekstą