Pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip išsirinkti elektrinį dantų šepetėlį

Garsinis, daugiafunkcis ar magnetinis iO? Jautriems dantims ar intensyviam balinimui? Sužinokite, kaip išsirinkti geriausią elektrinį dantų šepetėlį.
 
Visų tipų elektriniai dantų šepetėliai yra akivaizdžiai pranašesni už įprastus rankinius dantų šepetėlius , dėl to nekyla jokių abejonių. Pagrindinis skirtumas tarp minėtų tipų dantų šepetėlių yra judesys, kurį šepetėlio galvutė atlieka valydama dantis.
 
Elektriniai dantų šepetėliai gali lengvai atlikti kelias dešimtis tūkstančių mikro judesių per minutę, todėl yra daug efektyvesni už rankinius dantų šepetėlius. Jei vis dar nenusprendėte, kokios technologijos dantų šepetėlį pasirinkti, vadovaukitės šiomis rekomendacijomis:
 
  • Tam, kad preciziškai ir giliai išvalytumėte dantis, rinkitės osciliacinį šepetėlį.
  • Švelnų valymą užtikrinsite švelniai vibruojančiu garsiniu dantų šepetėliu.
  • Jei norite derinti abi technologijas, išbandykite magnetinį šepetėlį su iO technologija.

Garsinis dantų šepetėlis

Garsinis šepetėlis valo aukšto dažnio garso bangomis judėdamas aukštyn žemyn , kitaip sakant, šepetėlis vibruoja labai greitai ir švelniai. Šis judesys idealus švelniam, bet labai kruopščiam dantų ir dantenų valymui. Šio tipo dantų šepetėlis tinka vaikams ir tiems, kurių dantys jautresni. Šepetėliogalvutė paprastai yrasiaura ir pailga.

Vibracinis dantų šepetėlis

Osciliacinis šepetėlis veikia panašiu principu, tačiau, kaip rodo pavadinimas, jis atlieka ne judesį aukštyn ir žemyn, o rotacinį judesį. Ji juda pirmyn atgal mikrokreivėmis, todėl paprastai yra su apvalia galvute. Daugelis šepetėlių su rotacinėmis ir besisukančiomis galvutėmis juda ne tik ratu, bet ir pirmyn ir atgal. Todėl jie šiek tiek veiksmingiau šalina dantų dėmes (pvz., nuo kavos ar raudonojo vyno).

Magnetinis iO dantų šepetėlis

Magnetinį dantų šepetėlį su iO technologija šiuo metu gamina tik kompanija „Oral-B“. Jame suderinta švelni mikrovibruojančio pluošto energija su apvalia galvute, kurią sukūrė patys odontologai. Galvutės forma lemia, kad osciliacinis šepetėlis be pulsavimo pirmyn ir atgal, yra sukamas magnetinio variklio. Pakuotėje yra pridėtas magnetinis įkroviklis.

Taupo laiką

Vienas iš pagrindinių elektrinio dantų šepetėlio privalumų yra rekomenduojamas valymo laikas. Tai trunka 2–3 minutes, t. y., daug trumpiau nei valant dantis su jo rankiniu pirmtaku. Jei su elektriniu dantų šepetėliu sutaupysite nors vieną minutę per dieną, per metus sutaupysite visas 6 valandas! Be to, dėl trumpesnio valymo laiko, lengviau įgyti įprotį reguliariai valytis dantis.

Vaikai

Su elektriniu dantų šepetėliu valytis dantis yra maloniau, todėl žmonės gali juos valytis ilgiau. Ir atsiliepimuose dažniau perskaitysite, kad net vaikai žymiai mieliau renkasi šiuos šepetėlius. Taigi, jei norite išvengti kasdienės kovos su savo drakoniuku mažyliu, gimtadieniui arba kaip Kalėdų Senelio dovaną padovanokite jam elektrinį dantų valymo rinkinį.

Kaip tai padaryti

Tam, kad pasiektumėte geriausią rezultatą, svarbu laikytis tinkamos dantų valymo metodikos. Pamirškite intensyvius judesius, dėl kurių jūsų dantų šepetėlis atrodo kaip raganos šluota. Elektrinis dantų šepetėlis atliks darbą už jus. Tiesiog prilieskite jį prie dantų ir įsitikinsite, kad jis kruopščiai išvalo kiekvieną reikiamą vietelę.

Bet kuriuo dantų šepetėliu visada pradedame valyti viršutinius dantis. Priežastis paprasta: juk nenorime, kad po intensyvaus apatinių dantų valymo nešvarumai, valant viršutiniuosius, vėl padengtų apatinius dantis.

 

Pirmiausia pridėkite dantų šepetėlį ant galinių dantų ir leiskite jam kelias sekundes valyti kiekvieną dantį. Idealiausia valymo padėtis yra ties dantų ir dantenų linija, nes čia susikaupia daugiausia nešvarumų. Kruopščiai nuvalykite išorinę, po to vidinę pusę ir užbaikite valydami kramtomuosius paviršius.

Daugelyje elektrinių dantų šepetėlių įmontuotas slėgio jutiklis, kuris įspėja, jei per stipriai spaudžiate šepetėlį. Daugumoje jų taip pat yra laikmatis, kuris už jus matuoja laiką, per kurį kruopščiai išvalomi dantys. Ne retenybė yra šepetėlio ir išmaniosios programėlės, kuri realiuoju laiku rodo, kaip jums sekasi valyti dantis, derinys.

Pasirinkdami elektrinį dantų šepetėlį nesuklysite. Rankinį dantų šepetėlį į kuprinę įsimeskite tik tada, kai ruošiatės ilgai būti laukinėje gamtoje, kur nėra elektros. Elektriniai dantų šepetėliai gali būti įkrauti kelias dienas, tačiau net ir tokiu atveju jų energija išseks. Tuomet džiaugsitės po ranka turėdami seną gerą rankinį pagalbininką.

Žr. visą tekstą slėpti tekstą