Kaip padėti jautriems dantims?
Dantų jautrumas – tai viena iš nedaugelio dantų ligų, kuriai užkirsti kelią galima vienu ar keliais paprastais jos sprendimo būdais. Be abejo, svarbu žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti jautrius dantis! Turime jums keletą puikių patarimų, ką daryti ir kokias priemones taikyti, jei jūsų dantys yra jautrūs.
Dažnas mūsų yra patyręs tą nemalonų pojūtį, kai dantys staiga tampa jautrūs prisilietimui, šaltam, karštam ar saldžiam maistui. Dantų jautrumą gali sukelti netinkama burnos higiena, dantų balinimas arba pernelyg intensyvus valymas šepetėliu. Labiausiai jautrūs yra apnuoginti dantų kakleliai (siaura juostelė tarp danties vainiko ir šaknies), tačiau jautrios gali būti ir pačios dantenos.
Ši sveikatos problema vadinama padidėjusiu dentino jautrumu. Idealiu atveju dėl gydymo reikėtų kreiptis į savo odontologą, tačiau vizito pas specialistą tenka laukti, o skausmą norisi panaikinti kaip galima greičiau.
Dantų jautrumas yra gana dažna problema. Jis atsiranda atsitraukus dantenoms ir nusidėvėjus emaliui, kai atidengiamas minkštesnis ir jautresnis danties sluoksnis, vadinamasis dentinas. Dentiną dengia emalis, o po juo aptinkama iš jautrių nervų sudaryta gyva danties dalis. Pakanka reikšmingesnio išorinio dirgiklio, pavyzdžiui, šalto gėrimo, ir nerviniai receptoriai pradeda reaguoti siųsdami trumpą, tačiau intensyvų skausmo signalą.
Pirmoji pagalba jautriems dantims
Geriausias būdas išvengti dantų jautrumo – kruopščiai ir reguliariai atlikti burnos higieną naudojant tinkamus dantų bei tarpdančių šepetėlius, dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį. Tačiau ką daryti, jei dantys ir toliau išlieka jautrūs?
Svarbiausia – tinkamai apsiginkluoti. Kiekvienas turėtų žinoti, kaip numalšinti kasdien lydintį dantų jautrumą ir ką privalu turėti „po ranka“. Siūlome greitą pagalbą jautriems dantims, t. y., specializuotas pagalbines priemones.
Ką daryti, jeigu jūsų dantys jautrūs
1. Pirmiausia pakeiskite savo dantų šepetėlį minkštesniu ir švelnesniu. Pas mus taip pat rasite elektrinių dantų šepetėlių galvučių, pritaikytų jautriems dantims. Pavyzdžiui, galvutės Sonicare Sensitive centre esantys šereliai yra itin minkšti ir švelnūs, taigi tinka net patiems jautriausiems dantims bei dantenoms.
2. Dantų pasta jautriems dantims ir dantų pasta, skirta jautriems dantų kakleliams pasižymi greitu poveikiu ir iškart numalšina skausmą. Be to, regeneruoja ir stiprina dantų emalį, saugo dantis nuo ėduonies ir aprūpina visais reikalingais mineralais. Turime ypač gausų asortimentą.
3. Sustiprinkite dantų pastos poveikį specialiais geliais, kuriuose yra didesnis kalcio ar fluoro kiekis.
4. Nespauskite dantų šepetėlio ir valykite jautrius dantis švelniais judesiais. Jei valote dantis dažniau nei du kartus per dieną, kurį laiką valykite juos rečiau.
5. Specialia, jautiems dantims skirta pasta valykite ne tik dantis, bet ir dantenas, kuriose itin sparčiai dauginasi bakterijos.
6. Venkite pernelyg šaltų, karštų ir saldžių gėrimų. Tai pasakytina ir apie kitus maisto produktus. Šalti ledai su karšta kava tikrai „nepatiks“ jūsų jautriems dantims
Jei, nepaisant visų rekomendacijų, dantų jautrumas išlieka, būtinai kreipkitės į odontologą. Užsitęsęs dantų jautrumas gali signalizuoti apie dantų ėduonį, o tai rimta, specialisto žinių reikalaujanti problema.