Pereiti prie pagrindinio turinio

Viskas kūdikiui: ko išties reikės grįžus iš ligoninės

2024-08-07

Notino

Skaitinys 5 minutėms

Nepasimesti vaikiškų reikmenų pasiūloje šiais laikais beveik neįmanoma. Juk jų tiek daug! Ir visi tokie gražūs! Neretai apimti jaudulio ir tėviškos meilės prisiperkame daugybę nereikalingų daiktų, o nutinka taip, kad pasigendame pačių svarbiausių naujagimiams reikalingų priemonių. Kad taip nenutiktų, paruošėme jūsų kūdikiui būtiniausių reikmenų sąrašą. Tokių, kuriuos išties panaudosite!

Drabužiai, antklodės, vystyklai-kokonai…

Jeigu laukiatės vasarą gimsiančio kūdikio, turėkite glaustinukus trumpomis rankovėmis (kokius 8 vnt.), lengvus šliaužtinukus ir kombinezonus (6 vnt.), plonas medvilnines kepurėles (2 vnt.), plonas pirštinaites (1 porą), kojinytes (3 poras), ploną megztinuką / džemperiuką (po 3 vnt.). Žinoma, reikės ir plono vasarinio vystyklo-kokono, vasarinio miegmaišio vežimėliui, taip pat lengvos (pavyzdžiui, bambukinės) antklodės. Taip pat ir vasarinio miegmaišio. 

Žiemą gimsiančiam mažyliui reikės tų pačių daiktų, tik rinkitės šiltesnes medžiagas, ilgarankovius drabužėlius, o kelionėms su vežimėliu mažylį renkite žieminiu kombinezonu ir pašiltintais „batukais“… Pravers ir minkštos kilpinės kojinytės. Taip pat įsigykite ir žieminį miegmaišį bei miegmaišį vežimėliui, kuriame miegoti kūdikiui bus šilčiau.

Kalbant apie dydį, mažiausias yra pažymėtas 50 (ir tinka maždaug 50 cm ūgio kūdikiams) – tokio dydžio drabužėlius pirkite tik tuomet, jei laukiatės dvynukų (jie dažniausiai būna mažesni) arba žinote, kad gims išties nedidelis kūdikėlis. Kitu atveju rinkitės drabužėlius, pažymėtus mažiausiai 56 dydžiu, arba 62, jei žinote, kad vaikas bus didesnis. Pamatysite, kad ir šio dydžio drabužėlius jūsų kūdikis išaugs per keletą savaičių. Būtent dėl to svarbu įsigyti tik keletą vienetų, kad apskritai spėtumėte jais bent kurį laiką rengti kūdikį! 

Kad tiktų mažyliui

Prabangios maudynės

Pirmosios kūdikio maudynės bus nepamirštama patirtis visai šeimai. Kad joms nieko netrūktų, į kūdikiui skirtų būtiniausių reikmenų sąrašą, be vonelės (ar maudymosi kibirėlio naujagimiams), įtraukite ir kūdikiams skirtų prausimosi aliejų ar emulsijų, kuriuos pilsite tiesiai į vandenį, kad mažylio oda būtų sudrėkinta, be to, įsigykite vandens termometrą, aliejų ar kūno pienelį kūdikio odelei po maudynių patepti, taip pat ir minkštų šluosčių bei rankšluosčių

Reikmenys mažylio maudynėms

Tinkamai paruoštas pervystymo stalas

Gana daug laiko sugaišite keisdami sauskelnes – tad įsirenkite patogų sauskelnių keitimo stalą ar bent įsigykite gerą pervystymo paklodę. „Išspaudžiamos“ paklodės taip pat gali būti sutvirtinamos, pavyzdžiui, lipnia juosta. Tai ypač naudinga kūdikiui pradėjus mokytis apsiversti. Nesvarbu, ar paklodės būtų su juostomis, ar be jų, ant pervystymo stalo esančio kūdikio niekuomet neišleiskite iš akių.

Tarp kūdikio pervystymui būtinų reikmenų bus ir sauskelnės ( 0 arba 1 dydžio), drėgnos servetėlės, vienkartiniai vystymo paklotai (be jų, naudojimui namų sąlygomis galite rinktis ir skalbiamus) ir tepalas nuo iššutimų. Sauskelnių laikymo dėžutė dažniausiai lieka nepanaudota. Bet jei nuspręsite naudoti medžiaginius vystyklus, pasiruoškite pradinį rinkinį, kuriame būtų įvairaus sugeriamumo medžiagų (bambuko, anglinių ir pan.) sauskelnių ir viršutinių kelnyčių. 

Pervystant kūdikį tikrai reikės

Jei nežindysite, o maitinsite…

Nors žindymas ir yra tobulas gamtos išradimas, jei dėl kokių nors priežasčių negalite to daryti, pagalvokite apie maitinimą pieno mišinėliais. Pasiruoškite išbandyti keletą skirtingų prekių ženklų (kūdikiai yra išties išrankūs), įsigykite buteliukų, įvairių rūšių žindukų… 

Kai kurie dalykai pravers net jei ketinate mažylį maitinti krūtimi. Pavyzdžiui, kartais galbūt reikės nusitraukti pieną (taigi, į sąrašą įtraukite ir pientraukį). Įsigykite ir gražių bei praktiškų čiulptukų. Ne visiems kūdikiams patinka žįsti čiulptukus, tačiau būsite pasiruošę, jei jūsiškiam mažyliui tai patiks. 

Maitinimui ir žindymui reikės

O dar – vaistinėlė. Dėl saugumo!

Net jeigu jokiu būdu nenorime sirgti, kartais tai nutinka. Temperatūra, sloga. Pilvo dieglių skausmai… Tokiais atvejais gerai turėti bazinių sveikatos priežiūros priemonių, kad grįžusi iš ligoninės galėtumėte pasirūpinti kūdikio sveikata. 

Bekontaktis termometras, žvakutės nuo karščiavimo, nosies aspiratorius, nosies purškalas ir sirupas nuo kosulio – tai pagrindiniai dalykai. Reikėtų ir dezinfekcinės priemonės, kuri nedirgina – jei kartais mažylis susibraižytų (beje, todėl ir vasarą gimusiesiems vaikams reikia pirštinėlių – ką tik gimusių kūdikių nagučiai išties aštrūs). Taip pat reikės nagų kirpimo žnyplučių ar specialių žirklučių, mažoms ausytėms tinkamų ausų krapštukų... Tai ir viskas. 

Mažylio vaistinėlėje turėkite

Dabar jau žinote, ką nusipirkti, kad būtumėte pasiruošę grįžimui su mažyliu iš ligoninės. Mūsų sąraše nerasite vežimėlio, automobilinės kėdutės, pervystymo krepšio kelionėms... Bet apie tai tikriausiai jau pagalvojote patys. Iš esmės mūsų parengtame sąraše daugiausia rasite smulkmenas, apie kurias galbūt nė nebūtumėte pagalvoję. Taigi peržiūrėkite sąrašą dar kartą, o svarbiausia, mėgaukitės nauja buvimo tėvais patirtimi.