Odos eksfoliacija arba negyvų ląstelių šalinimas yra vienas svarbiausių ritualų, padedančių skaistinti ir jauninti veido odą. Jei nenorite skirti pinigų brangioms procedūroms grožio salone, išmėginkite eksfolijuojamąją priemonę, kuri skirta naudoti namų sąlygomis ir pasižymi tuo pačiu poveikiu. Egzistuoja 3 pagrindinių rūšių eksfolijuojamosios priemonės: mechaninės, cheminės ir enziminės. Kokia priemonė geriausiai tinka jūsų odai ir kaip tinkamai ją naudoti?
Kodėl verta naudoti eksfolijuojamąją veido priežiūros priemonę?
- Eksfolijuojamoji priemonė tobulai nuvalo odą, pašalina sebumo perteklių, neleidžia užsikimšti poroms ir susidaryti aknei.
- Ji pašalina odos paviršiuje besikaupiančias negyvas odos ląsteles, tad oda neatrodo taip, lyg būtų padengta žvyneliais.
- Ji greitina odos regeneraciją bei naujų ląstelių susiformavimą ir suteikia odai skaistumo bei glotnumo.
- Ji leidžia odai kvėpuoti ir lengvina veido serumų, kaukių ir veido kremų pasisavinimą.
- Ji gerina odos kraujotaką, skatina kolageno gamybą, jaunina odą ir užkerta kelią raukšlių susidarymui.
Enziminis odos šveitiklis
Jei ieškote švelnios eksfolijuojamosios veido priemonės, išmėginkite enziminį šveitiklį. Tai nuostabi eksfolijuojamoji priemonė jautriai odai, kuri tiks ir sausai odai. Šios priemonės sudėtyje yra natūralių fermentų, gautų iš vaisių rūgščių (papajos, ananasų ir kitų vaisių), kurios skatina natūralią odos eksfoliaciją. Fermentai suranda ir absorbuoja negyvas odos ląsteles drėkindami ir valydami odą. Įprastai rezultatus pamatysite po pirmojo naudojimo.
Kokio tipo odai labiausiai tinka enziminis šveitiklis?
Enziminiai šveitikliai tinka visų tipų odai, tačiau atliekant eksfoliacijos procedūras reikia laikytis gamintojo rekomendacijų. Tokie šveitikliai itin naudingi paraudimams, sutrūkusiems kapiliarams ir šerpetojančiai odai. Enziminis šveitiklis taip pat laikomas veiksmingiausia eksfolijuojamąja priemone brandžiai odai ir moterims, sulaukusioms menopauzės.
Kaip naudoti enziminį šveitiklį odai?
- Nenaudokite enziminio šveitiklio daugiau nei 2 kartus per savaitę (ar tiek kartų, kiek rekomenduoja gamintojas). Visuomet tepkite šią priemonę ant švarios ir sausos odos be makiažo.
- Įpilkite nedidelį kiekį priemonės į delną, pirštais paskirstykite ant veido ir palaukite rekomenduojamą laiką.
- Nuplaukite drungnu vandeniu ir naudokite kitas odos priežiūros priemones.
Cheminis šveitiklis
Cheminis šveitiklis veikia šalindamas negyvas odos ląsteles. Jo sudėtyje yra AHA ir BHA vaisių rūgščių, kurios pradeda gilų odos regeneracijos procesą ir jaunina odą.Cheminiai šveitikliai, skirti naudoti namų sąlygomis, yrašvelnesnio poveikio nei tie, kurie yra skirti naudoti grožio salonuose. Rezultatus pamatysite palaipsniui, o tai reiškia, kad galėsite išvengti stipraus odos šerpetojimo, paraudimo ar šašų susidarymo.
Kokio tipo odai labiausiai tinka cheminis šveitiklis?
Ši eksfolijuojamoji priemonė tinka riebiai odai ir aknei, tačiau neturi būti naudojama sausai ir jautriai odai. Ji puikiai susitvarko su mimikos raukšlėmis, suglebusia oda, išsiplėtusiomis poromis, hiperpigmentacinėmis dėmėmis ir aknės randais.
Kaip naudoti cheminį šveitiklį odai?
Tepkite cheminę eksfolijuojamąją priemonę ant švarios ir sausos odos be makiažo, laikydamiesi gamintojo nurodymų. Nedidelį priemonės kiekį tepkite tiesiai ant odos, palaukite kelias minutes ir nuplaukite. Po to nepamirškite naudoti kokybiškų odos priežiūros priemonių ir apsauginių priemonių nuo saulės.
Mechaninė eksfoliacija
Mechaninė eksfolijuojamoji priemonė arba veido šveitiklis įprastai pasižymi želės ar kremine tekstūra, o jos sudėtyje yra smulkių dalelių (pvz., kavos, cukraus ar druskos), kurios mechaniniu būdu šalina negyvas odos ląsteles. Veido šveitiklį galima naudoti veido ir kaklo eksfoliacijai bei norint nušveisti suragėjusius kulnus ar alkūnes.
Kokio tipo odai labiausiai tinka mechaninė eksfolijuojamoji priemonė?
Rinkdamiesi tinkamą eksfolijuojamąją priemonę visuomet perskaitykite ant pakuotės pateiktas rekomendacijas.. Veido šveitikliai puikiai tinka mišriai, riebiai ir brandžiai odai, ypač jei jūsų oda yra šiurkšti, šerpetojanti ar su užsikimšusiomis poromis. Tokios priemonės ne itin tinka sausai odai. Jei jūsų oda jautri, visuomet turėtumėte ieškoti švelnaus šveitiklio su smulkiausiomis eksfolijuojančiomis dalelėmis. Veido šveitiklį naudokite atsargiai, jei jūsų odą vargina aknė.
Kaip naudoti mechaninį šveitiklį odai?
Mechanines eksfoliacijos procedūras reikia atlikti vieną ar du kartus per savaitę ant drėgnos odos. Sukamaisiais judesiais labai švelniai įmasažuokite priemonę į odą vengdami akių srities. Didžiausią dėmesį skirkite T zonai bei probleminėms sritims ir niekad nenaudokite per daug jėgos.
Odos priežiūros priemonės po eksfoliacijos procedūrų
Eksfoliacijos metu pašalinamas viršutinis odos sluoksnis, tad vos tik atlikus šią procedūrą gali padidėti odos jautrumas. Norėdami išvengti nepageidaujamo efekto nepamirškite pasirūpinti oda po kiekvieno cheminio šveitimo:
- prauskite veidą šaltu vandeniu;
- drėkinkite odą naudodami drėkinamąjį kremą;
- gerkite daugiau skysčių;
- saugokite odą nuo saulės! Naudokite SPF 30 ar aukštesnio faktoriaus apsauginį kremą nuo saulės;
- venkite saunų ir garinių pirčių;
- atlikite eksfolijuojamąsias procedūras rekomenduojamais laiko intervalais.